• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabi Kusa reload

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Unalmamban csináltam egy kis emers-submers világot.

Talaj: Kb. 0,5l amazonia
Dekoráció: ADA redmoor
Növények: Hydrocotile Verticillata, Eleocharis Parvula, Rotala Rotundifolia, Jávai moha
Kb. 3l vízzel.
elkészítési idő: 1 óra

Először is bele kellett faragnom a fát ezzel eltöltöttem egy kis időt, majd beleraktam a fát és feltöltöttem talajjal. A növények ültetésével megszenvedtem mert elég kicsi volt a hely, a kezem éppen hogy befér, csipesszel már nem igazán. Az ültetés után, elkezdtem feltölteni vízzel egy kis levegőcsövön keresztül. Majd átraktam a helyére és kapott egy-egy csepp GreenBacter és PhitonGit-et
4841019295_320129cb98.jpg
4841022273_9079ff50ac.jpg
Feltöltés után:
4841027137_a69e267744.jpg
4841644770_8ca6ecd7bf.jpg
4841031991_0f6e1b047a.jpg
4841649354_f2a087b984.jpg
4841651812_1be0c4e062.jpg

A kilógó ágra még tervezek valami növénykét kötni, szerintem valami páfrányszerűség vagy anubias lesz. :)
A képek: http://www.flickr.com/photos/40079179@N ... 485846527/
 
Re: Fantasy world (Wabi Kusa (?))

Izgi kis vödör épp az előbb néztem flickren. :p
Vízcseréket hogy tervezed? Természetes fényen kívül kap valami megvilágítást?
 
Re: Fantasy world (Wabi Kusa (?))

viktorlantos said:
Izgi kis vödör épp az előbb néztem flickren. :p
Vízcseréket hogy tervezed? Természetes fényen kívül kap valami megvilágítást?

Köszi, a fényt nem tudom, lehet hogy ha vége a nyárnak az aki mellé teszem és ott kap majd még fényt. Vízcsere meg majd kialakul.
Holnap teszek majd föl képet róla ahol minden látszik.
 
Re: Fantasy world (Wabi Kusa (?))

viktorlantos said:
Ha nem nyomod a CO2-t esetleg megpróbálhatsz egy ilyen kis lakót is:

:lol:

Thaiföldön kapsz ilyet 20 dolcsiért, de nem biztos, hogy halból lesz a farka...
:lol:
 
Re: Fantasy world (Wabi Kusa (?))

atti76 said:
Thaiföldön kapsz ilyet 20 dolcsiért, de nem biztos, hogy halból lesz a farka...

Hát abból a változatból inkább a farok nélkülit választanám. :lol:

Visszakanyarodva Dani, remélem majd frissíted a képeket időnként. Kiváncsi vagyok hogy halad a kis Wabi Kusa
 
Re: Fantasy world (Wabi Kusa (?))

Persze frissítgetem majd. Egy kis buddha-t találtam itthon, sellő nem volt :lolno: Kb. így néz ki csak feketében buddha.jpg
:lol:
 
Re: Fantasy world (Wabi Kusa (?))

viktorlantos said:
atti76 said:
Thaiföldön kapsz ilyet 20 dolcsiért, de nem biztos, hogy halból lesz a farka...

Hát abból a változatból inkább a farok nélkülit választanám. :lol:

Álljon meg a menet,Dani csak 14 éves, a "film" megtekintése 18 év alatt nem ajánlott.Farokkal és farok nélkül is. :lol: :lol: :lol:
 
Re: Fantasy world (Wabi Kusa (?))

tibicuk said:
viktorlantos said:
atti76 said:
Thaiföldön kapsz ilyet 20 dolcsiért, de nem biztos, hogy halból lesz a farka...

Hát abból a változatból inkább a farok nélkülit választanám. :lol:

Álljon meg a menet,Dani csak 14 éves, a "film" megtekintése 18 év alatt nem ajánlott.Farokkal és farok nélkül is. :lol: :lol: :lol:

:lolno: :lol:
 
Re: Fantasy world (Wabi Kusa (?))

Dani ne aggódj! A "Fantasy"-nak semmi sem szab határt! :)
 
Re: Fantasy world (Wabi Kusa (?))

Lehet érdeklődni, hogy ezzel a projekttel mi a helyzet?
(Magam is indítottam 2t de vegyesek a tapasztalataim, amit csak a kaspóba tettem, az vízmozgás nélkül elkezdett berohadni, így stratégiát váltottam, a másodikat tegnap indítottam, az már trükkösebb, de arról talán naplót szeretnék írni, úgyhogy még titok mi a trükk :))
 
Re: Fantasy world (Wabi Kusa (?))

Sokat nem foglalkoztam vele. Vízcsere nem volt. vízmozgás minimális, fény minimális. Sajnos a parvula nem bírta ezt, így az bebarnult, a hydro se kedveli, de a parvula az kinőtt a vízből. Szerintem ha hazaértem szétszedem. :roll:
 
________________________________________________________________________________________________________________________________________
 
Újra megcsináltam a kis wabi kusa tálat amit már párszor, de lustaságomból adódóan mindig kiszárad :)
Most a kertből szedtem mohát, tettem még bele talajt és a kiszedett tenellus egy részét ültettem el. Remélem a moha jó víztartó lesz itt is mint a természetben :)
A tál nézett ki így: a mohában fura kis élőlények jelentek meg így azt száműztem. A moháról pár kép http://www.flickr.com/photos/40079179@N ... 239248080/

így

Most pedig ilyen:


Növényeket tervezek még bele, de inkább egy nagyobb átmérőjű tál kéne amiben több minden fér el.
 
inadsz said:
________________________________________________________________________________________________________________________________________
Kisimult az EKG? :D

Amúgy tetszetős darab! Gratu. ;)
 
stevo said:
inadsz said:
________________________________________________________________________________________________________________________________________
Kisimult az EKG? :D

Amúgy tetszetős darab! Gratu. ;)

:D Yep, a wabi kusa meghalt :)
 
schruz said:
Na mivanmá' semmi kép meg semmi?

Növénykét kéne még beleszereznem mert a tenellus és az erdei moha így elég egyhangú. Csak mostanában nem jártam olyan helyen sajnos.
Valaki küldhetne pár szép növénykét emers tálba :D
Képet majd teszek fel, de látványos változás nincs. A moha elkezdte hozni az új hajtásait, a tenellus egy csomó új levelet hozott de a levélvégek bebarnulnak valamiért, pedig spriccelem.
 
inadsz said:
schruz said:
Na mivanmá' semmi kép meg semmi?

Növénykét kéne még beleszereznem mert a tenellus és az erdei moha így elég egyhangú. Csak mostanában nem jártam olyan helyen sajnos.
Valaki küldhetne pár szép növénykét emers tálba :D
Képet majd teszek fel, de látványos változás nincs. A moha elkezdte hozni az új hajtásait, a tenellus egy csomó új levelet hozott de a levélvégek bebarnulnak valamiért, pedig spriccelem.

Tenellus, sagittaria és hasonló fajok nálam is így viselkednek. Olyan mintha nem lennének hajlandóak emersbe váltani... :? Pedig élnek és terjeszkednek csak nem igazán mutatósak.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére