• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zseb akvárium - első próbálkozás (375l)

Vagy próbáld még1x nyitni zárni, előfordul, ha nincs teljesen elfordítva a kar, akkor nem jön ki a helyéről a csap.
 
Vagy próbáld még1x nyitni zárni, előfordul, ha nincs teljesen elfordítva a kar, akkor nem jön ki a helyéről a csap.
Benyomódik kicsit a gomb (gondolom befele kell nyomni és nem lefele) de a leírás szerint "kiugrik" a helyéről, hát azt nem csinálta. Esetleg húzni is kell valamilyen irányba? Vagy csak tényleg erősen kell nyomni?
 
Ha csak kicsit nyomódik be, akkor szerintem nincs teljesen zárva a csap. Ha mégis és nem érzel ütközést, akkor próbáld megnyomni erősebben, ki kell jönnie.
 
Végre túl vagyunk két nagy lépésen is. (és persze bejött számos új probléma)De most csak röviden pár kép, esete majd hosszabban a szöveg is. Szóval megjött az akvárium, és a tető: (még semmi sincs a végleges helyén)
8032586249_5362b76d9a_c.jpg

És tudom hogy itt mindenki írogat mindenfélét a kezdeti időszakról, meg baktérium, meg beszoktatás meg ilyen, de én forradalmasítok, és egyből be is telepítettem az akváriumot:
8032586645_ac8515baa4_z.jpg
 
Jó lesz ez apukám, jó lesz ez... :D Hamar belevágtál, remélem minden okésan alakul. Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra. :)
 
Nah akkor most részletesen a mai nap pozitív és negatív érdekességei..
Először is kezdeném azzal, hogy azért a szűrő akváriumot sem kukáztam le teljesen, csak átkerült kísérleti státuszba. Így néz ki egyébként:
8033293219_0484fc70b6_c.jpg

Az első két tesztet le is folytattam egy 3000lph-s motorral, első körben csak simán megtöltöttem, és hogy működik-e az átfolyás. Működött. (sajnos az 1. és 2. rekesz között kicsit szivárog az elválasztó, de igazából szűrés szempontjából annak a pár cseppenk nincs jelentőssége, inkább csak bosszantó, hogy hanyag munkát végeztek vele). A második tesztben 90-95%-osan lezártam a két alsó átfolyót, szimulálva ezzel a szűrőközegek fojtását. Jelentem így is gond nélkül elég volt a vízhozam, még csak jelentős vízszint csökkenés sem következett be a szivattyú rekeszben. Persze ezzel még nincs vége, még gyűröm majd, mivel most nem kell kapkodni a beüzemelésével.

És akkor a negatív meglepetések:
Először is, a fentiek ellenére nagy mázli, hogy kvázi lebeszéltetek a szűrőaksiról első körben, mert a bútornál volt egypár "apró" dolog, ami a marketing anyagban nem volt feltűntetve, és a fotók is olyan ügyesek voltak, hogy nem látszott rajta.
Például, hogy a szekrény részében középen is van egy lap, ami ráadásul merevítő elem, így nem vehető ki, tehát a szűrőaksi maximum állítva fért volna be :)
Aztán, hogy a képekkel ellentétben a szekrény mérete harmada a teljes méretnek, ennek logikus következtében mégis megszívtam a szűrővel, mert a 2080 sem fér be.

Sebaj,gondoltam, úgyis úgy terveztem eredetileg is, hogy a két szélét átalakítom szekrénnyé, és oda be rakom akkor, remek, be is fér simán.
Irány a bauhaus, pont van is ilyen bútorlapjuk, hopp és meg is csinálják azonnal, micsoda mázli! megadom a méreteket, mondom nekik pontos legyen mert elég passzentosnak kell lennie. Semmi gond mondják, ők 1 mm pontossággal csinálják.
Megkapom, hazahozom, be akarom próbálni a helyére, paff nem megy be. Lemérem, igen az egyik oldalán kerek 61 cm mm-re pontosan. a másik sarkán 61,1mm !%@+%! ... 1 mm pontossággal dolgoznak, nah hát az meg is volt.
Jah, a palack sem fér be 1 cm hiányában..

Innentől mondja meg nekem valaki, hogy lehet 1 mm-t leszedni egy bútorlapból úgy, hogy ne legyen csúnya??

Az már csak érdekességként írnám le, hogy hozzuk fel a lépcsőn egy barátommal, aki segített. Persze majd meg pusztulunk mert rohadt nehéz, ráadásul fogása sincs. Éppen az eldobás határán vagyunk, amikor megszólal: - Te, milyen rohadt nagyot szólna ha elejtenénk... Nah a röhögéstől majdnem sikerült is..

De a lényeg, hogy kezdek alakulni, holnap elkezdem tervezni a tecnikák helyét, csövezését. Aztán nemsokára jön a telepítés :)
 
Innentől mondja meg nekem valaki, hogy lehet 1 mm-t leszedni egy bútorlapból úgy, hogy ne legyen csúnya??

Esetleg felsőmaróra nincs valami ilyesmi kés? Nyilván nem lesz szép,de talán nem szakadozik és forgácsolódik. Vagy csináltatsz egy másikat, ez meg jó lehet még, csak éppen valami másra. :confused:
 
A cipekedést átérzem, abszolút! Mi igaz csak egy 140 literes akváriumot vittünk fel, de jobbos-balos lépcsőn, bárki aki volt nálunk ránéz, úristen Ti itt felvittétek az akváriumot?! :D Necces volt, de besz*rás nélkül ment. Miután felérnek mondják, hogy üres kézzel, józanul is nehezen jönnek, 2. kérdésük az részegen hogy megyek fel? Rutinból barátom, rutinból. :D
Nagy kalappal a projekthez!
Ha nincs élfólia a bútorlap mindkét végén, akkor az alsót akár leveheted, ott úgyse látszik.
 
Innentől mondja meg nekem valaki, hogy lehet 1 mm-t leszedni egy bútorlapból úgy, hogy ne legyen csúnya??

Miért nem viszed vissza, hogy vágják le? Simán megcsinálják.
Vagy egy darab fára durva csiszolóvászon, meg kitartás.
 
Két fontos dolog történt ma. Az egyik, hogy sikerült kiszednem azt a csatlakozót a szűrőből... hát azért az messze van attól, hogy benyomom és kipattan, maradjunk annyiban...

A másik, hogy most végeztem a feltöltéssel a nyomás illetve szivárgás próba céljából, és szerencsére (eddig legalábbis) nem ereszt.
Viszont azt vettem észre, hogy kicsit lejt az akvárium. (ez a másfél méteren a vízszintben kb 3-4 mm-t jelent) kérdés, hogy ez baj-e? próbáljam-e kiegyensúlyozni? (ami azért lehet ugye problémás, mert ugye sok lába van a bútornak, tehát nehéz pontosan kimérni. A másik, hogy ahogy én néztem valójában nem a placc nem egyenes, hanem a bútor lábaiban van egy hajszálnyi eltérés, az meg ugyebár módosíthatatlan)
 
Két fontos dolog történt ma. Az egyik, hogy sikerült kiszednem azt a csatlakozót a szűrőből... hát azért az messze van attól, hogy benyomom és kipattan, maradjunk annyiban...

A másik, hogy most végeztem a feltöltéssel a nyomás illetve szivárgás próba céljából, és szerencsére (eddig legalábbis) nem ereszt.
Viszont azt vettem észre, hogy kicsit lejt az akvárium. (ez a másfél méteren a vízszintben kb 3-4 mm-t jelent) kérdés, hogy ez baj-e? próbáljam-e kiegyensúlyozni? (ami azért lehet ugye problémás, mert ugye sok lába van a bútornak, tehát nehéz pontosan kimérni. A másik, hogy ahogy én néztem valójában nem a placc nem egyenes, hanem a bútor lábaiban van egy hajszálnyi eltérés, az meg ugyebár módosíthatatlan)
Lehet kapni állítható lábakat. Még nem késő;)
Én mindenképpen megcsinálnám.
 
Azért közben halad a projekt előre gőzerővel, csak most kevésbé látványosak a lépések. De azért ma látványosat haladtam előre.
Feltöltöttem a szűrőket szűrőanyaggal. Itt szembesültem egy olyan furcsasággal (GA-s fiúk mi a vélemény?), hogy a 2080-hoz kapott szűrőanyag szett nekem sehogy nem fért bele a szűrőbe. A kerámia gyűrűből maradt egy pici, a substratból teljes 1 liter. Gondolom taposni nem kellett volna, hogy beférjen. Amúgy a párom legnagyobb örömére a sötét fekete szőnyegen játszottam a szűrővel, úgyhogy miután elpakoltam, láttam, hogy egy nagy kupac szép fehér por maradt a szűrőkosarak alatt mintában. (másnap reggel én kezdtem a porszívózást :)

Aztán fogtam magam és nekiálltam az akvárium bútor átalakításának. Ennek 4 oka volt. Egyrészt nem tetszett így. Másrészt az első műanyag oszlopokat én nagyon kis gyengusnak éreztem statikailag. Harmadszor kevés volt a középső szekrény a technikának. Negyedszer a 2080 be sem fért volna máshova. Így aztán fullszekrényesítettem a bútort.

És végül, de nem utolsó sorban, elkészültem a világítással is. 6x54w lett T5ből a világítás. A meglévő 4x54w-ot egészítettem úgy ki, hogy vettem jó kis ATI reflektorokat, meg többi elektromos cuccot, és építettem még 2 neont a 2 szélére. Igenám, de beszerelés közben beleütköztem abba a problémába, hogy a páramentes foglalat dundisága miatt nem fér oda a reflektorhoz. Így építettem átalakított tiplikből távtartókat:
8068041837_ce29cffdbb_b.jpg


Aztán beszereltem a másik 4 csövet is. Íme a főpróba: (belülről)
8068041712_ea35db7979_b.jpg

És kívülről az átalakított szekrénnyel:
8068042874_da3415c292_b.jpg
 
...hogy a 2080-hoz kapott szűrőanyag szett nekem sehogy nem fért bele a szűrőbe.

Bizony, több hozzá a manna :)
Semmiképp ne tömd meg teljesen a kosarakat. 3/4-ig elég, különben a böszme 2080 ereje is elszáll. A többit rakd el tartaléknak.
A szűrőanyagokról pedig tessék lemosni az "út porát"! :)
 
Bizony, több hozzá a manna :)
Semmiképp ne tömd meg teljesen a kosarakat. 3/4-ig elég, különben a böszme 2080 ereje is elszáll. A többit rakd el tartaléknak.
A szűrőanyagokról pedig tessék lemosni az "út porát"! :)
Én most minden kosarat a becsukott fülekkel azonos szintig töltöttem, hogy még kényelmesen egymásba menjenek a kosarak. Akkor vegyek ki belőlük?
 
Back
Oldal tetejére