• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabi Kusa reload

schruz said:
inadsz said:
schruz said:
Na mivanmá' semmi kép meg semmi?

Növénykét kéne még beleszereznem mert a tenellus és az erdei moha így elég egyhangú. Csak mostanában nem jártam olyan helyen sajnos.
Valaki küldhetne pár szép növénykét emers tálba :D
Képet majd teszek fel, de látványos változás nincs. A moha elkezdte hozni az új hajtásait, a tenellus egy csomó új levelet hozott de a levélvégek bebarnulnak valamiért, pedig spriccelem.

Tenellus, sagittaria és hasonló fajok nálam is így viselkednek. Olyan mintha nem lennének hajlandóak emersbe váltani... :? Pedig élnek és terjeszkednek csak nem igazán mutatósak.

Hmm, na mindegy, meglátjuk. Érdekes, hogy szépen elkezdi hozni az emers levelet aztán amikor már meg van 2-3cm akkor elbarnul a vége.
Próbképpen beírtam google-be, hogy tenellus wabi kusa, az első 25 kép magyar fórumról , vagy blogról van :D
 
inadsz said:
Hmm, na mindegy, meglátjuk. Érdekes, hogy szépen elkezdi hozni az emers levelet aztán amikor már meg van 2-3cm akkor elbarnul a vége.
Próbképpen beírtam google-be, hogy tenellus wabi kusa, az első 25 kép magyar fórumról , vagy blogról van :D
Szerintem ha jobban megnézed látni fogod, hogy azok nem emers levelek. Az emers levelek így néznek ki mint az első képen és biztos vagyok benne, hogy neked is ugyanolyan a wabi tenellusod mint az enyém ;)

Nem tudom miért nem hajlandó átalakulni... kevesebb vízre van szüksége? Ez lesz a kövi amit megpróbálok.
 
Ezt is megtartom párhuzamosan fognak futni, a mostaniban marad a moha, a tenellus remélem sikerül átalakítanom emersre és páfrány.
A mostani tálban a mohán látni a hajtásokat, a tenellus mint amit leírtam és amit Schruz kolléga is tapasztalt, ezzel kapcsolatban azt találtam hogy lehet a növénytápos víz a hibás mert elég ha tömény "kiégetheti" a leveleit. :roll:

Szerkesztve.
 
inadsz said:
a tenellus mint amit leírtam és amit Schruz kolléga is tapasztalt, ezzel kapcsolatban azt találtam hogy lehet a növénytápos víz a hibás mert elég ha tömény "kiégetheti" a leveleit. :roll:

Szerkesztve.
Ezt miből gondolod? Én akivízzel locsolok és steril RO-val spriccelek tehát nem tömény tápszert kap, mégis elhalnak a levelek. Szerintem egyszerűen arról lehet szó, hogy ez egy olyan növény (mint a sagittaria pl) aminél ha a növénytő vízben van (akár ha egy negyed centire is) a növény nem vált emersre. A netes emers képeken mindenhol lyukas aljú cserépben látom ahol a a víz kb a cserép feléig ér. A talaj sáros, vizenyős de nincs a talajszint felett víz. Nekem ez tűnik a megoldások közül a legkézenfekvőbbnek. Wabi tálban persze nehezen oldható meg hogy ne legyen víz alatt a növény alja, mivel folyton utántöltjük a vizet és az sokszor talajszint fölé megy. Vízben álló cserépnél ez nem lenne probléma. Hmmm... lehet csinálok egy vízben álló tálat hamarosan hogy megnézzem igazm van-e :roll:

Azt tudom mondani, és ezért meg ne haragudj Dani, hogy wabiban tenellus úgy ahogy nekünk fejlődik nem igazán mutatós sajnos. Azért remélem átalakul neked és nincs igazam.
 
schruz said:
inadsz said:
a tenellus mint amit leírtam és amit Schruz kolléga is tapasztalt, ezzel kapcsolatban azt találtam hogy lehet a növénytápos víz a hibás mert elég ha tömény "kiégetheti" a leveleit. :roll:

Szerkesztve.
Ezt miből gondolod? Én akivízzel locsolok és steril RO-val spriccelek tehát nem tömény tápszert kap, mégis elhalnak a levelek. Szerintem egyszerűen arról lehet szó, hogy ez egy olyan növény (mint a sagittaria pl) aminél ha a növénytő vízben van (akár ha egy negyed centire is) a növény nem vált emersre. A netes emers képeken mindenhol lyukas aljú cserépben látom ahol a a víz kb a cserép feléig ér. A talaj sáros, vizenyős de nincs a talajszint felett víz. Nekem ez tűnik a megoldások közül a legkézenfekvőbbnek. Wabi tálban persze nehezen oldható meg hogy ne legyen víz alatt a növény alja, mivel folyton utántöltjük a vizet és az sokszor talajszint fölé megy. Vízben álló cserépnél ez nem lenne probléma. Hmmm... lehet csinálok egy vízben álló tálat hamarosan hogy megnézzem igazm van-e :roll:

Azt tudom mondani, és ezért meg ne haragudj Dani, hogy wabiban tenellus úgy ahogy nekünk fejlődik nem igazán mutatós sajnos. Azért remélem átalakul neked és nincs igazam.

Találtam egy angol topicot róla, aki írt DSM-mel próbálkozott és nála is ugyan így nézett ki, mint nekem vagy neked. De valszeg neked van igazad, az a baj, hogy vízben van a gyökere. Mivel nekem a kisebb tálban csak a tenellus vízi növény ezért én is kipróbálom, hogy ha ha nem pótlóm a vizet mi történik, az erdeimoha és a páfrány pedig kibírja ha ritkábban kapnak vizet.

Dehogy haragszom, én is ugyan így látom a helyzetet. ;) Nem wabiba való növény és kész :angel:
 
Két kép erről is.
Moha szépen megnőtt, a páfrány pedig új levelet hoz, a tenellus meg csak van. Ő hozza az új leveleit de a vége elbarnul.



[/u
 
Dani, szedd ki a Tenellust a fenébe, nem méltó a táladhoz a viselkedése :p Ültess helyette mondjuk parvulát vagy UG-t. Alakulni fog amúgy adolog, a szentélykédhez pedig már csak egy Buddha szobor kéne és tökéletes lenne a keleti hangulat iránti tisztelet formába öntése :)
 
schruz said:
Dani, szedd ki a Tenellust a fenébe, nem méltó a táladhoz a viselkedése :p Ültess helyette mondjuk parvulát vagy UG-t. Alakulni fog amúgy adolog, a szentélykédhez pedig már csak egy Buddha szobor kéne és tökéletes lenne a keleti hangulat iránti tisztelet formába öntése :)

Kész :D Tenellust kicsaptam helyette acicularis került be. 2 kis Buddha pedig odamászott a tálak két oldalára, eredeti Thai :)


Acicularis

Az arcáról leolvasható, hogy nagyon örül az új helyének :D
 
Ide is rég írta. Azóta ez a tál is átrendezésre került és csináltam egy harmadikat is.
Talaj:
JBL Aquabasis Plus
ADA Amazonia
Bacter Ball por
Növények
A kerekben HC,Parvula,szárazföldi moha, a páfrány(??), Myriophyllum red és mattogrossene van.
A kockában HC,Glosso,Parvula,Rotala Rotundifolia, Jávai moha,Myriophyllum sp red és mattogrossene


Myriophyllum Sp. red emers by DanielSzente, on Flickr
A kis kocka

3rd Wabi Kusa by DanielSzente, on Flickr
Ez a növény nőtt ki a mohából vagy az Amazóniából

Green :) by DanielSzente, on Flickr
 
Néha azt veszem észre, hogy többet nézegetem őket mint az akit :)
 
Nah hű de nagyon rég tettem ide képet :oops: Mindhárom wabi az ablakban növekszik gyönyörűen, imádják a napot a rotalán látszik elképesztően sűrűn hozza a leveleket a szárain. A HC átvette az uralmat a kerek tálban, kitúrta mohát. Visszapörgetve látszik hol volt moha.
A legfrisebb tál rotalával. Itt is virágzott a glosso :)

Wabi Kusa by DanielSzente, on Flickr
Kerek tál:

Hemianthus callitrichoides ''Cuba'' emers by DanielSzente, on Flickr

Wabi Kusa II by DanielSzente, on Flickr
Myrio :)

Wabi Kusa II by DanielSzente, on Flickr
 
Lóhere :D Szerintem a mohával jött be a kertből :) De jól néz ki, így hagytam nőni.
 
Az apropó pedig, hogy előbányásztam a naplót, hogy már régóta szerettem volna egy wabit, de megfelelő izzó híján nem álltam neki. Viszont mivel Tomi is akart egyet így kerestünk megfelelő 6500K-es kompakt fénycsövet is itt már nem volt akadály előttem. :)
Világítás: IKEA lámpa, 40W 6500K-es 2680lumenes izzó
Tál: IKEA
Talaj: JBL Florapol, ADA Amazonia Powder
Növények: Eleocharis parvula, HC, Hydrocotyle tripartira, Pogostemon erectus, Myriophyllum mattogrossense, Myriophyllum tuberculatum, Hygrophya araguaia, Staurogyne repens, Ludwigia palustris, Christmass moha.

21992973813_dd17e44704_b.jpgWabi-kusa by Daniel Szente, on Flickr
22625350461_f257c67eb8_b.jpgWabi-kusa by Daniel Szente, on Flickr
22600603702_b03a8e3851_b.jpgWabi-kusa by Daniel Szente, on Flickr
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére