• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

160-ról 112-re

atipepe

Kertész szaki
Ez lesz itt a fórumon a második naplóm, bár azt csak átalakítottam aztán azon gondolkodtam, hogy egy rövid időre abba is hagyom mert a párommal már nagyon várjuk a kis tepertőt ! :) Gondoltam biztos nem lesz elég pénz az aki fentartására! Mikor ezt a nejemnek megemlítettem ki is kerekedett a szeme !!!! Aztán közösen megbeszéltük, hogy nem hagyom abba (aminek nagyon örültem) Inkább megpróbálunk egy kissebet. Igazából majdnem minden adott volt hozzá csak az aki nem! Sokat gondolkodtam, tervezgettem mekkorát is kellene venni, de engem valahogy a kis akváriumok nem nagyon vonzanak, bár láttam már tőletek csodaszép akikat is ! Aztán beszéltem sógorommal aki éppen asztalos J és még jó hogy szakmájában dolgozik ! Mondta, hogy ingyen leszabja a lapokat csak rakjam össze! Végül így döntöttem a 80x40x35-ös akvárium mellett aztán megterveztem a szekrényt ! A levágott lapok már itt vannak csak a két ünnep közt nálunk nincs nyitva a barkácsbolt. Így majd csak január második felében kezdem el összeszerelni, de már alig várom !!! Addig is hogy ne unatkozzak megcsináltam az aki hátulját és a lapokon bejelöltem a furatok helyét ! Idáig az összes akváriumom zárt tetős volt, de ahogy itt a fórumon nézegettem a naplókat egyre jobban megtetszett a függesztett megoldás! Így most azon mesterkedem, hogy ilyenre csinálom !
Akkor most nézzük a paramétereket!

Akvárium:
80x40x35 (bruttó 112L)

Vílágítás:
2db Sylvania T5 H0 39W 865 Daylight 6500K
1db OSRAM T5 H0 39W/T5/865 6500K

Szűrés:
Eheim 2071 (gyári töltet) 950L/h
Atman Cf-800 (Lávakő, 2L Substrat Pro, 100ml Seachem Purigen) 960L/h

Táptalaj:
Tropica Substrate 2,5L

Ált. Talaj:
ADA Africana
Jbl Manado

Tápozás:
Tropica Premium Heti 1x 10 nyomás
Easy Life Carbo Napi 3ml

Co2:
Nagynyomású rendszer
Beoldás: DIY külső reaktor az Eheim-re kötve

Dekoráció:
Vörös Lávakő
Red Moor
Vasfa


Növények:
Cryptocoryne wendtii (Brown & Green)
Ludwigia peruensis
Nomaphila stricta (Vizi Hortenzia)
Hydrocotyle sp. 'Japan'
Vesicularia ferriei 'Weeping' TC(Weeping Moss)
Riccardia chamedryfolia
Hydrocotyle leucopcehala
E. parviflorus var. "Tropica"


A bal hátsó növény nevét nem tudom kb. 3 éves és a növekedése 1cm.

A végén egy kép !!!!
415049095IMAG0457_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Segítséget szeretnék kérni a ma induló világítás beüzemeléséhez! Kb. 85 L víz van az akiban, de sosem tudtam eldönteni, hogy a víz mennyiségéhez vagy az aki méretéhez kell nézni a W/L-t ? Én úgy gondoltam, hogy az első héten hát órát világítok. Csak nem tudom, hogy 1x39 vagy 2x39w-al világítsak?

Mert ha a víz mennyiséghez nézem akkor 2 cső esetén az már majdnem 1 W/L

Előre is köszi! :)
 
Szia Atti!

Segítséget szeretnék kérni a ma induló világítás beüzemeléséhez! Kb. 85 L víz van az akiban, de sosem tudtam eldönteni, hogy a víz mennyiségéhez vagy az aki méretéhez kell nézni a W/L-t ? Én úgy gondoltam, hogy az első héten hát órát világítok. Csak nem tudom, hogy 1x39 vagy 2x39w-al világítsak?

Mert ha a víz mennyiséghez nézem akkor 2 cső esetén az már majdnem 1 W/L

Előre is köszi! :)

Jól sikerült a berendezés!

A Hydron kívül minden növényed árnyéktűrő!
Amíg nem akarsz parvula gyepet addig elégséges lehet az egyik cső is (meg a CO2-ot sem muszáj nyomatnod), de lehet mások más véleményen lesznek)!

A.ttila
 
Szia Atti!



Jól sikerült a berendezés!

A Hydron kívül minden növényed árnyéktűrő!
Amíg nem akarsz parvula gyepet addig elégséges lehet az egyik cső is (meg a CO2-ot sem muszáj nyomatnod), de lehet mások más véleményen lesznek)!

A.ttila
Köszönöm az elismerő szavakat ! :)
Most annyit változtattam rajta, hogy a világítást feljebb emeltem, így most kb. 20cm-re van a vízfelszíntől. Egy fénycsővel 12-18 óráig a másikkal pedig 12:30-15:30-ig világítok !
De majd folyamatosan figyelem !!!

Direkt ezért vettem ki egy hét szabit, hogy az első kritikus héten tudjam figyelni !!! :ROFLMAO:
 
Egy hete vettem észre, hogy kezd algásodni az aki, hat nap elteltével mikor hazaérem ez a látvány fogadott !
IMAG0047_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Algásodás !
IMAG0056_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A moháim már-már inkább fekete mint zöld :mad:
IMAG0058_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMAG0057_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Most annyit tudtam tenni, hogy a 3 csőböl az egyiket kivettem !!!

Most így jelenleg 2x39W-al világítok

Egyéb javaslatot, ötletet szívesen kipróbálnék !!!!!!!!!;)
 
Amilyen tesztem van azzal megmértem az aki vizét.
Fe: 0,25 mg/l
Ph: 7-7,5
Kh: 18
No3: 12,5 mg/l
Ammónia: 0,02ppm
 
Kb. 4 hónappal később !!!

Algám nincs vagy csak elenyésző ( kopp, kopp ) ;) De sajnos a csigukkal nem tudok mit kezdeni !!!

A parvula amit 3 hónapja beültettem lassan elpusztúl :mad: pedig eleinte vagyis 1,5-2 hónapig szépen terjedt azóta meg már szinte alig látni egy két szálat ! így szépen lassan majd beültetem HM-el

A képek:

Egyben az egész | Flickr - Photo Sharing!
garnéla-lak 1 | Flickr - Photo Sharing!
garnéla-lak 2 | Flickr - Photo Sharing!
A technika | Flickr - Photo Sharing!
 
Kicsit frissítettem a nővény listán mert volt egy pár növény amit le kellett cserélnem. Az a baj hogy, így nyár közepén nem nagyon van időm vele foglalkozni, de szombatonként mire fel forralok 30 lityó vízet majd hőgutát is kapok ! Hol is tartottam !!!!!!!!! Ja majd rakok fel képet, ha lesz rá időm !! ;) A rotalát is nyírnom kellene mert már nagyon hajlik !!
Cryptocoryne wendtii (Green)
Hydrocotyle sp. 'Japan'
Vesicularia ferriei 'Weeping' TC(Weeping Moss)
Riccardia chamedryfolia
E. parviflorus var. "Tropica"
Proserpinaca palustris
Rotala rotundifolia
Hemianthus micranthemoides
 
Back
Oldal tetejére