• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

60 ív

bbenek

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Nos hát hol is kezdjem? Először is bemutatkozok, Kiss Bence vagyok a. bbenek(ejtsd: bébenek). Túrkeve és Miskolc közt ingázom, a munka és a szerelem között. De el nem hagyható, hogy mind 2 helyen van egy-egy nano( bruttó 24 és 60 liter) Akvarisztikai pályafutásom nem rég kezdődött és előtte nem volt lakásban tartható állatom,növényem csak egy szép kerti tavunk koikkal.
Most 2 projectbe is belekezdtem. A 60 ast teljesen újratelepítem (nem hagytam barátnőmre elég ha a heti vízcserét a kicsiben megcsinálja :) )

A 60as:

Akvárium:
60x23x40( íves a 23 az egyenes rész onnan indul az ív)

Szűrés:
Atman -201 powerhead szivaccsal
Resun HF-2001
És készül a DIY külső szűrő, az igazi monstrum :)

Növények:
Eleocharis parvula"mini"
Alternanthera reinecki "mini"
Glossostigma elationides

Tervezett növények:
Eleocharis vivipara
Eleocharis Acicularis

Világítás:
2x24w T5 6500K

Co2:
Tropica system 60, de gyűjtögetek a palackosra :)

Vízlágyítás:
Tervezem az RO készülék beszerzését

Elrendezés:
Bal oldalról indított háromszög.

Képeket majd rakok fel ha elkészült a mű.

Közben készül az külső szűrő is, az itt olvasottak és saját tapasztalatok alapján.

Méretei:
250mm átmérő 400mm magasság kb 19-20 liter :eek: a 60as szűrését szerintem meg fogja oldani :D

Tervezett szűrőanyag:
Bioball(több méretben)
Raschel háló( krumlis zsák)
siporax
lávakő

Pumpa:
A xxxxx aukciós honlapon találtam iwaki pumpát ami a legjobb lenne
de inkább várom a hozzászólásokat, tanácsokat, hogy milyen pumpát érdemes venni ami egyrészt elég erős ennyi szűrőközeghez másrészt beépített frekvencia szabályzója van

Így első neki futásra ennyi elég is lesz. Ha pedig elkészültek az alkotások akkor lövök pár( nem profi ) képet. A külső szűrő elkészítéséről pedig majd írok konkrétabban is sok-sok képpel.
 
Üdv a fórumon!

Szép vállalkozás; nálam a 60 liter már ipari tartály! A 20 literes nano is bőven meghaladja a képességeimet néha.

Én ugyan sosem próbáltam, de több helyen panaszkodtak már az íves akváriumokra, hogy azok nem annyira ideálisak a takarítás, áramlás tekintetében, bár biztosan lesz majd olyan, aki hamarosan ellát hasznos tanácsokkal ez ügyben is.

A "pályafutásod" remek csapatban kezded, fantasztikus kertészek és akvaristák lesznek majd segítségedre, kérdezz bátran!

Ha pedig Pestre hoz utad, ugorj be hozzám bátran pár garnéláért, mert azok remélem kerülnek majd valamelyik akváriumodba, én pedig szívesen megszponzorállak egy 10 fős kezdő csapattal!

Csilla
 
Hát igen az íves akvárium nem ideális de hát hozott anyagból dolgozom :D remélem kitudok hozni belőle valami szépet.
Garnélákat tervezek bele igen( amano, sakura chocolate ,crs) sőt a nyáron egy állványon is gondolkozom csak garnéláknak( crs,cbs,taiwan bee)
 
Lágy vizes fajokkal sajnos nem szolgálhatok, de sakura, yellow, white pearl van bőven, azokból vihetsz majd bátran!
 
Ha pedig Pestre hoz utad, ugorj be hozzám bátran pár garnéláért, mert azok remélem kerülnek majd valamelyik akváriumodba, én pedig szívesen megszponzorállak egy 10 fős kezdő csapattal!

Jah kb ilyen és ehhez hasonló hozzáállással számolhatsz ezen a fórumon.(y) Sok sikert a projekthez.
 
Ma megérkezett a csomag a GA-ból. Hát vmi eszméletlen meghatódottság fogott el ahogy megláttam. A csomagolás hát fúúúúúú, olyan amit még egyik cégnél sem láttam és valószínű nem is fogok vmi gyönyörű látvány volt az is. Ahogy elkezdtem kibontani a növények a lámpa mindenségek mindene. Neki is láttam a szokásos dolgoknak és szépen beültettem mindent majd elkezdtem feltölteni és bumm a manado nem fogja a növények majdnem sírtam de végül is megoldottam mivel lehetetlen nincs csak tehetetlen ember és, ahogy a kollégákkal szoktuk mondani egymásnak "Ügyes gyerek vagy te megoldod! " hát megoldottam :Dés elfáradtam . Hamarosan jönnek a képek is. Addig is bemelegítésnek néhány telefonos shot a készülő szűrőröl.
 
708009.jpg

708008.jpg

708007.jpg
708006.jpg
 
Elkészültem! Az üveg teljesen feltöltve és már nagyjából kezd letisztulni így mertem pár képet készíteni. A layout nem éppen úgy sikerült ahogy terveztem(na de kinél megy minden flottul? ) és még jó néhány növény hiányzik... de szeretem mert az enyém :)
A powerhead majd kikerül pár nap múlva és ha találok pumpát a külső szűrőhöz nem lesz vezetékrengeteg sem az aki mögött :)
DSCF1807_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF1808_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF1812_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF1811_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF1815_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF1817_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
ja igen ha valaki furcsálná, h miért ilyen magasan van a világítás esetleg h mi az a vacak ami tartja hát az egy DIY lámpatartó PP lemezből :) még nincs teljesen kész a héten alakítom át állítható magasságúra :)
 
Szia Bence!

