• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Talachi 220L - Moss monument in Vallis valley

:) Már megint sikerült szép helyezést elérnem az összedobott akimmal! Ideje lesz valami átgondolt salátát összedobni! :)
Nagyon örülök! :)

HAC 12. helyezett:

14042307_4f274d7ce1cacb8da852dd09381478d0_l.jpg


14042295_cd998cbbbb594f5640d137d10c2ded16_l.jpg
 
talachi said:
:) Már megint sikerült szép helyezést elérnem az összedobott akimmal! Ideje lesz valami átgondolt salátát összedobni!

A Mestertől egyszer azt olvastam, hogy nem jó, ha túlgondolkodjuk az akváriumot, pont attól lesz "mű". Szóval óvatosan a gondolkodással, megárthat... :mrgreen: Egyébként gratu a helyezéshez!
 
Tegnap este bevásároltam a GA-ban úgyhogy ma eszközöltem egy kis fejlesztés a technikában!
Igazándiból már az új projectre készülök csak be akarom járatni az új szűrőanyagokat! Beruháztam egy ro cuccra is azt is hamarosan beröffentem és még ebben az akiban kipróbálom, megtanulom.

A két régi szűrőm a szekrényben:

14049043_fd5db72502e1846ed0ab8660cc1b49f5_l.jpg


Persze az újak(2db ex 1200 tetra) nem férnek be úgyhogy elő a dekopír fűrészt!!

Alakítás után:

14049049_74131380abce60e99aadf8a9531884cf_l.jpg


És bent a szekrényben:

14049063_c7e54efdaacf0904beb5658548ac6a5c_l.jpg


Az első benyomásom nagyon jó a szűrőkről! Szuper minőségi cumónak tűnnek, nem bántam meg hogy a tetrát választottam!
A gyári szűrőanyagokat teljesen kicseréltem. A kerámiagyűrűk helyett ment bele siporax alulra a következő kosárba mátrix az fölé substrat pro(ez a friss anyag), legfőlsőben egy szivacs ,perlon és Seachem Purigen. így plusz 4,4 liter szűrőfelületem van, úgyhogy remélem már nem kell állandóan pengeélen táncolnom. A flow ezzel a töltettel is több mint kellene!

A co2-n is még ebben az akiban szeretnék változtatni, megpróbálok majd egy co2 atomizert és hamarosan jelentkezem a lágyvizes tapasztalatokkal.

(bocs a GERONIMO képekért)
 
Pontosan ezért döntötem el hogy cserélek!
Remélem igazad lesz, mert már kicsit untam a folyamatos küzdelmet.
Az új aki meg még picit nagyobb is lesz!
 
A világítás armatúrád felnyitható is vagy csak leemelhető?
Azt szeretném még megkérdezni, hogy hogyan vezetted el a kábelezést a fénycsövekhez?
 
Motoreger said:
A világítás armatúrád felnyitható is vagy csak leemelhető?
Azt szeretném még megkérdezni, hogy hogyan vezetted el a kábelezést a fénycsövekhez?

Leemelhető, de úgy van megcsinálva hogy fel lehet hajtani és kitámasztani. Lehet alatta matatni.
A vezetékek a képen látható kereten vannak elvezetve és gyorskötegelőkkel vannak rögzítve.

8069289_50301022b0ef913d6f8a3caac5c4a8b0_m.jpg
 
Ez a napló hamarosan befejeződik!

Ma megint beugrottam a GA-ba és sikerült beszereznem a dekorokat az új akihoz.(köszi srácok a segítséget és a hozzáállást :thumbup: )
Red Moor lesz megkövesedett fával. Majd csinálok képeket a kövekről és a fákról.

Már csak el kell passzolnom a régi akit hogy legyen helyem és indul az új napló.
 
talachi said:
Ez a napló hamarosan befejeződik!

Ma megint beugrottam a GA-ba és sikerült beszereznem a dekorokat az új akihoz.(köszi srácok a segítséget és a hozzáállást :thumbup: )
Red Moor lesz megkövesedett fával. Majd csinálok képeket a kövekről és a fákról.

Már csak el kell passzolnom a régi akit hogy legyen helyem és indul az új napló.

Izgatottan várjuk. Az előző akváriumokat nézve itt valami különleges készül majd :thumbup:
 
viktorlantos said:
talachi said:
Ez a napló hamarosan befejeződik!

Ma megint beugrottam a GA-ba és sikerült beszereznem a dekorokat az új akihoz.(köszi srácok a segítséget és a hozzáállást :thumbup: )
Red Moor lesz megkövesedett fával. Majd csinálok képeket a kövekről és a fákról.

Már csak el kell passzolnom a régi akit hogy legyen helyem és indul az új napló.

