• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

180l-es első növényes

Szia!


Kezdésnek nagyon jó!
Egyedül a háttérben lévő magányos kő nem illik oda így egyenesen (vigyázban állva az ösvény közepén)!

A.ttila
Megtiszteltetés számomra, hogy megnézted az akvámat és leírtad a véleményed. Mindig
szívesen olvasom a bejegyzéseid, már sokat tanultam belőlük.
Te mit csinálnál a középső kővel? Anélkül olyan üres az ösvény közepe. De ami ennél
jobban aggaszt most engem az az akva elejében lévő zöld alga ami tegnapelőtt még csak
a fehér dekorkövön volt, de tegnap estére már a frontüveg alján is megjelent. Van valami
tipped mitől lehet?
Attila
 
Szia!
Nagyon pofás az aki, szépen fejlődnek a növények. Besűrűsödik a gyeped, megindulnak a háttérnövények, és patentos lesz az aki.(y)
Az algához sajna nem tudok mit hozzá fűzni. Én is küszködök valami "front" algával, de ez nálam valószínűleg Cyano.
Csak így tovább! :)
Köszi a biztató szavakat!:)
Biztos nagyon amatőr kérdés, de mi az a Cyano?
 
Nem vagyok nagy szakértője az algáknak, szakértő szaktársak szerintem segítenek majd... kap természetes fényt az akvárium?
Nem kap természetes fényt egyáltalán. Amíg nem kapcsol be a világítás addig leszoktam takarni.
Én inkább a világításra vagy a tápozásra gondolok, hogy ott lehet a hiba. Remélem, hogy
az "algaszakértő szaktársak" megtalálják az akvámat és adnak tanácsot! :)
 
Szia!

Rég hallottunk az akva felől! Algákkal sikerült kezdeni valamit? Esetleg írhatnál pár szót, hogy áll, esetleg pár képet is rakhatnál fel. :)
 
Eltelt egy kis idő mióta jelentkeztem.
Az algát sikerült beazonosítanom, zöld pontalgám és poralgám van. A foszfát szintem elég
alacsony volt ezért elkezdtem plusz foszfátot adagolni, napi 6ml Easy Fosfo formájában.
Alga fronton 2 hétig semmi változás nem volt a plusz foszfát hatására. Ekkor elmentem
egy hétre itthonról és mivel csak egyszer tudott eljönni egy ismerősöm tápozni az akit ezért
a világítást levettem a felér. Csak 2 cső ment napi 8 órában.
Kicsit tartottam a hazatérés pillanatától, de nagy meglepetésemre nem öntette el az akvát az alga.
Sőt az üveg egyáltalán nem lett algás és a köveken is csökkent az alga mennyisége:) , pedig 9 napig
nem volt vízcsere. Vízcsere után az 5. nap körül eddig mindig megjelent az üvegen az alga. Ez volt
a jó hír, de ezzel együtt pár növényem felnyurgult :( amiket azóta visszavágtam.
Azt figyeltem meg, hogy a kevesebb fény hatására eltűnt az alga nagy része, de a növények nem
bubiznak egyáltalán:( . Tegnap este bekapcsoltam a másik 2 csövet is ami eddig nem világított, de csak
3 óránt ment együtt a 4 cső, de már így is elkezdtek a növények bubizni.
Mit csináljak?????
Ne világítsak csak 2 csővel és nem lesz algám, de a növények nem bubiznak vagy
világítsak 4 csővel és bubizni fognak a növényeim, de valószínű az algák is visszajönnek!!!
Várom a tippeket mi lenne a jobb!
 
...és egy kép a jelenlegi állapotról!

18325191_1a7e5a905d68dc8847b77ddaafe0ff35_l.jpg
 
Tud valaki segíteni nekem, hogy mi lehet ez?
A frontüvegen jött elő már 2 helyen is.
SEGÍTSÉGGGGG!!!!

19222593_4bc08e7bc95fff058a1bcad9d4bb9766_l.jpg


Epyx
 
Tegyél fecskendőbe (Injekciós tű is legyen) Easy Carbot és injektáld több helyre.
Remélhetőleg eltűnik.A carbo ne legyen több összességében,mint az előírt mennyiség az akidhoz.
Keverheted felesen vízzel is.
 
Tegyél fecskendőbe (Injekciós tű is legyen) Easy Carbot és injektáld több helyre.
Remélhetőleg eltűnik.A carbo ne legyen több összességében,mint az előírt mennyiség az akidhoz.
Keverheted felesen vízzel is.

Köszönöm a gyors választ!
Beszámolok az eredményről!
Mi miatt jöhetett elő?
 
Hosszú injekciós tű, fecskendő, Easy Carbo , szép lassan befecskendez a kérdéses területre. Jaj de nem szereti a BGA.
 
Back
Oldal tetejére