• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

400 literes növényes- nanohalas

Fogadás:DD na ez már kész
De ez nem bántó hisz én látom hogy itt vannak a cuccok és készül rettenetes sebességgel
Hát van aki anyagilag megteheti hogy fél év alatt a nyolcadikat csinálja
Nekem igazából nincs bevételem, szóval nagyon fogok örülni ha erre futja
Bár nem olcsó(n) de majd meglátjátok megérte:wacky::ROFLMAO:
Ma megyek üzletbe nézelődni tovább tervezni a jövőt:whistle:
Szép napot mindenkinek :)
 
Hát van aki anyagilag megteheti hogy fél év alatt a nyolcadikat csinálja
Hát ha úgynézzük egy csóró egyetemista vagyok, némi barkács-vénával megáldva, + skót és zsidó hajlamokkal :D mindenre sajnálom kiadni a pénzt, de mindenből amiből tudok, azt csinálok...:) 8 ból 7 akvárium, innen onnan, olcsón lett véve, a legelsőt ballagásra kaptam vagy van amit pl 2 sörért kaptam, mindenestül... :p a cuccaim felét én csináltam.
Növényekből sosem vettem 1 doboznál/ cserépnél többet, egy 36 literes 116x20x20as akváriumban termesztem magamnak és a környezetemben élő akvakertészeknek a gazokat... még az ablakban is vizinövények vannak. Most a 8. akvárium várja a beépítést, csak előtte leépítenem kell a fél szobám, hogy beférjen :D de akkoris, ez már igen komoly hightech nature akva lesz itt már tényleg kell a pénz, diákmelózom a tecsónál pár hónapja, hogy tudjam fedezni a költségeket...

Szóval, lehet itt kis pénzből is nagyot (vagy sokat :whistle:) alkotni, csak tenni, de tenni kell (s főleg érte).

Egyébként meg azért van ilyen sok akváriumom, mert kényszeres akváriumgyűjtögető vagyok:ROFLMAO::wacky::wacky::wacky::wacky:
 
Esetleg egy-két képpel feldobhatnád a naplót, képek a meglévő cuccokról, tervek, skiccek... Kíváncsian várjuk! ;)
 
Elindítani az egy dolog,megtartani sőt fenntartani az már egy másik kérdés :D
És igen bármilyen Móricka rajz jöhet az elképzelésről :smug:
 
Fogadás:DD na ez már kész
De ez nem bántó hisz én látom hogy itt vannak a cuccok és készül rettenetes sebességgel
Hát van aki anyagilag megteheti hogy fél év alatt a nyolcadikat csinálja
Nekem igazából nincs bevételem, szóval nagyon fogok örülni ha erre futja
Bár nem olcsó(n) de majd meglátjátok megérte:wacky::ROFLMAO:
Ma megyek üzletbe nézelődni tovább tervezni a jövőt:whistle:
Szép napot mindenkinek :)

Orvendek hogy nem vetted bantonak, mert egyeltalan semmi ilyen szanadek nem volt benne :). Egyszeruen csak poen, olyan mint amikor valaki annyira nem erti a helyzetet, hogy azt kerdi " mi ez, rejtett kamera ?
" :D .
 
Akárki akármit mond, e nélkül a napló nélkül szegényebb lenne a fórum. Kicsit hasonló a helyzet azon sorozatokkal amelyeket senki nem néz de mindenki tud róla. Szóval folytassa Felség...
 
620L. vs I.P 1:0

Kezdődik a meccs:)(Bocs ezt nem bírtam kihagyni)A levgősödést kellene megszüntetni valahogy.A két vödörnél túl sok a hibalehetőség.Gondolom most úgy szívja ki a vízet a pumpa,meg kéne próbálni, hogy úgy nyomja át a szűrökön a vizet .Ha esetleg valami tömítés gond lenne akkor így biztos kiderűlne.
2:1 az én javamra mostmár úgy érzem ;) alakul
 
Egy 25/34-es szívó csőhöz milyen szívó rendszert tudok építeni? Mármint ami az akváriumban van.
Milyen rács legyen a végén stb. Stb.

Az milyen ha egy pvc csőnek ledugózom a végét és egy csomó lyukat fúrok rá minden részén ami a vízben van? Mondjuk olyan 5mm átmérőjű lyukakat.
Ezt azért találtam ki, mert akkor minden vízszintről gyűjt koszokat, nem csak egy helyről lassan szűri át a teljes akváriumot.
Működőképes lehet?
 
lesz garnélád?
mert ha igen, akkor 1-1.5 mm legyen a lyukátmérő max - de egyébként az ötlet nem rossz ám. csak számold ki, hogy a lyukak össz átmérője legyen annyi, mint a csőátmérő.
 
lesz garnélád?
mert ha igen, akkor 1-1.5 mm legyen a lyukátmérő max - de egyébként az ötlet nem rossz ám. csak számold ki, hogy a lyukak össz átmérője legyen annyi, mint a csőátmérő.
(y) Köszi, a csőátmérővel volt nekem is a bajom, gondolkoztam hogy lehetne ugyanakkora, de az nem jutott eszembe, hogy kiszámoljam :banghead:
Lesz garnélám igen. Viszont mit csináljak? Mert a másik szűrő installációs szettjének csak egy sima kosár van a végén amin 3mm-es csíkok vannak befolyónak. Egy szivacsot kéne ráhúzzak?
 
sokan húznak rá szivacsot. nálam 1mm körüliek a rések, a nagyon kicsik még azon is átjutnak - úgyhogy szűrőtakarításkor garnélamentés is van.
 
lesz garnélád?
mert ha igen, akkor 1-1.5 mm legyen a lyukátmérő max - de egyébként az ötlet nem rossz ám. csak számold ki, hogy a lyukak össz átmérője legyen annyi, mint a csőátmérő.
Amúgy szerinted lenne baj azzal ha a szívó csövet 25/34 gyári megoldás helyett 16/22-re alakítanám? Mert a Compact 3000pumpám szívó csatlakozója is csak 16/22-es, szóval nem hinném hogy lehet baj belőle.
Szerinted?
 
De így a nagyobb koszok nem jutnak be a szűrőbe. Nem baj?

a nagyon nagyok úgysem fognak lebegni annyira, hogy beszívja őket. a levelek ilyesmik a felszínen fognak úszni.

Amúgy szerinted lenne baj azzal ha a szívó csövet 25/34 gyári megoldás helyett 16/22-re alakítanám? Mert a Compact 3000pumpám szívó csatlakozója is csak 16/22-es, szóval nem hinném hogy lehet baj belőle.
Szerinted?

hát ezt meg nem mondom. alapvetően a szívóágon nem jó folytani egy szűrőt, mert a kavitáció miatt a rotor károsodhat.
 
a nagyon nagyok úgysem fognak lebegni annyira, hogy beszívja őket. a levelek ilyesmik a felszínen fognak úszni.



hát ezt meg nem mondom. alapvetően a szívóágon nem jó folytani egy szűrőt, mert a kavitáció miatt a rotor károsodhat.
Azért gondoltam mert ha megnézed ezt a pumpát akkor mindkét csatlakozója 16-os. Franc tudja.
Nem szeretném elkiabálni, de újévkor már el fogom tudni indítani valószínűleg. :ROFLMAO:
Most nézegetem a Montecarlot parvula mini helyett.
 
Back
Oldal tetejére