Izgatottan várjuk. Az előző akváriumokat nézve itt valami különleges készül majd :thumbup:

Remélem sikerül majd az elképzelésem megvalósítani!

Ezeken a képeken látszik mennyire lesz fás az új aki :) :

14104719_724132c31fb30299bb34d623ac497e31_l.jpg


14104721_08bee72afce9062ad67aaab15c1c2ce2_l.jpg


Holnap elindítom az új naplót és rakok majd fel normális képeket a dekorokról.
 
Szia Talachi!

Először is hadd gratuláljak az akidhoz, ez az elrendezés nagyon tetszik nekem. :thumbup: Már csak 5-6diszkosz hiányzik ebből az akváriumból ahhoz, hogy teljes legyen a kép. Arra lennék kíváncsi, hogy amit vettél RO-ott annak menyi a RO víz/szennyvíz kihozatali aránya?(a saját tapasztalatod alapján) Ezt az RO.-ott vetted meg?:l http://www.greenaqua.hu/d-d-2p-50-ro-keszulek.html
 
dz1 said:
Szia Talachi!

Először is hadd gratuláljak az akidhoz, ez az elrendezés nagyon tetszik nekem. :thumbup: Már csak 5-6diszkosz hiányzik ebből az akváriumból ahhoz, hogy teljes legyen a kép. Arra lennék kíváncsi, hogy amit vettél RO-ott annak menyi a RO víz/szennyvíz kihozatali aránya?(a saját tapasztalatod alapján) Ezt az RO.-ott vetted meg?:l http://www.greenaqua.hu/d-d-2p-50-ro-keszulek.html

Köszi! Sajnos szerintem kicsi lenne a diszkoszoknak.

Igen ez az! Segíteni nem tudok neked mert én is most ismerkedem az ro-zással! Még be sem üzemeltem, a hamarosan induló akinál fogom használni. De itt a fórumon biztos valaki tud majd nekünk hasznos infókat adni!
 
Na bekerült ide a befejezett akik közé a régi akváriumom!

Igaz szétszedve nem lett mert másnál tovább él! Remélem az új tulajnak is annyi örömöt(és bánatot :twisted: :D ) fog okozni mint nekem!
Amikor el lett szállítva olyan érzés volt mintha a gyerekem vesztettem volna el!

Befejezésnek pár kép az aki történetéből.

A kezdet. Első tapasztalatok egy növényes akival.

7716873_bc9d837af42dd9ad09ee3db2abd018f4_l.jpg


Második fázis. Már versenyeztem vele, H.A.C 9. helyezés. :D

10241823_f7bf168e553a4f93a5b3b5e73b7d0827_l.jpg


És az utólsó állapot. H.A.C. 12. helyezés.

14042307_4f274d7ce1cacb8da852dd09381478d0_l.jpg


14042295_cd998cbbbb594f5640d137d10c2ded16_l.jpg


A teljes indafotós galéria: http://indafoto.hu/talachi/akvariumom
 
talachi said:
Na bekerült ide a befejezett akik közé a régi akváriumom!

Igaz szétszedve nem lett mert másnál tovább él! Remélem az új tulajnak is annyi örömöt(és bánatot :twisted: :D ) fog okozni mint nekem!
Amikor el lett szállítva olyan érzés volt mintha a gyerekem vesztettem volna el!

Befejezésnek pár kép az aki történetéből.

A kezdet. Első tapasztalatok egy növényes akival.

7716873_bc9d837af42dd9ad09ee3db2abd018f4_l.jpg


Második fázis. Már versenyeztem vele, H.A.C 9. helyezés. :D

10241823_f7bf168e553a4f93a5b3b5e73b7d0827_l.jpg


És az utólsó állapot. H.A.C. 12. helyezés.

14042307_4f274d7ce1cacb8da852dd09381478d0_l.jpg


14042295_cd998cbbbb594f5640d137d10c2ded16_l.jpg


A teljes indafotós galéria: http://indafoto.hu/talachi/akvariumom

Tök jó nézni az ilyen képeket :thumbup: Itt lehet nyomon követni a növényezés terén elért fejlődést,ami nálad egyértelmű és gratula :clap: Remélem én is majd ezen az úton fogok haladni ;)
 
Sziasztok!

