• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

180l-es első növényes

epyx77

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Teljesen új vagyok az oldalon ezért szeretnék nektek bemutatkozni.

Egy évvel ezelőtt vettünk a barátnőmmel egy 180l-es akváriumot használtan, mert ő szeretett volna egy nagy akváriumot. Nekem is volt gyerekkoromban egy 20l akim benne 2-3 szál növénnyel és egy hím bettával.
Ez volt az akváriumos pályafutásom egy évvel ezelőttig.
Az új akit sok stem növénnyel és egy pár vitorlás hallal kaptuk meg. Ezután a növények elkezdtek kipusztulni. Minden nap újabb levelek úsztak fel a víz tetejére, kopaszodtak a növények amíg már alig maradt belőlük. Ekkor
kezdtem el nézelődni a neten mi bajuk lehet, mit csinálhatnék, hogy szebbek legyenek. Ekkor láttam meg az első növényes akikat. Addig nem is gondoltam, hogy egy akvárium lehet ilyen is! Ekkor határoztam el, hogy nekem is kell egy ilyen.
Új korszak kezdődött!!!
Elkezdtem a fórumokat olvasni, információt gyűjteni.
Jött az első állomás a tápoldat adagolás ami kevésnek bizonyult. Utána következett az élesztős CO2 ami hozott magával sok algát és némi növekedést a növényeken. Mivel nem volt egyenletes és elég kevés is volt a CO2a 180l-hez így jött az ecsetalga had! Ekkor jött az elhatározás, hogy beszerzek egy nagynyomású CO2 rendszert aztán jött az új külső szűrő aztán az akvárium teljes kiürítése aztán az ÚJ KEZDET!

Az új aki adatai:

Mérete: 100x40x45, 180L
Szűrő: Eheim 2226 és Eheim 2224
Világítás: T5 4x45watt a beépített tetőben, napi 7 óra világítás.
Fűtés: Nincs
Hűtés :Nincs
Tápozás: Nagynyomású CO2, 2bubi/mp, beoldás üveg diffuzorral
Tropica folékony táp macro: 6ml, micro 6ml, EasyCarbo 6ml/nap
Vízcsere: Heti 50% esővízzel
Talaj: Tropica táptalaj 5l + Manado 10l, dekorkő barna színű
Deko: Mangrove fa.

Növények: Eleocharis parvula
Microsorum peropus
Hydrocotyle japan
Blyxa japonica
Anubis nana
Limnophile sessiliflora
Progostemon heliferi
Progostemon erectus
Cryptocoryne wendtii
Karácsony moha

Halak: Sziámi algaevő 2db
Vörös neon 25db
RC garnéla 10db
Amano garnéla 10db


Az akvárium telepítésre 2012. szeptember 25-én került sor, miután minden hozzávalót sikerült összeszednem. Egy szép és hosszú szeptemberi nap eredménye!

17862063_d1e774c535ba90f00ddaa229e8f7c4c2_l.jpg

Ezután 3-4 hétig semmi gond nem volt, aztán jött egy kis zöld fonalalga, amit az újonnan betelepített amanóknak a segítségével sikerült eltüntetni.
Két hónap elteltével a következő állapotban volt az aki:
17861965_6a65aaff3d39c5b106179d6a6da3295c_l.jpg

A képek nem túl jók, az akváriumfotózást még gyakorolnom kell. :)

..és itt van a mostani állapot:

17862011_5db3b8d2ef8e5a00700d5be5680f45c0_l.jpg

jelenleg pontalgával küzdök ami ellepte a Eleocharis parvula-t és, ha kések a heti vízcserével akkor az aki üvege is bezöldül. A Blyxa levelei eleinte szép élémk zöldek voltak, de sz áj hajtásai kivannak fehéredve, tudja valaki mi ennek az oka vagy ez teljesen normális?
Várnám a tanácsotokat, véleményeteket, kritikátokat az akival kapcsolatban. A bal hátulába még nem sikerült megfelelő növényt ültetnem mit javasoltok?
Én személy szerint hiányolom belőle a mélységet.


Attila
 
Üdv a fórumon! Látszik, hogy jól össze szedted a cuccost az akváriumoz. Azért pár képet megoszthatnál velünk!
 
Jól látom, hogy az a JBL buborékszámláló a vízben van? Ez nem biztos, hogy jó ötlet. Algás lesz, koszos lesz, meg szerintem nem is zár tökéletesen.

Az esőztető elhelyezésén is elgondolkodnék. Nézz szét a megfelelő fórum topikban, mert sok bajtól megkímélheted magad.
Egyébként meg üdv a fedélzeten, sok sikert kívánok és ne félj kérdezni.

A hydro fára kötözése eszméletlen ötlet!
 
Jól látom, hogy az a JBL buborékszámláló a vízben van? Ez nem biztos, hogy jó ötlet. Algás lesz, koszos lesz, meg szerintem nem is zár tökéletesen.

Az esőztető elhelyezésén is elgondolkodnék. Nézz szét a megfelelő fórum topikban, mert sok bajtól megkímélheted magad.
Egyébként meg üdv a fedélzeten, sok sikert kívánok és ne félj kérdezni.

A hydro fára kötözése eszméletlen ötlet!

Köszönöm az észrevételed, de a buborékszámláló csak a kezdetekben volt bent az akiban és az esőztető is átkerült az aki
bal oldali végébe.
Egyébként gratulálok az akidhoz nagyon tetszik!!!
 
