• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 300 liter

Algaölő szert nem szoktál használni?
Mire gondolsz?
Carbo van itthon, de nem merek a mohákra nyomni belőle. Régebben használtam AlgExitet de igazán nagy változást nem hozott.
De nem is igazán szeretnék csak beönteni valami löttyött és attól várni a csodát [emoji6] Az ok végülis megvan már az a pár kimaradt vízcsere a ludas, amit mostmár igyekszek rendszeresen végezni. Max ha végképp nem tűnik el jön egy black out.

Az első képen az egy rili? Nagyon szép a színe! (y)
Igen, vagy legalábbis egy rili leszármazott.
 
jön egy black out.
Ezt csak a végső megoldäskent hasznälnäm!Pl én meg sose,pedig ez a 6 scape (Aquascaping). Eddig mindig felülkerekedtem az algán.Most már nem tojok be egy algätol,mert tudok ellene védekezni.Persze ne feledjük el a Twinstar jótékony hatäsät!
 
nagyon szép az akva! A Blackout-ot én is csak ajánlani tudom, nem feltétlenül végső megoldásként, hanem egyfajta "reset" ként. Én régebben 5 naposat csináltam, és csodát tett.
A twinstart is fontold meg.
 
Sajnos jelenleg nincs keret egy twinstarra, bár már jó ideje szemezgetek vele, de volt élet előtte is, csak megoldom a helyzetet így vagy úgy.
 
Egy kis helyzetjelentés (igyekszem azért legalább hetente egyszer valamit írni a naplóba):
Ma volt egy jó nagy vízcsere, leszívtam egy adag algát és most először megnyírtam a gyepet. Határozottan alakul, a parvula rendkívül gyorsan terjeszkedik, ahogy a HM is. A kezdeti HC csomók sajnos nem-nagyon élték túl az első hónapot, illetve esélyük se volt, mert a többi növény és alga elnyomta őke, de most bekerült még két cserépnyi monte carlo a helyükre. A fákon lévő willow is kapott egy kis dúsítást, hála @DobraPeter -nek. :)

Előtte-utána:






Untitled by samaki6, on Flickr

Az amanók nagyon hatékonyak, bár érdekes, hogy szinte mind ugyan ott dolgozik, majd együtt állnak tovább a következő megtisztítandó területre, az egyik oldalt már szinte teljesen lepucolták a mohát:

Untitled by samaki6, on Flickr
A halválasztáson rágódom még: az előző akiban egy-egy csapat neon és pentazona volt, de a neonokban már nem vagyok biztos, illetve szerintem a pentazonák kicsit nagynak tűnnének, bár ők legalább szépen együtt úsznak. :unsure:

És most vettem észre, hogy Főkertész lettem :eek::LOL:

Zsófi
 
Gratulálok a "Főkertész" címhez ,tudom ez a cím a tetszik gombok és hozzászólásokon múlik de ez az akva olyan jól sikerül hogy duplán kiérdemelted. Nagyon tetszik.(y)
A CRS-ek hogy vannak?:)
 
Gratulálok a "Főkertész" címhez ,tudom ez a cím a tetszik gombok és hozzászólásokon múlik de ez az akva olyan jól sikerül hogy duplán kiérdemelted. Nagyon tetszik.(y)
A CRS-ek hogy vannak?:)
Köszönöm! [emoji1]
Ami a crs-eket illeti sajnos kicsit eddig nem láttam, de akár el is bújhattak az elvadult riccardiában vagy a monte carlo között. Viszont most is van petés nőstény [emoji4]
 
Vasárnapi fotóadag:

Sajnos mindenhol ezek az apró csiguszok vannak, pedig rendszeresen szedegettem ki őket, a hólyagcsigákból szinte nincs is már.

Untitled by samaki6, on Flickr
Untitled by samaki6, on Flickr
Untitled by samaki6, on Flickr

Garnélák:

Untitled by samaki6, on Flickr
Untitled by samaki6, on Flickr
Untitled by samaki6, on Flickr


És a szerintem az eddigi legjobban sikerült rili fotóm :rolleyes:

Untitled by samaki6, on Flickr

Zsófi
Nagyon szép képek.A kis csigák ellen Helena;)
Dobj be egy párat,ők segítenek kiirtani:)
 
Csak két gyors fotó az érettségik között :)
Tudom, tudom azok a csövek...:oops: De legalább kijelenthetem, hogy némi zöld pontalgán kívül jelenleg algamentes az aki. (66 napos)
Sajnos már kb. 3 hete nincs Co2, valószínűleg valami baj van a reduktorommal, de csökkentett tápozás és fény mellett egyenlőre nem tapasztaltam semmi drasztikus változást, a növények szépek, nőnek, mint a gomba, rájuk is férne némi nyírás.

Untitled by samaki6, on Flickr

Untitled by samaki6, on Flickr

Köszi, hogy benéztél!
Zsófi
 
Back
Oldal tetejére