• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 112 liternyi halleves

Közben elköltöztünk, vettem egy új üveget, amin alul van a merevítő. Így sokkal szebb 🙂 a növények 70%-a a kukába repült, a ludwigiát szeretném egy félkörívben elszaporítani. A költözésnek csak egy amanó lett az áldozata, ami a bucék közé szorulva be lett zacskózva és szerencsétlen épp vedlett is. 9E812BA6-EE68-459E-8EAD-DCBDD69AB191.jpeg
 
Közben elköltöztünk, vettem egy új üveget, amin alul van a merevítő. Így sokkal szebb 🙂 a növények 70%-a a kukába repült, a ludwigiát szeretném egy félkörívben elszaporítani. A költözésnek csak egy amanó lett az áldozata, ami a bucék közé szorulva be lett zacskózva és szerencsétlen épp vedlett is. View attachment 168939
Szép kert lesz ez is 🤘
Mit jelent, hogy alul van merevítő? 🤔
 
Úgy érzem kicsit elfogyott a fantáziám mostanában az akváriummal kapcsolatban. Túl sok volt az házfelújításból... Szeretném majd kicsit asszimetrikusabbá tenni, középső nagy ludwigia ív mégsem kelt olyan benyomást mint gondoltam.
Első körben viszont a szőr algának akarok véget venni egy kis micro és foszfát csökkentéssel. Lassan a purigént is ki kéne szednem a szűrőből.
Az utolsó képen pedig a régi akvárium új lakója, Fütyő, további becenevét kitaláljátok...
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg
 
Ha fedésnek tennék be 2-3 cm friss aktív talajt, akkor a halakat száműznöm kell egy időre? A nagyobbak bírták korábban, de a galaxy dánióknak és amandáknak lehet sok lenne.
Még mindig sok a nitrát a korábbi talajkapszulák miatt. Ha ki kell pakolni mindenképpen a halakat, akkor lecserélem az egészet.
 
Ha fedésnek tennék be 2-3 cm friss aktív talajt, akkor a halakat száműznöm kell egy időre? A nagyobbak bírták korábban, de a galaxy dánióknak és amandáknak lehet sok lenne.
Még mindig sok a nitrát a korábbi talajkapszulák miatt. Ha ki kell pakolni mindenképpen a halakat, akkor lecserélem az egészet.
Szerintem nem gáz. Az új talaj ammónia tüskéi a beállt szűrővel nem jelennének meg. A plusz nitrát a tápkapszuláktól meg rögtön megszűnik. (már ha tényleg a talajkapszula a forrás) 🙂
 
Fene tudja. Év eleje óta magas a nitrát, lassan talán kikopik. A táp változtatás hamar visszavetette a szőralgát.
Ültettem Limnophila hippuroidest. Elvileg kevésbé kényes mint az aromatica, meg pirosabb, de küllemre is meg az illata is aromatica. Azt hittem csak az aromaticanak van ez a jellegzetes szaga. Előre meg Rotala bonsai került. Az se kényes talán, sok akváriumban van.
 

Attachments

  • 4FA7D42D-D6A2-46B0-9689-F6D615A661E8.jpeg
    4FA7D42D-D6A2-46B0-9689-F6D615A661E8.jpeg
    312.3 KB · Megtekintések: 25
Fene tudja. Év eleje óta magas a nitrát, lassan talán kikopik. A táp változtatás hamar visszavetette a szőralgát.
Ültettem Limnophila hippuroidest. Elvileg kevésbé kényes mint az aromatica, meg pirosabb, de küllemre is meg az illata is aromatica. Azt hittem csak az aromaticanak van ez a jellegzetes szaga. Előre meg Rotala bonsai került. Az se kényes talán, sok akváriumban van.
Elvesztettem a fonalat. Most mivel és mennyit tápozol?
 
Kifogyott a CO2 palack egy ideje, nem vettem észre. Most tűnt fel pár napja, hogy nyúlnak a ludwigia levelei felfele és nem nőnek a szokásos tempóban. Viszont lehet már 2 hete is, hogy üres.048E3565-097A-4423-B549-38E48ABB306E.jpeg 0513EE1C-E118-4DA2-BE0A-5F5B99659C9C.jpeg6AC71526-E17D-423C-896E-BC10DA45FCDF.jpegBlyxa levelei kifehérednek, rotundifolia viszont szép sűrűn hozza a leveleket és színes. Nem tudom mennyi összefüggés van.
Lehet várok egy kicsit a palack cserével, megnézem mi történik.
 
Kifogyott a CO2 palack egy ideje, nem vettem észre. Most tűnt fel pár napja, hogy nyúlnak a ludwigia levelei felfele és nem nőnek a szokásos tempóban. Viszont lehet már 2 hete is, hogy üres.View attachment 170050 View attachment 170051View attachment 170052Blyxa levelei kifehérednek, rotundifolia viszont szép sűrűn hozza a leveleket és színes. Nem tudom mennyi összefüggés van.
Lehet várok egy kicsit a palack cserével, megnézem mi történik.
Rotala colorata nálam el naturál vonalon is hajlandó pirulni. A fényen sok múlik. 🙂
 
A nagyobbik szűrőt feltöltöttem 1 liter Neo Soft-tal egy hete, purigéneket kiszedtem. A talaj többször átporszívózva, nitrát tartósan éppen 10 (ennek nagyon örülök).
Van egy nagy zsák friss aktív talajom fedésnek, de még nincs kedvem az 50%-os vízcserékhez. Arra gondoltam hetente fél litert beleöntök és akkor nem kell annyit kínlódni. 😀5B919E35-D04C-4CEB-AC4F-073C2AD7008C.jpeg
 
Back
Oldal tetejére