• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

[2014. Aug 16 ] Akvárium berendezős workshop Green Aqua (Törökbálint)

Az eseményre való helyek elfogytak :) A jelentkezést ezennel lezárjuk :D

A másik két eseményre még van néhány hely, ha szeretnétek talizni a többiekkel, vagy velünk :rolleyes:
 
Szia Viktor!
Szájat tátani, esetleg egy-két kérdést feltenni -nem a scape-be beledumálásra gondolok- meg lehet látogatni titeket 16.-án?
Lehet, hogy már előtte is odaérek, de a profikat nagyon megnézném, hogyan is csinálják.
 
Szia Viktor!
Szájat tátani, esetleg egy-két kérdést feltenni -nem a scape-be beledumálásra gondolok- meg lehet látogatni titeket 16.-án?
Lehet, hogy már előtte is odaérek, de a profikat nagyon megnézném, hogyan is csinálják.

Az a baj, hogy nem fogunk beférni. Ezért kell sajnos meghúzni a keretet. :(
20 ember plusz az építés miatti kupi nagyjából meg is tölti a bolt alsó szintjét. És nem szeretném, ha többen csak kintről nézhetnék.

De ha addig esetleg valakinek nem jó mégsem az időpont, be lehet ugrani helyette.
 
Váááá, most értem haza a nyaralásból, épp lecsúsztam erről! Ha van kieső, akkor jelentkeznék a helyére...
 
Viktor, 13 órától kezdődik az esemény, de kb meddig tart? Mivel csak most tervezgetem az első akváriumot így tényleg csak kibickedni mennénk ki egy kicsit.
Ha mondjuk két óráig szájat tátok, akkor már úgyis végleg "fertőzött" leszek, tehát nyugodtan átadhatom a helyem másnak.
 
Viktor, 13 órától kezdődik az esemény, de kb meddig tart? Mivel csak most tervezgetem az első akváriumot így tényleg csak kibickedni mennénk ki egy kicsit.
Ha mondjuk két óráig szájat tátok, akkor már úgyis végleg "fertőzött" leszek, tehát nyugodtan átadhatom a helyem másnak.

Ez egy picit hosszabb móka lesz szerintem :)
 
Lassan rákanyarodva a hétvégére.... engedjétek meg, hogy az idő rövidsége miatt gyorsban válasszak egy akváriumot, mivel növényeket kell rendelni stb.

Kis böngészés után a választás a múlt évi IAPLC 3. helyezet Marcelo Tonon Chiovatto akváriumára esett.
Ahogy tekergettem az IAPLC kiadványokat, beugrott, hogy mennyire bejött ez a múlt évben... Mivel ilyen jellegű layout nem volt még és a mérete is kicsit hasonló mint ami nekünk van ezért akár meg is építhető.

Az eredeti akvárium 90x45x30 volt.
2013 AGA Aquascaping Contest - Entry #57

Az adatlapot elemezgetve a következő érdekes dolgok vannak. 8xT5 ennek némileg ellentmond a videó és a fotók. De ha kell adunk majd neki a 150W halogénen kívül is. :)
Dekorációhoz használt elemek: seiryu kövek, kavicsok

Növény lista:
Rotala green, Rotala indica, Eleocharis minima, Marsilea hirsuta, Glossostigma elatinoides, Callitriche sp, Starogyne sp, Limnophila Vietnam, Flame moss, Hygrophila Pinnatifida, Phoenix Moss, Nambei Moss

Ezek nagy része beszerezhető, lehet 1-2 helyen cserélni fogjuk de az összhatásba ez nem látszik majd.

És akkor a képek:

570.jpg


575.jpg


marcelo_sunrise_details_02.jpg

marcelo_sunrise_details_01.jpg

Videón is meg tudjátok nézni:


A layout nem tűnik túlságosan nehéznek, de a kötött idő miatt meg is kell tudnunk csinálni. :)
Lesz itt kőtörés moharagasztás, ültetés hegyek, kőlegó, vízeséshez használt perlon szálakra szedése és begyógyítása.....

Én nagyon remélem, hogy mindenki aktív részese lesz majd a programnak, hisz így tudunk majd sokat tanulni és időre végezni :)
Időközben én azért fotózni és videózni is fogok, úgyhogy szükség lesz a folyamatos munkára. Akár csoportokra szétoszthatjuk a melót. Növények, kővek előkészítése stb.

Szóval erre készüljetek. Kajával piával mi készülünk :)
Most pedig megyek mert a növényeket még be kell rendelnem.
 

Attachments

  • 1979950_1428375773969162_345178970_o.jpg
    1979950_1428375773969162_345178970_o.jpg
    179 KB · Megtekintések: 22
Hajnalban megrendeltem a növényeket szerdára megérkezik. Első körben ezeket kértem a fenti növényes terv alapján

flame x20
Didiplis x10
Fissidens x10
Spiky x5
Cuba x15
Glosso x5
Hirsuta x5
Staurogyne x5
Rotala green x5
Pinatifida x5
Limnophila helyett Hemianthus M. 2x
Rotala Rotundifolia x10
Rotala Macrandra x5

A bontásra ítélt 90-es akváriumból is lesz szép moha ha minden igaz. Úgyhogy ha kimarad az Indica, az sem gond.
 
"Élőben" mennyire mutatósak egyébként ezek a perlon vízesések? Mert így képen tényleg jól visszaadják azt az érzést, mintha egy hömpölygő vízesés egyik pillanatát kapták volna el, de miközben "mozgásban van" az aki, nem túl statikus? Maga az akvárium viszont tényleg nagyon szép, és jó választás! (y)
 
"Élőben" mennyire mutatósak egyébként ezek a perlon vízesések? Mert így képen tényleg jól visszaadják azt az érzést, mintha egy hömpölygő vízesés egyik pillanatát kapták volna el, de miközben "mozgásban van" az aki, nem túl statikus? Maga az akvárium viszont tényleg nagyon szép, és jó választás! (y)

De túl statikus, túl mű. Őszintén rengeteg kritikát kapott múlt évben és nagyon sok csalódott ember volt aki szerint ez a vízesés téma MŰ.
Nem passzol egy élő környezetbe és versenyeken ezeket le kellene pontozni. Ahogy a török akvárium után néhány éve ez már elhangzott.

Itt az akvárium és a végső fotó (a fotónak óriási szerepe volt) olyan erősre sikeredett, hogy eltekintettek a bírák az alkalmazott mű vízeséstől.

Statikus lesz és furcsa lesz nézni, hogy minden más mozog. Ráadásul tuti nem időtálló megoldás. De most az építés miatt érdekes lesz. Szerintem legtöbben nem csináltunk még ilyet.
 
Back
Oldal tetejére