• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

zsebacsi - Kifalva

2013 januarjaban inditottam el az akvariumot. Hungarocell hatterrel, akac gyokerrel es nehany novennyel. A hatter keszitesrol es a kezdeti idokrol teszek meg fel kepeket!
Az indulas problemamentes volt, mignem 4 nap tavolletemben sajnos elfelejtettek bekapcsolni a levegoztetot, igy a halallomany nagy resze elpusztult es felutotte a fejet a zold fonalas alga is.
A gyakori vizcsere utan ezek megszuntek, a masodik turnussal eddig szerencsere semmi gond nincs.
a jelenlegi allomany: ~20db neon - voros es sima, 1 db fekete neon, 10 db ekfaru lazac, 10 db pirosfeju pontylazac, ~10 db danio kulonbozo szinben, 4db platti, 1 db sziami harcoshal es 2 db uvegharcsa.
Az idok soran valahogy belekerultek csigak - valoszinuleg a novenyekkel -, amikkel folyamatosan kuzdok tobb kevesebb sikerrel.
Errol kesobb.
Az akksin jelenleg egy Eheim Professional 3 2071-es szuro van, gyari adatai szeirnt 950L/o-t tud. Ez, mint kiderult, valoszinuleg kicsit kicsi, igy majd kesobb nagyobbra fogom cserelni.
 
A szűrőd tényleg kevés...de nem az akvárium mérete, hanem a túlzsúfolt halállomány miatt. Úgy kb 30- 40 db hallal ha kevesebb lenne az akváriumban az nagyban megkönnyítené a szűrőd és az ott élő élőlények közérzetét.
(Amit írtam nem kötözködésképpen írtam....de ennyi hallal akár már halas boltot is nyithatnál, egyetlen akváriumban ez állatkínzásnak minősül!!!)
 
Nem veszem annak, minden epito jellegu kritikat meghallgatok/elfogadok. Akiket en megkerdeztem, ok nem tartottak ezt tulzasnak, ezert lettek ennyien - ez nem azt jelenti, hogy nincsenek sokan, csak en sem tudtam az elejen - Illetve eleve tobb fajtat szerettem volna, de ezek mind-mind csapathalak. azert az 50db hallal kevesebb mar kb 6 halat jelentene:)
Mivel mindegyik tipust kedveljuk, igy a megoldas valoszinuleg egy nagyobb akvarium lesz, amint megtalaltam a helyet a lakasban!

az hogy van, hogy pl a JBL e900-as kulso szurot 300L-ig ajanlja a gyar, de az is csak 900L/o-t tud? az enyemra 950L/o van irva.
 
Ha csak azt számolod, hogy ahány liter annyi centi (kifejlett állapotban) háááát, ez picit soknak tűnik. Pláne, ha ennyien vannak, izmos szűrésre lenne szükség, hogy jól érezzék magukat.
 
A mai napon kitakaritottam a szuro csoveit, ugy tunik, ezmiatt tunt kevesnek a szures az utobbi hetekben, mert most latvanyosan javult a szures teljesimeny! Ettol fuggetlenul elkezdtem nezni egy erosebb szurot + nagyobb akvariumot, ill. elgondlkodok nehany hal elajandekozasan!:)
 
Nem veszem annak, minden epito jellegu kritikat meghallgatok/elfogadok. Akiket en megkerdeztem, ok nem tartottak ezt tulzasnak, ezert lettek ennyien - ez nem azt jelenti, hogy nincsenek sokan, csak en sem tudtam az elejen - Illetve eleve tobb fajtat szerettem volna, de ezek mind-mind csapathalak. azert az 50db hallal kevesebb mar kb 6 halat jelentene:)
Mivel mindegyik tipust kedveljuk, igy a megoldas valoszinuleg egy nagyobb akvarium lesz, amint megtalaltam a helyet a lakasban!

az hogy van, hogy pl a JBL e900-as kulso szurot 300L-ig ajanlja a gyar, de az is csak 900L/o-t tud? az enyemra 950L/o van irva.

Egy kifejezetten halas akváriumhoz, amilyen most a tiéd is, elég egy olyan JBL e900-as szűrő (ha nincsen túltelepítve az akvárium.) Ha viszont sok növényben gondolkodsz akkor nem érdemes a gyári ajánlásokat figyelembe venni, sőt jobb ha elosztod kb. 3-al és megkapod azt a térfogatot ahol még képes növényes akváriumot is rendesen megszűrni.(Gondolj bele , hogy a rengeteg növény mennyi mulmot képes felfogni, megtöri az áramlást, rengeteg lehet a pangó rész az akváriumban ahol nem mozog a víz.) Ezért ajánlanak általában sokkal erősebb szűrőt egy növényeshez mint egy halashoz.
 
Ertem. Az enyem egyelore inkabb meg halas, mint novenyes. Elsosorban "csak" gyepet szeretnek az aljara, a novenyes resz majd az advanced fokozat lesz. Szepen sorjaban. Ez a tanulo aksim egyelore. Teszek fel majd kepeket!

Eddig a mostani szurom nagytesojat, egy Eheim Professional 3 2075-os szurot nezegettem, ez papiron 1250L/orat tud, akkor ezek szerint ez is kicsi lesz nekem? foleg, ha esetleg kesobb egy 200-240L-esben gondolkodom? (nem full novenyest szeretnek, de nem is sugerest. olyan arany kozeput jellegut:))
 
Regen irtam mar ide, ugyhogy ideje beszamolni a fejlemenyekrol. A rovid jo hir, hogy a jo iranyba alakulnak a dolgok. Hajlottam a jo szora, es elajandekoztam a halak kb 1/5-et. Ez persze nem volt eleg a sikerhez. Elso korben megnoveltem a heti vizcsere mennyiseget a szokasos 10%-rol 30%-ra hetente, a kulso szurot nem mostam ki 2 hetente, csak kiontottem belole a dzsuvat es akvarium vizben oblitettem ki a szivacsokat - ugyelve arra, hogy minel kevesebb ideig maradjanak viz nelkul a szuro kozegek. Kiporszivoztam teljesen az aljat, a manadobol is felszedtem kb 1 centit, majd atmosva, frissel keverve raktam vissza. Szereztem vagy 20 garnelat, akik nagyban hozzajarultak az akvarium tisztitasahoz! A kulso szuro csoveit kb 3 havonta kimosom vekony uvegmoso kefevel, kb ennyi ido alatt jelenik meg egy vekony reteg a csovekben, ami elobb utobb leszukiti a keresztmetszetet.
Visszavagtam a novenyeket, eltavolitva az algas reszeket remenybeli novekedesre serkentve oket. Ezek utan ment ra egy 4 napos black out, es eltunt a zold algam kb 1.5 honapja.
Szereztem novenytapot (FitoHorm Micromax es makro), ezekbol kb 5-5 cseppet adagolok hetente. Picit emeltem a CO2-n is, mert a jelzo szerint csak a nap vegere kozelitette meg az optimalis szintet. A viz szepen kezdett tisztulni, de most a barna alga utotte fel a fejet.
konzultalva ismerosokkel azt javasoltak, hogy csereljek fenycsovet, mert bar sokat megy a vilagitas, megsem eleg intenziv a fenyero. mivel hasznaltan vettem az akksit, valoszinleg mar 2-3 evesek is lehetnek a csovek (gyari 4000K). Egyszer mar levizkooldoztam a csoveket, de sokat nem ert. Szoval szereztem egy 6000K-s csovet es rendeltem egy 4900K-sat, (a sera daylight es sera flower colornak is ezek a szinhomersekletei) ez lathatoan is megdobta a fenyviszonyokat odalenn is! Hogy ezt kicsit fokozzam, a csovek mogotti reszre ragasztottam egy alufolia csikot, igy meg intenzivebb a hatas!
Kb 3 napja van benn 1 uj cso es egy regi, igy sok hatasrol meg nem tudok beszamolni, de tegnap este vegre lattam azt, amire mar regota figyelek: a novenyek intenziven eregettek magukbol az oxigen buborekokat!
Szerzek normalis fenykepezogepet es megprobalok csinalni rola par fotot!
Es itt szeretnem megkoszonni a segitsegeteket es iranymutatasotokat!
 
Eltel lassan egy hónap, de sajnos semmi valtozas barna alga terén. Most már két új cső van benn - 6000K és 4000K lett végül -, szép világos az akvárium napi 12 órát, de a barna alga már lassan az összes növényre rátelepedett. Szereztem 4db otocinthust, de nem győzik. Azt reméltem, hogy a gyakori vízcsere + a CO2 majd segít, de a gyep csak nem akar sűrűsödni. A nagyobb növények mondjuk hajtanak rendesen, de azok is barna algásak.
Víztesztet persze még mindig nem szereztem, de most már ráállok a témára.
20130901_210157_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


20130901_210212_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


20130901_210224_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


20130901_210315_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


20130901_210347_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
közben annyi tanácsot kaptam, hogy a külső szűrőt még ritkábban takaritsam és probaljak bio-mechanikai szuroanyagot berakni a mostani mechpro helyett, hogy jobb hatasfoku legyen a nitrifikaciom.
 
Back
Oldal tetejére