• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

400 literes növényes- nanohalas

sokan húznak rá szivacsot. nálam 1mm körüliek a rések, a nagyon kicsik még azon is átjutnak - úgyhogy szűrőtakarításkor garnélamentés is van.
Akkor 2mm-es lyukból kéne rá 154 darab körül hogy megkapjuk az 1x 25 átmérőjűt. Elvileg.
12,5^2 X Pí= 490 mm2
1^2 X Pí= 3,14mm2

490:3,14= 156db lyukat kell fúrnom 2mm-es átmérővel. Fele ekkora átmérővel 4X ennyit :D na az már dúrva lenne szóval marad a 2mm.
 
Nem volt semmi végigolvasni. Reménykedtem, hogy az 54 oldal alatt azért csak sikerül elindítani az akváriumot, de mégse. :D
Jövő ősszel én is be szeretnék indítani egy hasonlót, de én kövest csinálnék majd. Van erre egy 180x45x45-ös aksim ami jelenleg társasként üzemel. Úgyhogy az sem lesz kicsi a 365 literével. :D

Peti nagyon tetszik az elszántságod és remélem sikerül lassan véghezvinni a projektet!
 
Nem volt semmi végigolvasni. Reménykedtem, hogy az 54 oldal alatt azért csak sikerül elindítani az akváriumot, de mégse. :D
Jövő ősszel én is be szeretnék indítani egy hasonlót, de én kövest csinálnék majd. Van erre egy 180x45x45-ös aksim ami jelenleg társasként üzemel. Úgyhogy az sem lesz kicsi a 365 literével. :D

Peti nagyon tetszik az elszántságod és remélem sikerül lassan véghezvinni a projektet!
Köszönöm, jól esnek a bátorító szavak.
Lassan felszívom magam és indulás :)
Karácsony tája kivitelezhető, addigra tuti minden meglesz. Vagyis ebben a naplóban semmikor, semmi nem 100%, , de reménykedek :)
 
Nem volt semmi végigolvasni. Reménykedtem, hogy az 54 oldal alatt azért csak sikerül elindítani az akváriumot, de mégse. :D
Jövő ősszel én is be szeretnék indítani egy hasonlót, de én kövest csinálnék majd. Van erre egy 180x45x45-ös aksim ami jelenleg társasként üzemel. Úgyhogy az sem lesz kicsi a 365 literével. :D

Peti nagyon tetszik az elszántságod és remélem sikerül lassan véghezvinni a projektet!

Ja és az elszántság nem egy ilyen akváriumot megcsinálni, hanem egy ilyen naplót végigolvasni :) köszi
 
Rég jártam a fórumon gondoltam gyönyörködöm, informálódom és olvasgatok egy kicsit stb... de ez az 54 oldal egy szuszra nagyon megviselt :cyclops:, több mint egy éves és még nincs indítás. Javaslom Viktornak a "leghosszabb napló" cím bevezetését.:wacky:

Ettől függetlenül, figyelni fogom a naplót és sok sikert az indításhoz!
 
több mint egy éves és még nincs indítás.
Nem annyira egyedi eset, én is az akvárium megvétele után, több mint 1 évvel indítottam el. Őszintén megvallva , sokszor lustaságból nem csináltam a hozzá tervezett DIY cuccokat (szekrény, lámpa, vezérlő stb). 3 műszak, minden szombaton túlóra, kinek van kedve utána még itthon is dolgozni :D
Peti!
Még most indítás előtt mindenképpen nézzetek egy havi áramfogyasztást , amennyiben nem havonta jelentitek le az óraállást, hanem átalányt fizettek. Majd persze beüzemelés után is egy teljes havit. Nálam 243-as akváriumnál, durván plusz 4 ezer forinttal nőtt a villanyszámla miután elindítottam, nálad ez ugye több lesz. Kb 8 éve mikor még a szülőkkel laktunk, behalt a kombi gázkazán, de megvolt még az elektromos bojler, így vissza lett állva az általa készített meleg vízre. Viszont elfelejtettük módosítani a havi átalányt ami az éjszakai áramnál nulla volt, éves óraleolvasáskor meg jött a több mint 100 ezres csekk. Szóval érdemes ezt kézben tartani, hogy ne legyen meglepetés, és szükség esetén emelni az átalányt ( de nem csak akváriumnál, hanem új háztartási gépnél sem árt) én amint lehetett kértem a havi elszámolást, (átíráskor csak a gázt lehetett)így nincs idegeskedés az éves leolvasáskor, ezen kívül meg én jelentem le interneten, és pont annyit fizetek amannyit használok (y).
 
Utoljára módosított:
A CO2-t közvetlenül a palackból is öntheted ebbe a méretbe...

Btw: a pumpa csövét ne vedd vissza, ha 25 mm-es átmérő kell rá, akkor add meg neki azt.

A hálóra van egy javaslatom: vegyél mezőgazdsaási/háztartási/vas-műszaki boltban aluminium szúnyoghálót és a csőre tekerd rá, gyorskötözővel rögzítsd, vagy varrd rá horgászzsinóral. Szép, masszív, nem rozsdásodik, nem szakad.
 
Alumínium szerintem kerülendő az akváriumban. Nem rozsdásodik, mert ugye a vas oxidját nevezzük csak annak ;), viszont ez is oxidálódik. Ferrarinak gyártunk vázelemeket alumíniumból, és még ők is lekezelik valami védőbevonattal, különben szép fehér kicsapódó bevonat lenne rajta idővel, meg ha jól olvasom az alu-oxid mérgező, pláne ha még nyomjuk a CO2-t is a vízbe ami lehet elkezdi marni...
 
Alumínium szerintem kerülendő az akváriumban. Nem rozsdásodik, mert ugye a vas oxidját nevezzük csak annak ;), viszont ez is oxidálódik. Ferrarinak gyártunk vázelemeket alumíniumból, és még ők is lekezelik valami védőbevonattal, különben szép fehér kicsapódó bevonat lenne rajta idővel, meg ha jól olvasom az alu-oxid mérgező, pláne ha még nyomjuk a CO2-t is a vízbe ami lehet elkezdi marni...

Az alumínium-oxid rétege kompakt, így nem férnek hozzá azok az anyagok, amik a lepergő vas-oxidhoz igen. A CO2 nem tudom, hogy mennyit befolyásol rajta, az Al2(CO3)3 kb. "papíron" létező vegyület csak. Az tény, hogy savas közegben oldódik, nálam mondjuk 7,5-7,6 a pH :D :)()

A vázelemen nem az oxid fehéredik, hanem - szerintem -, amiatt, hogy fémes kapcsolat van vas/acél elemekkel, galváncellák alakulnak ki, ahol az alumínium lesz az anód. Így működik a hajók, csövek, stb. aktív korrózió elleni védelme is. A levegő páratartalma pedig megadja a lehetőséget a galváncella működéséhez.

Deee ezt tudtam akkor is, amikor betettem az akvába, majd beszámolok róla, ha a rács eltűnt, vagy elvékonyodott :p

A rozsda tényleg a bázisos vas-oxid-hidroxid köznapi neve, köszönöm a javítást ;)
 
Alumínium szerintem kerülendő az akváriumban. Nem rozsdásodik, mert ugye a vas oxidját nevezzük csak annak ;), viszont ez is oxidálódik. Ferrarinak gyártunk vázelemeket alumíniumból, és még ők is lekezelik valami védőbevonattal, különben szép fehér kicsapódó bevonat lenne rajta idővel, meg ha jól olvasom az alu-oxid mérgező, pláne ha még nyomjuk a CO2-t is a vízbe ami lehet elkezdi marni...

Én is úgy tudtam, hogy az alu kerülendő, ha muszáj fémet betenni az akváriumba, akkor az inkább legyen rozsdamentes acél.
 
Back
Oldal tetejére