Az elmúl egy évben már próbálkoztam egy növényes akvárium üzemeltetésével! Ez volt a tanulóakváriumom, naplót ezért nem is vezettem róla. Arra kiváló volt hogy tapasztalatokat szerezzek a növényekkel, tápozással és belássam hogy megfelelő technika nélkül nem egyszerű fenntartani egy ilyen akváriumot!
A régi akvárium kezdeteiről Nigro blogján olvashattok: http://akvarisztika.budapet.hu/2009/04/ ... balkozasa/

Egy kép a későbbi állapotokról( nagyjából ezt az összképet sikerült tartanom szétszedésig):

7716873_bc9d837af42dd9ad09ee3db2abd018f4_m.jpg


Ez alatt az idő alatt felgyülemlett tudás, tapasztalat és inspiráció miatt elérkezett hát az idő hogy elindítsam az új akváriumomat és naplómat!

Lássuk a tényeket!

Akvárium: Egyenlőre marad a régi! 220L, 110 x 40 x 50 (magas) A két front 10mm-es a két oldal és az alja 12mm-es üveg.
(sajnos ez az aki fekete ragasztóval van összeraka, nem nagyon való növényesnek de mivel még ezt az akit is igazából
tapasztalatszerzésre szánom egyenlőre marad)

Képaz az akiról bútorral:

7716867_51dae8c569699cce1176f86975d7b2ce_m.jpg


7716869_63190fee4c16209bf654cee82f22a1d4_m.jpg


Világítás: Saját készítésű lesz, akvárium szélére állítható kivitelben(kép később mert még nem kész teljesen)
2x105cm t5 54w 6000K daylight és 2x41cm power compact 39w 6500K, összesen 186w.

Szűrés: Két darab külső szűrő. 1900 liter/ óra. Szürőanyag mindkettőben full Seachem Matrix, perlon és Seachem Purigen
Szükség esetén kiegészítem a szűrést 2db Hydor Koraliaval.

Tápozás: Ei szerint. Előző akinál kikisérleteztem a porozást de ennél Green Aqua Micro,macro, easy carbo+ferro

CO2: Nagynyomásu palack, Us Aquaristik reduktor beépített tűszeleppel, mágnesszelep(ezt egyenlőre nem fogom használni mert folyamatos co2-t tervezek), üveg bubiszámláló, saválló mini visszacsapó szelepek(egyenesen japánból :D)
,kerámia diffuzor (50mm-es)

Aljzat: Táptalaj Jbl Aquabasis Plusz 7,5 liter. Talaj Jbl Manado 25liter. Világos szinű dekorhomok

Design,dekor,kövek:Na ez érdekes lesz! Valami egyedi hibridfélét szeretnék összehozni sok kővel vasfákkal.
A fákat az előzö képen látjátok.Kövek valamilyen bazaltfélék, szürkés feketék fehér erezettel. Van belőle 40 kiló az 1-2 centistől az 5 kilósig úgyhogy lehet válogatni.

Kép néhány kőről:

7718047_ae8617d5b1c3179309ca931b6c44fb33_m.jpg


Növények: Ennél az akinál úgy döntöttem hogy csak tropicás növényeket fogok használni! Az indításkor tervezett növénylista( egyenlőre, még jön hozzá,változik nagyon agyalok):
3db Echinodorus tenellus
6db Eleocharis parvula
3db Lysimachia nummularia "Aurea"
4db Micranthemum umbrosum
2db Microsoru pteropus "narrow"
4db Taxyphyllum barbieri(Vesicularia)
4db Valisneria nana
4db Riccia fluitans
?db Anubias nana

Élővilág: Rákhadsereg az tuti! Szeretnék több fajt is megpróbálni! Halakat még pontosan nem tudom, egy csapat Oto biztos és szeretnék valami kis növésű halból egy nagyobb csapatot.

Na egyenlőre ennyi! Pár nap múlva a hardscape kész lesz és sötétben már el kezdem járatni a szűrőket! Akkor jelentkezem képekkel.
Tetszik a kifolyó ágak és az esőztető elrendezése,erről lehetne kérni egy képet a színfalak mögül?hogy van megoldva az összekötése?Bár van ötletem gondolom elosztókkal van egybe kötve a 2 kifolyó ág.
 
Tetszik a kifolyó ágak és az esőztető elrendezése,erről lehetne kérni egy képet a színfalak mögül?hogy van megoldva az összekötése?Bár van ötletem gondolom elosztókkal van egybe kötve a 2 kifolyó ág.
Oké már tovább olvastam ,már látom hogy 2 szűrő van használatban.:oops: Szerinted ez az elrendezés megoldható lenne egy szűrővel is?Mármint lenne értelme?Már csak azért mert dimbes-dombos elrendezést szeretnék egy befolyó ággal nem tudnám az egészet átmozgatni így esőztető marad a hátfalon végig de viszont egy kifolyó ág nem lenne elég szerintem.Ezért gondoltam én is ilyen elrendezésre mint a tiéd.Csak nem áll rendelkezésemre 2 külső szűrő ezért szeretném 1db-al megoldani.
 
Back
Oldal tetejére