A cserepekel mi a terved?
A növények tövénél miért látszik a táptalaj (mennyi a Manadó takarás)?

A.ttila
 
A takarás kb 4 centi. Túl gyorsan töltöttem fel az elején és kis felfordulást csináltam:unsure: , amit látsz az tőzeg (korábbi akváriumnál már bevált) sajnos a talaj porszívóm még Miskolcon van így a leült tőzeg maradványokat a manado tetejéről nem sikerült még eltüntetni, ez látszik a növények tövénél.
A cserepek búvóhelyül szolgálnak majd a később telepítendő élőlények számára. Reményeim szerint birtokba is veszik a kis lakásokat :) (így utólag már kicsit bánom h nem raktam a manadora fedőréteget )
 
hát igen amilyen szép magas akvi (csak sajnos keskeny) egy hozzá íllő redmoor szépen mutatna. Személy szerint én is jobban szeretem a jurassicos látványvilágot :) de most kipróbálom ezt és majd a nyár meghozza a változást(sok-sok aki keretében) :D
 
Sziasztok! Hétvégére feljöttem Miskolcra és lőttem néhány képet a nano mohásomról. Mellé íme néhány technikai adat.

Indítás: 2012.11.01.

Akvárium:
AD nanolife brick 41x22x27

Világítás:
Wave cosmos 20w

Talaj:
Tőzeg keverve manadoval az egész "leszorítva" 1-2mm dekorkővel( vszeg vmi hengerelt cserép vmi lehet)

Fűtés:
25w Atman

Szűrés: szivacsszűrő(sera air 110 plus)

CO2: élesztős

Tápoldatok:
Napi 0,1ml Happyplant
Napi 0,2ml neptun liqui carbo

Vízcsere:
Heti 2x 25-30%(pihentetett csapvíz)
Dekor:
2db vasfa(teljesen benőtte a jávai)

Növények:
vmilyen Crypto
Jávai moha
Gömbmoha
Monosoleum Tenerum
Lángmoha
Riccia

Élőlények:
Red cherry sp sakura (?db)
A képeken láthatóak halak(galaxy,amanda,ancistrus) 2012.01.19.-ig voltak az aksiban


DSCF8149_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSCF8151_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Galaxy:
1150636465DSCF8156_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sakura:
DSCF8130_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

nha ki a nagyobb?
DSCF8137_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Forgatag:
DSCF8167_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF8163_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



Ezt az egészet jelenleg barátnőm kezeli szóval már inkább az övé mint az enyém :)
 
Nos sikeresen hazaértem Túrkevére és mindenki túlélte a nagy utazást és lubickol a mostantól állandó és ideiglenes helyén. Miskolcon volt egy DTM Betta hímem így most ős is hazakerült de mivel ő nem hullámlovagló így összedobtam neki egy kis akvát.

Méretek:
30x14x18 (kb 7,5l)

Szűrés: szivacsszűrő (resun ac 500)
Fűtés: 25w atman
Világítás: majd kap vmi csíptetős olvasó lámpát

talaj:
manado és tőzeg keveréke

Dekor:
Vasfa

Növények :
Gömbmoha( szétszedve rákötve a fára)
Jávai moha( ugyancsak fára kötözve)
Alternanthera reinicki
Pistia stratiotes

Élőlények:
1db Double Tail Moon Betta Splendens hím a. Dédé

Vízcsere : heti 2x 2l állott csapvíz/ro víz

Táp: happycarbo heti 0,2 ml
happiplant heti 0,1 ml

710270.jpg
710269.jpg
710271.jpg
710272.jpg
 
Fejlemények történtek beszereztem egy redmoor-t(szerintem az, javítsatok ki ha tévedek) mivel többen mondtátok h szegényes az akva dekor nélkül és én is így gondoltam. 3 nap áztatás után bekerült az aksiba. Muszáj voltam tereprendezni is kicsit de sztem megérte már csak a háttér növényeket kell beszereznem és akkor a layout végre meglesz igaz nem most kéne összeállnia a fejemben.... de tanuló akvárium majd a következő jobban megy :)
428307_478796308824327_1780150905_n.jpg
379680_478796355490989_1932680760_n.jpg
 
Az elképzelésed mindig fog változni!
Sokan összerakják az akit és fél év egy év múlva szétszedik és kezdik előröl!
Még sokat fog változni az akid!
De ez így van rendjén!(y)
 
Ma kaptam egy enyhe szívrohamot mikor hazaértem a melóból :hungover: a kő amivel lesúlyoztam a fát leborult róla és megcsikarta a hátsó üveget :cry: (pedig stabilnak ítéltem) de szerencsémre holnap érkezik néhány szál rotala, komlo.91 jóvoltából és pont arra a helyre fogom ültetni ,szóval takarni fogja. A másik fellépő esemény az h megjelent a "takony" a fán,mondjuk erre számítottam. Úgy nézem a sakuráim szépen fejlődnek most olyan 1 hónaposak és átlagban olyan fél centi körüliek. A barna alga is kezdi felütni a fejét de majd elmúlik. Már 2naponta cserélek vizet és összedobtam egy tetőt ismert nagyon pirított mindenfele a lámpa.
Jha és eleocharis viviparára még mindig vadászom aki esetleg úgy gondolja h postaköltség fejében megtámogatna vele annak nagyon tudnék örülni:) Nos mára ennyi a szóf...ból;) további szép estét mindenkinek
 
Back
Oldal tetejére