• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

180l-es első növényes

Ez általában így szokott lenni, elkezd az ember valamit, és ha már egyszer nekiállt akkor nincs megállás :)
Képeket várjuk! Milyen átalakítást végeztél az akin?
Az RC-hez külön gratulálok. Nálam már lassan 4. hónapja nem akarnak szaporodni a nanoban, pedig már próbálkoztam mindennel.
 
Érdeklődéssel olvasom a naplódat, mert elég sok közel hasonló dolog van az akváriumainkban.
Milyen anyagok vannak a szűrőidben?
 
Ez általában így szokott lenni, elkezd az ember valamit, és ha már egyszer nekiállt akkor nincs megállás :)
Képeket várjuk! Milyen átalakítást végeztél az akin?
Az RC-hez külön gratulálok. Nálam már lassan 4. hónapja nem akarnak szaporodni a nanoban, pedig már próbálkoztam mindennel.

Nekem lassan már túl sok is van belőle. :) 5db-ot vettem és most, kb. 40 db van benne és 2 ősanya megint petés.;)
A képeket legkésőbb holnap tudom felrakni esetleg még ma este,de nem valószínű. Teljesen igaz amit írtál:
"elkezd az ember valamit, és ha már egyszer nekiállt akkor nincs megállás" , az eredeti tervnél nekem is nagyobb lett
a változás, remélem előnyére, de majd ezt megmondjátok.
 
Helyzet? Hol vannak az ígért képek?? :)
A moha nyírás megtörtént és végre a képet is sikerült elkészítenem igaz csak egy kis kompakttal
ami meg is látszik a képminőségen. :)
Hogy tetszik? Várom a véleményeket.
A középső vízszintes fa nem lesz benne az csak az rc-nek van bent, mint bújóhely. :)

17908807_ce341b7ebf63e5ad8ac81c56cbb6117e_l.jpg

Majd , ha lesz időm jobb képet csinálni akkor kicserélem ezt!
 
Az igen. Ahhoz képest hogy csak meg akartad nyírni a mohákat! Nekem tetszik. (y)
Azért pár észrevétel ha nem gond.
Sokszor mondják, hogy ha ilyen "patakmeder" van akkor annak érdemes a hátfali részét kicsit megemelni. Esetleg eszt kipróbálhatnád, ha van még ilyen dekor aljzatod. Esetleg rakhatnál pár apróbb követ a patakmederbe, ezzel is kicsit nyújtva a teret, megtörve a fehérséget. Nekem mindkét oldal külön-külön is tetszik de így együtt is jól kiegészítik egymást. Esetleg a bal oldali fa mögé eltudnék képzelni valami stem háttérnövényt.
Így hirtelen egyenlőre ennyi. Még egyszer grat az akvához, szerintem jól sikerült az átalakítás! :)
 
Köszönöm szépen az észrevételeid.

Hát igen, a nyírásból a végén egy teljes átalakítás lett. :)

A megemelésnél a fehér dekor kavicsra gondoltál vagy a "meder" falát alkotó kövekre?
A bal oldali fa mögé még én is szeretnék valamit stem-et rakni, de még nem tudom mit,
esetleg van valami tipped? Ha még ezsedbe jut valami, hogy mivel lehetne jobb szívesen
fogadom az észrevételeid!
 
Szia Epyx77! Szépen mutat a medence, gratulálok hozzá...Nagyon tetszik ott középtájt az a szép zöld bokor szerű növényke :D Elárulod mi a neve?
Szia Cayne!
Örülök, hogy tetszik. Annak a növénykének a neve középen Blyxa Japonica, a kedvenc növényem!
Nagyon szép élénkzöld bokrot lehet nevelni belőle, igaz elég igényes növény. Csak lágy vízben tartható sikeresen
GH: 4-8 között fejlődik ilyen szép bokorrá.
 
Én a dekor kavicsra gondoltam, hogy az lenne érdemes megemelni.
Nekem nagyon tetszenek a Rotala Rotundifolia-s aksik, nagyon jó példa erre eMZé akvája: itt
Szerintem valami ehhez hasonló, esetleg vegyes stem bokor hátra, gyep besűrűsödik, és részemről hibátlan lesz. ;)
De majd a tapasztaltabb kertész kollégák megmondják a frankót.
 
Szép(y) ,annak ellenére hogy nekem nem stílusom a patakmedres berendezések.Kíváncsi vagyok, ha majd bedúsúlnak a növényeid.:)
 
Köszönöm a véleményed letsgodisco!
De mi az ami nem tetszik benne? Mit csinálnál, hogy jobb legyen?
Úh, félreérthető voltam, csak azzal kapcsolatban próbáltam viccelődni, hogy a középen a fura hengeres gömbmohának kinéző valami az olyan mint egy absolut vodka reklám mohából. Nekem tetszik egyébként amit látok, bár középen nagyon lyukas lesz, ha kijön az a középső ág, gondolom a vodkásüveggel együtt. Az jó ötlet amit a Memphis mond; szerintem is oda a szűkületbe építhetnél egy kis "zubogót" kisebb kövekből, amin "átfolyhatna" a dekorhomok, és akkor a hátró részt ennek megfelelően meg lehetne egy kicsit emelni, mintha a szűkület előtt felduzzadna a patakod. Bár gondolom a kép nem az akvárium aljánál van levágva lent, nem tudom milyen "mély" ez a patak igazából.

És a bal oldali rézsűre még gondolom tervezel valamit egyébként is (ami a kiszedendő ág alatt van).

Szóval bocs, egyáltalán nem akartalak megbántani, ha úgy sikerült volna.
 
Úh, félreérthető voltam, csak azzal kapcsolatban próbáltam viccelődni, hogy a középen a fura hengeres gömbmohának kinéző valami az olyan mint egy absolut vodka reklám mohából. Nekem tetszik egyébként amit látok, bár középen nagyon lyukas lesz, ha kijön az a középső ág, gondolom a vodkásüveggel együtt. Az jó ötlet amit a Memphis mond; szerintem is oda a szűkületbe építhetnél egy kis "zubogót" kisebb kövekből, amin "átfolyhatna" a dekorhomok, és akkor a hátró részt ennek megfelelően meg lehetne egy kicsit emelni, mintha a szűkület előtt felduzzadna a patakod. Bár gondolom a kép nem az akvárium aljánál van levágva lent, nem tudom milyen "mély" ez a patak igazából.

És a bal oldali rézsűre még gondolom tervezel valamit egyébként is (ami a kiszedendő ág alatt van).

Szóval bocs, egyáltalán nem akartalak megbántani, ha úgy sikerült volna.
Semmi gond , minden építő jellegű hozzászólást szívesen fogadok.
 
Eltelt több, mint két hét az átalakítás után.
Kisebb változások azóta is történtek.

18023503_6fafa58333341fa7862b752dc7a58b9d_l.jpg


Egyik másik növényem már elkezdett nőni :)! Bekerült baloldalt hátra még egy kis Progostemon Helferi és mögé egy pár
tő Vallisneria spiralis "Tiger". No meg letsgodisco "Absolult Moha"-ja kikerült középről a "mederből"
A tápozást a második héttől elkezdtem napi 6-6ml/nap macro-micro Tropica tápoldattal (a gyári ajánlott mennyiség 21-21ml/hét 25%
heti vízcsere mellett) és adagolok még 6ml/nap EasyCarbot. A világítás 4x45Watt T5/napi 7óra.
A hátsó két fénycső régebbi az egyik rózsaszínen a másik zölden világít (ezeket kaptam az akvával nem tudom pontosan milyenek) az
első két fénycső 4 hónapos Juvel High-Lite Day.
Tegnap este tűnt fel, hogy elöl a fehér kövek kezdenek bezöldülni illetve a dekorfán is vannak zöldülő algafoltok, de ugyanez a hátsó fehér
dekorkavicson nem látható. Mitől lehet???? A Tápozástól vagy a fénytől???? Tud valaki segíteni???
Rakok fel képet, nem tudom mennyire fog látszani a zöldülés.

18023507_72d1f07293c939836ec4aef6222d7122_m.jpg


18023505_97c4538cba0cf7f120c21c2e873fa909_m.jpg


Mi a véleményetek az elrendezésről?
Minden véleményt szívesen fogadok!
 
Szia!
Nagyon pofás az aki, szépen fejlődnek a növények. Besűrűsödik a gyeped, megindulnak a háttérnövények, és patentos lesz az aki.(y)
Az algához sajna nem tudok mit hozzá fűzni. Én is küszködök valami "front" algával, de ez nálam valószínűleg Cyano.
Csak így tovább! :)
 
Kezdésnek nagyon jó! Egyedül a háttérben lévő magányos kő nem illik oda így egyenesen (vigyázban állva az ösvény közepén)
Na most... Kavicsos kollegának igaza van a kővel kapcsolatban...
viszont jobb oldalt hátul látszatra nincs lezárva az ösvény szegélye, olyan mint ha egy kő hiányozna onnan.. már szerintem... a bal oldalon az ösvényre lefelé futó ágat inkább moháznám, fura lesz, ha beindul rajta a micro, de fene tudja...
szépek, egészségesek a növényeid (y) s ha mindent benő a fűűű... akkor fúúúú :D
 
Na most... Kavicsos kollegának igaza van a kővel kapcsolatban...
viszont jobb oldalt hátul látszatra nincs lezárva az ösvény szegélye, olyan mint ha egy kő hiányozna onnan.. már szerintem... a bal oldalon az ösvényre lefelé futó ágat inkább moháznám, fura lesz, ha beindul rajta a micro, de fene tudja...
szépek, egészségesek a növényeid (y) s ha mindent benő a fűűű... akkor fúúúú :D
Igazából a jobb oldal is le van zárva, ahogy írtad is csak látszatra nincs, de ha nem pont szemből készült volna
a kép akkor látszana a lezárás. Lehet igazad van és ki kellene hoznom a lezárást úgy, hogy szemből is látszódjon,
majd kipróbálom.
Az algára van valami tipped, hogy mitől lehet? Mára már a frontüveg alján is megjelent! :(
 
Back
Oldal tetejére