• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 40x30x30cm CRS Nano

A záridő ne 1/25 legyen, hanem 1/200 minimum. Told fel az ISO-t, valamit valamiért. :)

Most látom, hogy volt egy 1/25-ös kép. Az viszont véletlen volt, el kellett kapni a garnélát, mert el akart bújni és a zársebességet tudtam a legegyszerűbben letekerni. A többi fotón 1/80 körül van. De ez a 70-300mm -es Tamron ennél az akinál használhatatlan.
 
Most látom, hogy volt egy 1/25-ös kép. Az viszont véletlen volt, el kellett kapni a garnélát, mert el akart bújni és a zársebességet tudtam a legegyszerűbben letekerni. A többi fotón 1/80 körül van. De ez a 70-300mm -es Tamron ennél az akinál használhatatlan.

Ha megnyugtat, nekem is 5-6-os a GH-m, és 0 a KH-m, de köszönik szépen mindenki jól van.
Igazából ez a 0-ás KH engem is zavar kicsit, így minimálisan egyelőre csapvízzel fogok "visszasózni", aztán ha járok GA-ban, veszek visszasózó anyagot, és olyan 3-4 körülire állítom be.
 
Ha megnyugtat, nekem is 5-6-os a GH-m, és 0 a KH-m, de köszönik szépen mindenki jól van.
Igazából ez a 0-ás KH engem is zavar kicsit, így minimálisan egyelőre csapvízzel fogok "visszasózni", aztán ha járok GA-ban, veszek visszasózó anyagot, és olyan 3-4 körülire állítom be.

Van GH/KH+ is, de van egy új cucc ami csak KH+. Én azzal szemezek.
Most megnyugodtam, ha a garnélák jól érzik magukat akkor nagy gond nem lehet.
 
Van GH/KH+ is, de van egy új cucc ami csak KH+. Én azzal szemezek.
Most megnyugodtam, ha a garnélák jól érzik magukat akkor nagy gond nem lehet.

na az kell majd nekem is! Egyébként nálam még vannak Galaxy razbórák, és üvegsügerek is, de nem látom rajtuk, hogy bármi bajuk lenne. Sőt, a galaxy hímek nagyon kergetik a nőstényeket :)
 
salty-shrimp-mineral-kh-aquashop-1407-19-Aquashop@5.jpg
 
Ma láttam 2 pici csíkos pöttömöt matatni az akiban. Vettem egy fűtőt és beraktam 23 fokra fűteni, több garnélát látok így elől. Sajnos kettő nagy elpusztult. Szerintem ők öregek voltak. @eMZé, nálad is mindig csak 1-1 ment néha?
Viszont az áramlással nem vagyok megelégedve, ezért le akarom cserélni a sima lillyt. Két lehetséges induló van.
ADA Lily Pipe Spin P-2 szűrő kifolyócső (nyomó oldali) - 13mm most csak 26 900,00 Ft - Green Aqua
ADA Do!aqua szűrő kifolyócső Poppy Glass PP-1 (nyomó oldali) - 13mm most csak 12 900,00 Ft - Green Aqua

Megtapogatom majd mindkettőt, de ha véletlenül valaki használta a Spint akkor ne tartsa magában a véleményét.
 
nálad is mindig csak 1-1 ment néha?
Átlag heti 1 mínusz, néha kettő:(:cry:
@TZ javaslatára 2-3 naponta cserélek 1/4 max. 1/3 vizet nagyjából 6 hete. Azóta nem volt elhullás.

A Poppy-val még gyengébb lesz az áramlás......szerintem.
 
Átlag heti 1 mínusz, néha kettő:(:cry:
@TZ javaslatára 2-3 naponta cserélek 1/4 max. 1/3 vizet nagyjából 6 hete. Azóta nem volt elhullás.

A Poppy-val még gyengébb lesz az áramlás......szerintem.

Nálam 2 hét alatt ment el 2. Mindenki rendben van ahogy látom.

Az áramlással az a bajom, hogy most nagyon le van szabályozva, de nem szedi össze a koszt. Ha adok rá teljesítményt akkor viszont kavarja a talajt, ezért akarok másik üveget és maxon járatni a szűrőt.
 
Nálam nem kell szabályozni a szűrőt, mehet maxon a Poppyval és még a CO2 beoldásra sincs panaszom. Ha gondolod megnézheted nálam milyen az áramlás, aztán hazadoblak(úgy is van még egy függő ügyünk);)
 
@inadsz @eMZé eláruljátok nekem ,hogy miket ,hogyan és mennyit tesztetek a vízbe? Vízcsere mikor mennyi mivel van visszasózva ? Co2?

Nálam nincs CO2, vízadatokat tudsz olvasni fentebb.
Én amit használok az: Mosura Old Sea Mud Powder, Glas Garten Bacter AE, ADA Phyton Git, Green Bacter, Breeding Liquid (szaporodás serkentő, néha) és Mineral GH+.
 
Átlag heti 1 mínusz, néha kettő:(:cry:
@TZ javaslatára 2-3 naponta cserélek 1/4 max. 1/3 vizet nagyjából 6 hete. Azóta nem volt elhullás.

Pontos mennyiséget nem javasoltam. ;)

Csak azt említettem meg, hogy talán a nagyobb arányú vízcserét (feles, harmados) nem viselik olyan jól, ezért én többször cserélek kevesebbet. De én sokkal kevesebbet cserélek, csak pár litert egy alkalommal. És nincs menetrendje, de hetente többször.

Persze mindez csak feltételezés, lehet, hogy semmi köze semmihez, de ha eMZé-nél javult a helyzet, akkor az viszont szuper! :)
 
Nálam nincs CO2, vízadatokat tudsz olvasni fentebb.
Én amit használok az: Mosura Old Sea Mud Powder, Glas Garten Bacter AE, ADA Phyton Git, Green Bacter, Breeding Liquid (szaporodás serkentő, néha) és Mineral GH+.

