• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabi Kusa: Moai in the jungle

Mini Wabi :)

WP_000228.jpg


WP_000234%2520%25281%2529.jpg


WP_000240%2520%25281%2529.jpg
 
Nincs különösebb változás, szépek a növények. Naponta 3-4x spricceljük őket és megvan a szellőztetés is. A mini-wabi is jól érzi magát. Képek most sajnos nincsenek, de lőttem egy videót. Azt a napokban feltöltöm, nyomok alá valami nyugtató zenét. :)
 
Néhány cuba teljesen megadta magát. Elveszítették a színűket és (szerintem) penész jelent meg rajtuk. Mostanában nem nagyon volt időm kertészkedni, ezért valaki mást bíztam meg a Wabi gondozásával. Két lehetséges okot látok a problémák mögött: túl magas vízszint, ami ugyan nem lepte el a növényeket, de lehet a kritikus mennyiség felett volt. A rendszertelen és rövid ideig tartó szellőztetésre is gyanakszom, de arra kevésbé.

A héten megpróbálom regenerálni a tálat, mert így olyan lelakottnak néz ki, mint egy tanácsi lakás. :(
 
Idővel rájöttem, hogy valószínűleg "megfulladt" a cuba. Pedig eleinte a Cryptocoryne miatt aggódtam, annak próbáltam meg minél inkább párás levegőt biztosítani a teljes fóliázással. Később tudatosult bennem, hogy a zselés cuba eleve levegőn nevelkedett, nem igényelt volna átszoktatást. :cautious:

Naponta többször spricceljük a tálat, némi javulást vélek felfedezni. Mintha növekedne és terjedne a cuba. Remélhetőleg hamar helyreáll a 30-40%-os veszteség.
 
Igen én is tapasztalom hogy a hc szereti ha tud kicsit szellőzni. A Crypto Mixben a mély tálban nálam is befullad kicsit mondjuk nem rohad el. Inkább csak a levelek végei megbarnulnak kicsit


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Igen én is tapasztalom hogy a hc szereti ha tud kicsit szellőzni. A Crypto Mixben a mély tálban nálam is befullad kicsit mondjuk nem rohad el. Inkább csak a levelek végei megbarnulnak kicsit


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pont azért választottam ezt, mert azt olvastam, hogy igényli a párásabb környezetet. Azt pedig csak az ilyen öblös tálak tudják biztosítani. :whistle:
 
Lehet hogy pont én írtam ezt valamikor. Ne haragudj, tudod ez az egész wabizás még mindig experimentális stádiumban van szóval változhatnak a tapasztalatok. Azt hiszem ez most pont egy ilyen "tapasztalat változás" ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lehet hogy pont én írtam ezt valamikor. Ne haragudj, tudod ez az egész wabizás még mindig experimentális stádiumban van szóval változhatnak a tapasztalatok. Azt hiszem ez most pont egy ilyen "tapasztalat változás" ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hát, előfordul az ilyen, nincs ezzel gond, az ember mindig tanul valamit. Lehet megpróbálok némi rotalát beültetni, hátha életben maradnak.
 
A HC sajnos szép lassan kipurtyant, aminek nem nagyon tudom az okát. Talán az lehetett, hogy ez elején sokat álltak vízben, nem nagyon tudtam figyelni erre. Mostanra pedig alig maradt pár négyzetcentiméternyi, illetve talán 1-2 tucat apró új hajtás. Remélem, hogy életre kel a tál, mert nagyon hiányzik a régi fénye
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére