• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 300 liter

samaki

Főkertész
Sziasztok!
Végre van egy kis időm, illetve szünetem, így elindítanám a harmadik naplóm.
Pár adat:
Akvárium:
120x50x50
Világítás:
QUAD T5: 4x54W + 2x54W (6500K)
Szűrő:
Tetratec EX 1200, DIY 30 literes hordó benne egy Evolution Atlas AT-2000
Szűrőanyag:
szivacs, siporax, Sachem Mátrix, perlon, Seachem Purigen
Fűtés:
Atman AT-300W
Táptalaj:
Tropica Substrate kb. 6liter
Aljzat:
Amazonia kb. 27liter
CO2:
Nagynyomású rendszer: 5 kg-os palack, Papillon CO2 reduktor, Aqua Medic Mágnesszelep, DIY külső reaktor
Dekoráció:
Fuji kő 20 kg, Fák

Az inspirációt a tavalyi nyaralás adta, mikor is volt szerencsém elutazni Madeirára, ami egyszerűen varázslatos hely, akár növényvilágában, akár domborzati adottságaiban. Itt készítettem pár képet az őshonos Laurisilva fákról, amit valahogy szeretnék belecsempészni az akváriumba. :rolleyes:

Untitled by samaki6, on Flickr
Untitled by samaki6, on Flickr
Untitled by samaki6, on Flickr
Untitled by samaki6, on Flickr

Az építés lépései:
A kövek alá és a háttér emelésére a régi vöröses agyagtalajt raktam harisnyába, ami tényleg jobb módszernek tűnik mint a hungarocelles, mi után mindenhol pici fehér golyók hevernek. A biztonság kedvéért ki is sütöttem a használt talajt 270 fokon, hogy próbáljam minimalizálni a maláj tornyos invázió esélyét.

Untitled by samaki6, on Flickr
Untitled by samaki6, on Flickr
Untitled by samaki6, on Flickr

A fákat valószínűleg majd még megpróbálom odaragasztani, mert nem nagyon lehetne rájuk súlyozó köveket tenni, olyan vékonyak a kisebb ágaik. Emiatt egy kissé aggódok is nehogy idő előtt szétmálljanak.

Untitled by samaki6, on Flickr

A végső elképzelés tehát valamilyen szép, többféle növényből álló gyep, a fákra esetleg valamilyen moha vagy riccardia, de azért lehetőleg látszanak a kisebb ágak is. A háttérrel kapcsolatban még kicsit tanácstalan vagyok. A két ,,völgybe” majd homok is kerül, de csak ha már viszonylag összefüggő növényzet van, ami megfogja az amazóniát, mert addig sem kell minden egyes szemcsét leszedegetni róla.

Szívesen veszem ha bármilyen észrevételetek vagy ötletetek van, akár a napló nevével kapcsolatban is! :)
 
Gyönyörűek a fotóid.Minden képpen figyelemmel kisérem mi sűl ki belőle.Fenomenális a berendezési techika minden kis fácska telis tele van apró részletekkel amibe el lehet mélyedni.Sok sikert és oszd a képeket várom.
 
Szuper lett Zsófi nagyon tetszik.(y) Én maradnék a minimálnál a növényesítéssel mert annyira szuper lett az össze állítás. Minden képen jó lenne ha az apró részletek megmaradnának .: montecarlo, parvula mini, riccardia és esetleg a háttérben egy kis eleocharis acicularis. De ez csak az én véleményem.:)
 
Szuper [emoji106]
Par gondolatot azert irnek:
Ekkora melysegben vetek nem eltologatni terben a berendezest,tahat ne egy vonalban legyenek a fak,es szerintem azert meg hasznalhatsz koveket is.
Szerintem a dekorhomok nem hianyzik,nekem legalabbis sokkal termeszetesebb lenne ha mindenhol benone a kevert gyep.
A mohavalasutas a fakra nagyon meg kell gondolni hogy ne takarjanak az agakbol de azert latszodjon is a lombkorona,a riccardia jo valasztas lehet,de ekkora meretnel egy Trip.Japan is jol nezne ki lombkoronanak [emoji6]
 
Szuper lett Zsófi nagyon tetszik.(y) Én maradnék a minimálnál a növényesítéssel mert annyira szuper lett az össze állítás. Minden képen jó lenne ha az apró részletek megmaradnának .: montecarlo, parvula mini, riccardia és esetleg a háttérben egy kis eleocharis acicularis. De ez csak az én véleményem.:)
Igen, én is erre jutottam, már meg vannak rendelve szinte pont ezek a növények plusz még pár finomság és egy jó kis csipesz az ültetéshez :)
 
Köszönöm mindenkinek a biztatást!:)

Szuper [emoji106]
Par gondolatot azert irnek:
Ekkora melysegben vetek nem eltologatni terben a berendezest,tahat ne egy vonalban legyenek a fak,es szerintem azert meg hasznalhatsz koveket is.
Szerintem a dekorhomok nem hianyzik,nekem legalabbis sokkal termeszetesebb lenne ha mindenhol benone a kevert gyep.
A mohavalasutas a fakra nagyon meg kell gondolni hogy ne takarjanak az agakbol de azert latszodjon is a lombkorona,a riccardia jo valasztas lehet,de ekkora meretnel egy is jol nezne ki lombkoronanak [emoji6]
Teljesen igazad van, de sajnos így utólag már nem nagyon tudom mozgatni a felépítményeket, meg próbáltam úgy elhelyezni a fákat, hogy a lehető legkevesebbet árnyékoljanak majd.
A dekorhomokot majd még meglátom, ha végre tényleg sikerül egy jó kis gyep, lehet hogy nem is lenne szívem kigyomlálni. ;)
A Trip.Japan-om igaz még sose volt, de valahogy nagynak érzem lobnak, illetve lehet nehéz lenne kordában tartani.
 
Ha kiakarod próbálni a hydro-t adok szívesen:) A kordában tartása nem vészes egy riccián nevelkedett akvakertésznek.:ROFLMAO:
 
Sajnos, csak most jutottam el idáig, hogy mutassak egy növényesített képet is. Már 23 nap eltelt a feltöltés óta, most a teljes alga invázió közepén tart a folyamat, amiben azért tudom, hogy én vagyok a hibás, de hát kinek van ereje és ideje ekkora méretnél azokra a kétnapi vízcserékre? Úgyhogy most szinte minden nap fésülgetem a parvulát és szedem ki a rengeteg algát.
Szóval a mai nap bekerült a takarítóbrigád 8 amano, kb. 30 rili és 7 oto személyében. (A crs-es nanóból is átköltöztettem a @Lilla -tól kapott 3 otot hátha segítenek ők is valamennyire a helyzeten.) Tervben van még további amanók beszerzése is. A sziámikat nem mertem visszarakni, nehogy kitúrják a gyepet, és a mohákat is féltem tőlük.
A fákra végül Fontinalis sp. Willow került, ez a későbbiekben még változhat, illetve középen annak a nagy gombóc fissidens fontanusnak se az a végleges helye. Szintén középen a vörös kő tartja a fát, aminek sajnos elengedett a ragasztása, így folyton eldől, erre is ki kell találjak valami végleges megoldást még.
És a képek:
Untitled by samaki6, on Flickr
Közelebbről (hogy a felszíni hártya is jól látszódjon :p)
Untitled by samaki6, on Flickr

Köszi, hogy benéztél!
 
Sajnos, csak most jutottam el idáig, hogy mutassak egy növényesített képet is. Már 23 nap eltelt a feltöltés óta, most a teljes alga invázió közepén tart a folyamat, amiben azért tudom, hogy én vagyok a hibás, de hát kinek van ereje és ideje ekkora méretnél azokra a kétnapi vízcserékre? Úgyhogy most szinte minden nap fésülgetem a parvulát és szedem ki a rengeteg algát.
Szóval a mai nap bekerült a takarítóbrigád 8 amano, kb. 30 rili és 7 oto személyében. (A crs-es nanóból is átköltöztettem a @Lilla -tól kapott 3 otot hátha segítenek ők is valamennyire a helyzeten.) Tervben van még további amanók beszerzése is. A sziámikat nem mertem visszarakni, nehogy kitúrják a gyepet, és a mohákat is féltem tőlük.
A fákra végül Fontinalis sp. Willow került, ez a későbbiekben még változhat, illetve középen annak a nagy gombóc fissidens fontanusnak se az a végleges helye. Szintén középen a vörös kő tartja a fát, aminek sajnos elengedett a ragasztása, így folyton eldől, erre is ki kell találjak valami végleges megoldást még.
És a képek:
Untitled by samaki6, on Flickr
Közelebbről (hogy a felszíni hártya is jól látszódjon :p)
Untitled by samaki6, on Flickr

Köszi, hogy benéztél!

Ajj de gyönyörű hát gratula :)
 
Sajnos, csak most jutottam el idáig, hogy mutassak egy növényesített képet is. Már 23 nap eltelt a feltöltés óta, most a teljes alga invázió közepén tart a folyamat, amiben azért tudom, hogy én vagyok a hibás, de hát kinek van ereje és ideje ekkora méretnél azokra a kétnapi vízcserékre? Úgyhogy most szinte minden nap fésülgetem a parvulát és szedem ki a rengeteg algát.
Szóval a mai nap bekerült a takarítóbrigád 8 amano, kb. 30 rili és 7 oto személyében. (A crs-es nanóból is átköltöztettem a @Lilla -tól kapott 3 otot hátha segítenek ők is valamennyire a helyzeten.) Tervben van még további amanók beszerzése is. A sziámikat nem mertem visszarakni, nehogy kitúrják a gyepet, és a mohákat is féltem tőlük.
A fákra végül Fontinalis sp. Willow került, ez a későbbiekben még változhat, illetve középen annak a nagy gombóc fissidens fontanusnak se az a végleges helye. Szintén középen a vörös kő tartja a fát, aminek sajnos elengedett a ragasztása, így folyton eldől, erre is ki kell találjak valami végleges megoldást még.
És a képek:
Untitled by samaki6, on Flickr
Közelebbről (hogy a felszíni hártya is jól látszódjon :p)
Untitled by samaki6, on Flickr

Köszi, hogy benéztél!
szép!
 
Először is köszönöm mindenkinek a dicséreteket!

Másodszorra egy kis helyzetjelentés: Reggelre megkétszereződött az alga mennyisége, csak úgy lapátolom kifelé, de mire elérek az akva egyik végére szerintem már vissza is nő a másikon. :( Ma bekerült még 12 db amano,hiszen minden szorgos kis kézre (ollóra) szükség van.
Egy két kép a kis karbantartó csapatról:

Untitled by samaki6, on Flickr

Untitled by samaki6, on Flickr

Untitled by samaki6, on Flickr

Untitled by samaki6, on Flickr

Untitled by samaki6, on Flickr

Zsófi
 
Back
Oldal tetejére