• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

[2013. Jun 1 ] IWAGUMI Challenge (Törökbálint)

A facebook egy jó ötlet volt menet közben. Mivel a GA tevékenységét nagyon sokan követik így azonnal kaphatunk egy kis visszajelzést is másoktól, hogy ők hogyan értékelték volna a berendezést. Én is átfutottam nap végén a képek visszajelzéseit. Pl Talachi akiját ahogy látom sok top IAPLC huszár is megkommentelte. Ahogy látom ott is ő a favorit, de holnap nap vége még messze van :)

Az FB ilyenekre szuper. Béna állapotvisszajelzésekre, körlevelekre stb sajnos nem. De mi igyekszünk a hasznos részét élvezni. ;)

Más....

Most hogy az utolsó workshopot is letudtuk, kíváncsiak lennénk mi az amin javítanátok, amit következőnek máshogy szeretnétek. Elképzelhető, hogy ősszel megint nekifutunk egy sorozatnak és a hasznos visszajelzések alapján javíthatnánk ott ahol kell. Szóval jöhetnek ilyenek is ide vagy új topikba mind1.

Összességében most is azt gondolom a workshop sorozat jó ötlet volt. Néhány dolgon mi is javítani fogunk, de örülök, hogy egy kicsit mindenhol lehetett valamit felszippantani.:) Mindig lehet jobb, ezért ha valamin javítanátok ne kíméljetek
Számomra abszolút példa értékű,ahogy ezt a boltocskát(ez az értékére értem nem a méretére:) ) viszitek csináljátok.Nem szívesen hagynék ki egy shoppos összeeöffenést sem.:)
 
Tegnap kicsit megfeledkeztünk róla, így ma nincs más hátra, mint közönség győztest hírdessünk........

Aki nem más, mint...... ta ta ta ta taaaaaa :whistle: TALACHI! :cool:
Összesen 91 like-ot kapott a hétvégén. Ez kétszer annyi, mint a következő akváriumok. Gratulálunk az akihoz!
A közönségdíj pedig 10 ezer GA pont amit a következő 1 évben bármikor levásárolhatsz arra amit csak szeretnél :)(y):couchpotato:

Köszi mindenkinek aki részt vett ebben a mókában :)(y)

383481_669097519772206_669617425_n.jpg



IWAGUMI Contest at Green Aqua by viktorlantos, on Flickr
 
Ezek után mindenképp csak valami frappáns folytatás jöhet :);)

Nehéz lesz überelni az biztos :) Ez az akvárium berendezés nagyon nagy buli! Ha a köveket fával is kombinálva kell csinálni, akkor máris megvan az új program :) Persze az nagyon bonyolult és 15 perc kevés is hozzá :D Szerintem az iwagumi kifogyhatatlan, esetleg lehetne ugyan-ez csak másik kővel. Ettől már tök más lenne az egész.
 
Tegnap kicsit megfeledkeztünk róla, így ma nincs más hátra, mint közönség győztest hírdessünk........

Aki nem más, mint...... ta ta ta ta taaaaaa :whistle: TALACHI! :cool:

383481_669097519772206_669617425_n.jpg


IWAGUMI Contest at Green Aqua by viktorlantos, on Flickr

Igazából ezt a scapet tényleg meg kellene csinálni :)

Az egész egyébként egy módon lehetne csak jobb szerintem -- bár nem tudom, hogy időben belefér-e -- hogy ha mindenki meghallgathatta volna a bírálatokat is, vagy lett volna valami szakértő megbeszélése a dolgoknak. Mondjuk szertinem többnyire így is láttuk, hogy ki hol rontotta el, de az igazi kimaxolás ez lehetne.
 
Igazából ezt a scapet tényleg meg kellene csinálni :)

Az egész egyébként egy módon lehetne csak jobb szerintem -- bár nem tudom, hogy időben belefér-e -- hogy ha mindenki meghallgathatta volna a bírálatokat is, vagy lett volna valami szakértő megbeszélése a dolgoknak. Mondjuk szertinem többnyire így is láttuk, hogy ki hol rontotta el, de az igazi kimaxolás ez lehetne.

A bírálattal tökéletesen egyet értek. Én is tudom mit csinálnék másképp, de azért abból tanulhatna az ember sokat. Nem mintha iwagumit szeretnék építeni, de sosem lehet tudni.
 
