• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabi Kusa: Moai in the jungle

eBalazs

Kertész szaki
Engem is elkapott a láz! Így belevágtam, elkészítettem az első wabi kusa tálam. Az legfontosabb adatok:
  • tál: úgy 25 éves lehet, annó apró dísznövények voltak benne
  • talaj: Ada Malaya (kb. 1 liter)
  • víz: akváriumból áttöltött, a locsoláshoz lágy víz és DO!Aqua be Bright
  • világítás: IKEA lámpa, megfosztva a hővédő tölcsértől, jelenleg Osram 7W - 4000k
  • növények: Hemianthus callitrichoides ''Cuba'' és Cryptocoryne... (?)
Az indításról néhány kép:
DSCF9826.JPG

DSCF9831.JPG

DSCF9850.JPG

DSCF9862.JPG

DSCF9879.JPG

DSCF9896.JPG

További képek a galériában!
 
Tök jó, hogy a dekorod kapott még egy lehetőséget. Ha sikerül beindítani a tálat baba lesz a látvány. (y)
Köszönöm! Az akváriumból telepítek majd át rotala sp greent, de az még egy picit várat magára. Jobb lett volna az indításnál, de nem tudtam előre gondolkodni, így nem olyan régen nyírtam meg őket.
 
Talán még hangulatosabb lesz így a szobor mint az akiban volt. Sok sikert a wabihoz, mert már így is tetszetős...
 
Talán még hangulatosabb lesz így a szobor mint az akiban volt. Sok sikert a wabihoz, mert már így is tetszetős...
Nekem is nagyon tetszik a szobor benne, nem is volt kérdés, hogy köré fogom építeni. A maradék kettő valószínűleg a szoba egyik polcának a díszei lesznek.
 
Milyen foglalat van ebben az ikea lámpában? E14 vagy E27? Azért érdekel, mert Dorci wabija természetes napfénynél is szépen fejlődik, de gondolkozik/zunk, hogy egy hasonló világítással megtámogatjuk. ;)
 
E14 való bele, pontosan erről a típusról van szó. De figyelni, kell, mert van benne egy alumínium tölcsér, amitől nem fér bele akármilyen izzó. Kis feszegetéssel szét lehet pattintani a fejet, utána könnyen eltávolítható. Csak így ment a helyére az új Osram.
 
E14 való bele, pontosan erről a típusról van szó. De figyelni, kell, mert van benne egy alumínium tölcsér, amitől nem fér bele akármilyen izzó. Kis feszegetéssel szét lehet pattintani a fejet, utána könnyen eltávolítható. Csak így ment a helyére az új Osram.
Köszi a linket! (y) Hmm, elég olcsó, egy kis sufnituning belefér ahogy látom. :D Ikea oldalán saját izzójukat ajánlgatják bőszen.
 
Köszi a linket! (y) Hmm, elég olcsó, egy kis sufnituning belefér ahogy látom. :D Ikea oldalán saját izzójukat ajánlgatják bőszen.
Kevésnek tartottam, mert asszem csak 2500-2700K körül van. Ugyan a termékek adatlapján nem írják, de itt található egy részletesebb leírás az egyes izzó fajtákról.
 
Vagy feltöltöm vízzel, lehalászom a Cubát, majd leszívom a vizet :)

Sent from my Omnia 7 using Board Express
 
Én ezt szoktam csinálni. Túlfolyatom a vizet így kiviszi a levágott növényeket, és így még a tápanyag sem halmozódik fel.
 
Gyors helyzetjelentés: a cuba elkezdett a fény felé törni, látszólag jól érzi magát. A cryptocoryne is rendben van, kicsit kókadt, de sokkal rosszabbra számítottam. Kicsivel komolyabb párásodásra számítottam, de eddig elmaradt. Lehet a világítás kevés, egyelőre csak 7W.
 
Ezeket a tálakat gyakorlatilag szinte bármennyi fénnyel meg lehet küldeni.
Csak a tálat fedted be, vagy az egészet beleraktad valami nagyobba?
Mert kell ám a CO2 neki és kevesebb levegőben kevesebb CO2 akad.
 
Ezeket a tálakat gyakorlatilag szinte bármennyi fénnyel meg lehet küldeni.
Csak a tálat fedted be, vagy az egészet beleraktad valami nagyobba?
Mert kell ám a CO2 neki és kevesebb levegőben kevesebb CO2 akad.
Csak a tálat fedtem be, de naponta szellőztetek. Sajnos nincs alkalmatosság, amiben el tudnám szállásolni.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére