• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Watertown Fossils

Ma megérkezett messzi földrészről 13 db. drágaszág. Remélem hatékony algapusztítással fizetnek majd az új lakóhelyükért. ;) Most még itt kavarnak a bankban mögöttem a szekrényen egy sütistálban. Már az összes kolléganőm itt taposta egymást, hogy "milyen cukik." :D

View attachment 56479

Akkor a süncsiga nemcsak az alga ellen jó, hanem csajozni is jól lehet vele!:love:
 
Ma megérkezett messzi földrészről 13 db. drágaszág. Remélem hatékony algapusztítással fizetnek majd az új lakóhelyükért. ;) Most még itt kavarnak a bankban mögöttem a szekrényen egy sütistálban. Már az összes kolléganőm itt taposta egymást, hogy "milyen cukik." :D

View attachment 56479

A sütis tál teszi, abban a bébi aligátor is jól néz ki. :D
Algád van elég hozzájuk? Szívesen adok... ;)
Kellemes együttélést!
 
@Bandesz -nak is van az irodában egy akvája, ha előbb említi, hogy csajmágnes lehet én is elgondolkodom egy nanon. :D Bár lehet ott csak fiúk vannak. :ROFLMAO:
De tény, hogy bent állandó téma az akvakertészet. (y)
Két kolléga mellett egy kolléganő dolgozik még itt, Ő éppen a hetekben fogja bejelenteni, hogy kismama. De nincs összefüggés. Becsszóra. :D
Ügyfelezni egyébként jobb, hogy itt van közöttünk egy élő valami. Oldja a feszültséget, témát ad, én is megnyugszom a napi karbival, ha sok lenne a stressz. :) Ohhhmmmmm.
 
Letörött. És sajnos nem is nő vissza.
Állítólag ha még fiatalok, visszanőhet. Én elég piciket hoztam el a boltból, de sajnos még mindig "kopaszok". :( Ők már valószínűleg azok is maradnak. Egy új csapat kell majd a bettához is, van mit takarítani, talán sikerül most sünös sünöket vennem. :D
 
Oldja a feszültséget, témát ad, én is megnyugszom a napi karbival, ha sok lenne a stressz. :) Ohhhmmmmm.
A napi szusza után (itt most nem a férfiak közötti csoportos ölelkezésre gondolok) jöhet a napi karbi. hmmm.....(y) Nem is rossz ötlet, A jövő héten felvetem a HR-en az alkalmi stresszoldás bevezetését. :ROFLMAO:
Sőt, még lehet adnak pénzt egy nanoszettre.
 
Utoljára módosított:
Valamelyik nap panaszkodtam @Etele -nek, hogy aszexuálisok a sakurái, mert nem láttam petés egyedeket. Mindenki babybummozik itt a fórumon, az én kis pirosaim meg pride-ot tartanak a riccardian esténként. :banghead:

De aztán az élet utat tör magának!!!!(y)

Egy azaz egy pici fennakadt vízcserekor a hálómon, így talán reménykedhetek. Talán nem kell ösztönözni őket felnőtt filmekkel! :ROFLMAO:

41959721215_c8c356e8c7_z.jpg20180617_120655.jpg by Tamas Sztano, on Flickr']https://flic.kr/p/26VQxge[/URL]
 
Hátul a stemek, hál istennek kezdenek sűrűsödni a rendszeres nyírás miatt. Így már nem egy-egy szál lengedezik. :) A baloldali sziklás részt és a fát a természet lassan eltünteti, valamit kéne vele kezdeni....
....arra jutottam, hogy megtépem lassan a mohákat úgy rendesen, plusz kiírtom a pinnatifida erdő 2/3-át, hogy szellősebb legyen a scape.
29007996348_e91934ae60_b.jpg20180618_172510.jpg by Tamas Sztano, on Flickr'][/URL]
 

Attachments

  • 29007996348_e91934ae60_b.jpg
    29007996348_e91934ae60_b.jpg
    353.1 KB · Megtekintések: 0
Hátul a stemek, hál istennek kezdenek sűrűsödni a rendszeres nyírás miatt. Így már nem egy-egy szál lengedezik. :) A baloldali sziklás részt és a fát a természet lassan eltünteti, valamit kéne vele kezdeni....
....arra jutottam, hogy megtépem lassan a mohákat úgy rendesen, plusz kiírtom a pinnatifida erdő 2/3-át, hogy szellősebb legyen a scape.
View attachment 5781020180618_172510.jpg by Tamas Sztano, on Flickr'][/URL]

Eddig is tetszett, de ez a mostani állapot nagyon ott van! Szépséges! :love:
A garnélák meg remélem beindunak most már!
 
Eddig is tetszett, de ez a mostani állapot nagyon ott van! Szépséges! :love:
A garnélák meg remélem beindunak most már!
Köszi. Bízom bennük én is.
Bár most nekem már full dzsungel hangulatot ad, tényleg ritkítani kellene. Elöl a gratiolat cserelném le pogo. Helferire. Az indulás óta, csak a zselés helferi ment tönkre a többi nő mint a gomba. Kellene szerezni submerst, hátha az bírja vizem.
 
Melyik GA-s kö ez ami van az akvádban? Még mindig nagyon motivált vagyok a látvány miatt ami ért nálad és valamelyik akvámba ezt szeretném legközelebb. :D Dobsz egy GA-s linket amelyik ez a kő? Van tippem de az ottani képek nem hasonlítanak erre.
Köszi
Hosszútávon hogy váltak be a Chili lámpák? Nem mutatnak hiánytünetet a növények?
 
Melyik GA-s kö ez ami van az akvádban? Még mindig nagyon motivált vagyok a látvány miatt ami ért nálad és valamelyik akvámba ezt szeretném legközelebb. :D Dobsz egy GA-s linket amelyik ez a kő? Van tippem de az ottani képek nem hasonlítanak erre.
Köszi
Hosszútávon hogy váltak be a Chili lámpák? Nem mutatnak hiánytünetet a növények?

A lámpák így kombóban nagyon jól kiegészítik egymást. Abszolut elégedett vagyok a teljesítményükkel.

It a fénytesztben megnézheted a különbségeket amit a srácokkal csináltunk:

https://akvakertesz.hu/threads/nagy-fenyteszt.2510/page-2

Nincsenek növénygondjaim, egyedül a zselés pogostemon helferi adta meg magát, és nem tudom miért, mert egyszerű növény. A monte carlo nő mint a gomba, 2-3 hetente nyírni kell és a pilácsok 65%-on üzemelnek.

itt a megkövesedett fa kő linkje:
https://www.greenaqua.hu/hu/fossili...tx6AL5Dn5-AF2abyIDE_mb1TRnp6Asn0aAh3TEALw_wcB
https://www.greenaqua.hu/hu/fossili...tx6AL5Dn5-AF2abyIDE_mb1TRnp6Asn0aAh3TEALw_wcB
Pedig akitől vettem a köveket, ő a GA-ból szerezte be.
 
A lámpák így kombóban nagyon jól kiegészítik egymást. Abszolut elégedett vagyok a teljesítményükkel.

It a fénytesztben megnézheted a különbségeket amit a srácokkal csináltunk:

https://akvakertesz.hu/threads/nagy-fenyteszt.2510/page-2

Nincsenek növénygondjaim, egyedül a zselés pogostemon helferi adta meg magát, és nem tudom miért, mert egyszerű növény. A monte carlo nő mint a gomba, 2-3 hetente nyírni kell és a pilácsok 65%-on üzemelnek.

itt a megkövesedett fa kő linkje:
https://www.greenaqua.hu/hu/fossili...tx6AL5Dn5-AF2abyIDE_mb1TRnp6Asn0aAh3TEALw_wcB
Pedig akitől vettem a köveket, ő a GA-ból szerezte be.
Ezer köszönet. A fénytesztről lemaradtam, de most pótlom. Jól tippeltem a kőre.

A 2 világítás hogy tudja kiegészíteni egymást? LED-eknek nincs túl nagy szórása mint a T5-nek. Az RGB csak előre jut az A+ meg hátra. Tévedek?
 
Ezer köszönet. A fénytesztről lemaradtam, de most pótlom. Jól tippeltem a kőre.
A 2 világítás hogy tudja kiegészíteni egymást? LED-eknek nincs túl nagy szórása mint a T5-nek. Az RGB csak előre jut az A+ meg hátra. Tévedek?

Úgy értettem, hogy először az RGB volt elől az A+ hátul. Elől szépen feljődött az MC, és hátul a reineckii, de a stemek lassabban nőttek, csere után az RGB alatt a rotalák megindultak ezerrrel. Az A+ alatt a reineckii ugyanúgy nő és az MC is, sőt talán még sűrűbben kell nyírnom mint 1 hónapja, már azóta 2x kellett.

A teszten láthatod, hogy az RGB és az A plus kombó átlalánosságban 2. lett fényerőben.
65% tényleg elég, a zöld pont visszahuzódott, az üveg ki-be folyón 3 hét után jelentkezik először csak a zöld pont. Az üvegfelületek is tiszták.
 
Utoljára módosított:
Úgy értettem, hogy először az RGB volt elől az A+ hátul. Elől szépen feljődött az MC, és hátul a reineckii, de a stemek lassabban nőttek, csere után az RGB alatt a rotalák megindultak ezerrrel. Az A+ alatt a reineckii ugyanúgy nő és az MC is, sőt talán még sűrűbben kell nyírnom mint 1 hónapja, már azóta 2x kellett.

A teszten láthatod, hogy az RGB és az A plus kombó átlalánosságban 2. lett fényerőben.
65% tényleg elég, a zöld pont visszahuzódott, az üveg ki-be folyón 3 hét után jelentkezik először csak a zöld pont. Az üvegfelületek is tiszták.
Hát igen, amikor kint voltam akkor csak egy volt rajta és nem éreztem kevés fénynek. Most ha kettő van akkor jelentősen vissza kell venni.

De akkor igazoltál, hogy a 2 lámpafényei nem keverednek, mindenki világítja a saját szekcióját. S ez így nem annyira jó.

Én elsőnek éreztem a fényerősség teszten, nem másodiknak, de akkor majd újra megnézem.
 
Elnézést, hogy ilyennel offolom a topicodat, de a Chili-t ha megrendelem az Ali-ról, ahhoz kell rendelnem dimmelőt, vagy benne van a csomagba esetleg a tápba?
 
Back
Oldal tetejére