Fura mivel mindent megkapnak és mégis van elhullás.
Nálam annyiban különbözik a dolog ,hogy Shirakura, aqualine ,JBL száraz kaját illetve zöldséget kapnak. Tiszta RO-val cserélek vizet és SaltyShrimp Mineral GH+-al sózom vissza és 4 naponta kapnak Shirakura ásványi port. Tápozni is nagyon vékonyan tápozok 2 hetente 0,5ml micro macro viszont nálam van co2 , de csak "mutatóba" 0/24h megy. Viszont én nem teszek a vízbe semmi alga gyilkoló vegyszert illetve szaporodás serkentőt.
Vízcserék nekem nem befolyásoltak sose semmit , nem voltak meghülyülve tőle akkor se ha több mint 50% vízcsere volt akár heti 3x is. Viszont most átálltam a 2 heti cserékre és akkor is csak az 1/3 cserélem le. Változás nincs jól elvannak így is szaporodnak mint a nyulak...

Én amit tudok neked javasolni ,hogy a vized legyen 22-24 fok közt , tiszta RO gh+ al visszasózva 150-170 tds közé , Shirakura Ebi Dama Speciál és Shirakura ásványi por , sok sok forrázott zöldség , 12 óra világítás ,hogy szépen lezöldüljön az üveg (imádják az üveget kaparni) és minél kevesebb vegyszer!
 
Fura mivel mindent megkapnak és mégis van elhullás.
Nálam annyiban különbözik a dolog ,hogy Shirakura, aqualine ,JBL száraz kaját illetve zöldséget kapnak. Tiszta RO-val cserélek vizet és SaltyShrimp Mineral GH+-al sózom vissza és 4 naponta kapnak Shirakura ásványi port. Tápozni is nagyon vékonyan tápozok 2 hetente 0,5ml micro macro viszont nálam van co2 , de csak "mutatóba" 0/24h megy. Viszont én nem teszek a vízbe semmi alga gyilkoló vegyszert illetve szaporodás serkentőt.
Vízcserék nekem nem befolyásoltak sose semmit , nem voltak meghülyülve tőle akkor se ha több mint 50% vízcsere volt akár heti 3x is. Viszont most átálltam a 2 heti cserékre és akkor is csak az 1/3 cserélem le. Változás nincs jól elvannak így is szaporodnak mint a nyulak...

Én amit tudok neked javasolni ,hogy a vized legyen 22-24 fok közt , tiszta RO gh+ al visszasózva 150-170 tds közé , Shirakura Ebi Dama Speciál és Shirakura ásványi por , sok sok forrázott zöldség , 12 óra világítás ,hogy szépen lezöldüljön az üveg (imádják az üveget kaparni) és minél kevesebb vegyszer!

Kaját kapnak rendszeresen, zöldséget még nem kaptak, csak száraz kaját, de változatosan nagyon. Amit elfelejtettem, hogy ásványi kő is van benn.
Tápozás nálam heti kb. 2ml Tropica tápból áll meg a Phyton Git ami természetes anyagból van.
A víz most már 23 fok, mert fűtöm. TDS 150-170 között most is.
Alga van durván amin tudnak matatni, ezért nem is félek, hogy éhen halnak. :)

Én ezt egyelőre betudom természetes elhullásnak.
 
@inadsz @eMZé eláruljátok nekem ,hogy miket ,hogyan és mennyit tesztetek a vízbe? Vízcsere mikor mennyi mivel van visszasózva ? Co2?
Régebben heti 50%-os vízcserét csináltam, mostanában inkább heti 2x - 3x 1/4 mennyiséget cserélek.
Visszasózásra Bee Shrimp Mineral GH+ használok. TDS mérővel 150-re állítom be. Ezután adagolok két kanál Mironekuton-t(Mironuketon saját kanala).
Heti 2x kapnak 1-1 kanál Bacter AE és Beta Glucan-t (szintén a Mironuketon kanalát használom).
Kapnak még Catappa levelet és pici tobozokat.
Kajából a következő hármat váltogatom:
Dennerle Complete
Dennerle Protein
Shirakura /Ebi Dama Special
Tápozás: napi 1-1 ml GA Mic+Mac
Ami nálam változott mostanában, hogy Riccardia mohát ragasztottam sok helyre, illetve Blyxa japonica került az akváriumba. A Blyxa hatalmasra nőtt és ezzel szerintem stabilizálta a vizet.
 
Ahogy írtam az elején nem naplózok sűrűn. :)

@eMZé -nek hála lecseréltem a lillyt egy Do!Aqua poppy-ra és máris szimpatikusabb lett az áramlás, maxra tudtam tenni a szűrőt és nincs kavalkád az akváriumban.
Szintén Zolinak köszönhetően lecserélhetem végre a légpumpát egy Oxydatorra amit már régen meg akartam lépni.

Ma végre megjött a Gush szűrővédő így a szívóágon levő szivacsot is kivettem. Rengeteg dzsuvát magában tartott és szerintem ezért is volt algám. Azért sokkal szebb a fém rács, mint egy nagy fekete szivacs. :)
Szerencsére a garnéla elhullás is megállt és elkezdtek szaporodni, 15 kicsit számoltam meg és vannak köztük egész szépek is.

Heti 3x kap 1-1ml GA tápot az aki és naponta 1ml Carbot. 2-3 naponta Bacter AE-t és Shrimptont.
A planáriák ellen pedig porozni fogok majd, mert egyre több van.
 
Back
Oldal tetejére