Köszönöm az észrevételed, de a buborékszámláló csak a kezdetekben volt bent az akiban és az esőztető is átkerült az aki
bal oldali végébe.
Egyébként gratulálok az akidhoz nagyon tetszik!!!

Köszi a gratulációt. :) Jól esik.

Egyébként már láttam a másik képet, hogy korrigáltad a dolgokat. Szép egészségesek a növények, amit sajnos a sajátjaimról most nem tudok elmondani.
Még egy észrevétel, ha nem haragszol. Kezd a mohát eluralkodni, lassan lehet kezdened kell vele valamit, mert nagyon be tud mulmosodni és el fog árasztani a fonalalga. Tapasztalatból mondom.

A mélysége javíthatsz, ha hátra stemeket teszel, elöl pedig visszábbfogod a bujaságot! :)
 
A Blyxa levelei eleinte szép élémk zöldek voltak, de sz áj hajtásai kivannak fehéredve, tudja valaki mi ennek az oka vagy ez teljesen normális?
Az nem lehet hogy csak kezd vörösödni, nekem a képek alapján egészségesnek tűnik!
 
Nekem is egészségesnek tűnik, fejlődik is rendesen (talán túl gyorsan is:) ). Én inkább fehérnek
mondanám nem vörösnek. Amikor elhoztam tőled akkor szép zöld volt, meg nálam is egy ideig miután
alkalmazkodott az új vízhez, de mostanában fehéredik és egy kis szárat is növeszt felfelé nem olyan
szép tömött bokros, mint eddig. Ez normális?
Miért cserélted le a nagy akit?
 
Üdv a fórumon! Látszik, hogy jól össze szedted a cuccost az akváriumoz. Azért pár képet megoszthatnál velünk!
Szia Memphis!

Sikerült képeket felrakni!
Ha van időd szívesen olvasnám a véleményed az akváriumról!
 
Szia Memphis!

Sikerült képeket felrakni!
Ha van időd szívesen olvasnám a véleményed az akváriumról!

Na ilyen se volt még! Hogy valaki kikérje konkrétan az én véleményemet is. :) Köszi!
A képeket szerintem az elsők között láttam, nekem tetszik, de akkor jöjjön néhány észrevétel.
Szerintem nagyon jól mutatott a hydro a fán, most kicsit elnyomta a moha. Én talán megnyírnám a mohát és újra előtérbe helyezném a hydro lombot. Kicsit megigazíthatnád a dzsugel többi részét is és még valami háttér növény. Ennél jobban nem tudok belekötni. Esetleg dobhatnál egy képet még, amikor az egész aki látszik, kicsit távolabbról. ;)
 
Na ilyen se volt még! Hogy valaki kikérje konkrétan az én véleményemet is. :) Köszi!
A képeket szerintem az elsők között láttam, nekem tetszik, de akkor jöjjön néhány észrevétel.
Szerintem nagyon jól mutatott a hydro a fán, most kicsit elnyomta a moha. Én talán megnyírnám a mohát és újra előtérbe helyezném a hydro lombot. Kicsit megigazíthatnád a dzsugel többi részét is és még valami háttér növény. Ennél jobban nem tudok belekötni. Esetleg dobhatnál egy képet még, amikor az egész aki látszik, kicsit távolabbról. ;)

Köszönöm az észrevételt! Igazad van a mohával kapcsolatban. Holnap vízcsere és egy kis átalakítás lesz. Lehet amatőr kérdés, de még soha nem nyírtam mohát.
Simán ollóval le kell vágnom a hajtások végeit ami nagyon megnőtt?
 
Hát megmondom őszintén mohát még én se nyírtam formára... :rolleyes::D napokban olvastam valamelyik naplóban, hogy az is célra vezető, ha ki tudod szedni a fát, hogy újrakötözöd, így ki is tudod takarítani belőle a mulmot, nem öregedik el a moha alsóbb rétege. Szóval nekieshetsz ollóval is, de akkor arra készülj fel, hogy az egész aki tele lesz mohával :), vagy újrakötözöd.
 
Akkor megpróbálom kiszedni a fát, csak az a gond, hogy tele van kicsi RC-garnélával!
Holnap majd megírom, hogy sikerült a művelet!Köszi a segítséget.
 
Hát megmondom őszintén mohát még én se nyírtam formára... :rolleyes::D napokban olvastam valamelyik naplóban, hogy az is célra vezető, ha ki tudod szedni a fát, hogy újrakötözöd, így ki is tudod takarítani belőle a mulmot, nem öregedik el a moha alsóbb rétege. Szóval nekieshetsz ollóval is, de akkor arra készülj fel, hogy az egész aki tele lesz mohával :), vagy újrakötözöd.

Helyzetjelentés:
A fát kivettem az akváriumból és leszedtem róla az egész mohát. Hát meg kell mondanom volt alatta mulm rendesen!
Kihalásztam a fürdőkádból a kis rc-ket amiket szintén sikerült a fával együtt kitelepíteni:), de már visszakerültek
a helyükre. Mivel így megbontottam az akit csinálok egy két átalakítást. Holnap remélhetőleg tudok feltenni képeket.
 
Szia Epyx77! Szépen mutat a medence, gratulálok hozzá...Nagyon tetszik ott középtájt az a szép zöld bokor szerű növényke :D Elárulod mi a neve?
 
Back
Oldal tetejére