Az egész egyébként egy módon lehetne csak jobb szerintem -- bár nem tudom, hogy időben belefér-e -- hogy ha mindenki meghallgathatta volna a bírálatokat is, vagy lett volna valami szakértő megbeszélése a dolgoknak. Mondjuk szertinem többnyire így is láttuk, hogy ki hol rontotta el, de az igazi kimaxolás ez lehetne.
Igen, én is max ezzel tudnám javítani a dolgot, abból lehetne tényleg a legtöbbet tanulni. Bár a sajátommal így is tökre meg vagyok elégedve, sokkal jobbat sikerült összedobnom, mint az itthoni... bár 400 kiló kőből könnyebb dolgom volt, de ettől függetlenül érdekelne a szakértői vélemény. :)

Esetleg lehetne limitálni a szabályokat legközelebb: 5 köves iwagumi, sanzon iwagumi, hegyvonulat, stb.. :)
Aztán lehet a kövekkel is variálni!

Jah, és még valami! A következőt akkor rendezzétek, amikor Talachi megint Japánban lesz! :D :p:ROFLMAO:
 
Pff... nagyon ott van a szeren, gratula. Nem jöttek be annyira az iwagumi akváriumok (csak így csendben :D) de ez...
Csak ne lennétek annyira messze... :(
 
Látod Viktor, a közönség általános elemzést követel.:) De tudom, tele már a pupotok velünk, viszont abból lehet a legtöbbet tanulni. (a többiekkel ellentétben nekem fogalmam sincs, mit rontottam el:D)
 
983840_669063416442283_1206893982_n.jpg


Mondjuk lehet ezt önképzőkör formában is, itt van pl az enyém:

alapbaj: unalmas, szokásos kompozíció, 12 egy tucat
másik alapbaj: az egész egy leheletnyival balrább van az ideálisnál (ezt nem láttam amikor csináltam)
főbaj: a leghangsúlyosabb kő a legkevésbé látványos, a mintája sem illika többihez
albaj: nincs megcsinálva a talaj, rendesebben kellett volna söprögetnem (ezt ABSZOLUT nem láttam, nagyon meglepett végül, hogy képen ilyen lett)

ti még mit láttok amit én nem?
 
Kicsit más víz nélkül ez az berendezés. Az én köveim szinte beleolvadtak a dekorba, mert nem a szép textúrájával kifelé használtam őket (mert így adta ki a kő, amit szerettem volna), ez viszont a fotón tökre nem jött át :) Ha lett volna benne víz és a szép szürke kövek látszanak, akkor mást mutatna tudom. Én ezt tanultam belőle :)
Ja a legnagyobb, amit tanultam , hogy össze lehet illeszteni úgy köveket, hogy 1 nagynak nézzen ki. Én keresgéltem nagyobb követ, de nem volt olyan és akkora amit szerettem volna. Mikor Talachi mondta hogy jobb oldalon az két kő. (kérdeztem hol talált ilyen jó nagy követ) csak pislogtam :)
Profi munka. Ha jól emlékszem Ozzy elrendezésében sem 1 nagy fő kő van, hanem több kicsiből lett legózva. (javítsd ki ha tévednék) És az egyszerűségével lett szép, nekem nagyon bejött, tökéletes minimal :)
A 3. helyezett pedig elég egyedi volt a versenyen, senki nem csinált még hasonlót sem. És igényes kivitelezés. (megjegyzem én 2 háromszöges elrendezésre emlékszem a 18-ból, ebből 2 dobogós lett, 2 szigetes elrendezés pedig csak Lacié volt) Szóval helyszínen más volt, mint a képeken.
Érdekesebb lenne amúgy, ha mindenki egyszerre csinálja meg, akkor milyen akváriumok születnek! Nem is a másolásra gondolok, mert egy szép berendezés látványa építés előtt simán befolyásolhatja a döntésedet. Esetleg pár jó részlet.
Én a második körben voltam, mikor még nem volt széthordva a kő, és nem találtam pl apró köveket, hogy kiegészítsem a tájat, a végén volt a kupac alatt csomó törmelék :)
Sokat tanultam belőle, és legközelebb még jobb leszek! :D
 
Szerintem simán lehetne közösségi értékelést is tartani, aki gondol valamelyikről valamit, azt simán elmondhatná/leírhatná.
 
A homok a képeken tényleg furcsa lett abban hülye szórt fényben. A nagy dombom nekem is eltűnt...

Ez azért érdekes, mert legtöbben úgy építettétek, hogy szemből is nézve volt az akvárium, mégis a totál szemből fotón nem jött át annyira hangsúlyosan még 40mm-en fotózva sem.
Legtöbben felülről láttuk az akváriumokat döntött szögből, ami sok esetben teljesen más képet muatatott. De hát ez is a verseny része, itt most fotós értékelés volt.

Ha ott kirakva az élő akváriumokat értékeltük volna, akkor viszont pont a döntött szög lett volna érdekes. De lehet a 18 akváriummal elkígyóztunk volna a sarokig :)
Döntöttben pl a csigus aki is nagyon erős volt több másikkal.
 
Back
Oldal tetejére