• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabi Kusa II.

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
A tál formája nem tetszett így összeraktam egy másikat egyelőre kicsi HC-val kővel
Az új tál nekem sokkal jobban tetszik letisztultabb mint a másik és 19cm átmérőjű.
Adatok: A wabi helyét már kitaláltam, jól fog mutatni ott.
Talaj: ADA Amazonia, fél golyó ADA Bacter Ball (por)és egy rúd Multi Bottom porrá törve.
Dekor: ADA Seiryu kő és egy ágacska red moor.
Világítás: Szerintem keresek Ikeában én is valami normális lámpát :)
Tápozás: Lágyvíz pár csepp Phiton Git és Green Bacter és ECA, később fél liter lágy vízhez 1-1 nyomás Micro, Macro és CO2 :ugeek:
Növények: HC, HM, Rotala rotundifolia, Hygrophila corimbosa, Heteranthera zosterifolia, Hydrocotyle sp.,
Ezek közül a HC, Rotala, Hydro, Heteranthera biztosan a másik tálba pedig lehet lehet megy még Hygrophila moha helyére.
Képeket mindjárt mutatok.
Szombaton remélhetőleg megyek GA-ba akkor hozok növényeket.
 
Növényesítés meg volt :)
Hátra bal oldalra raktam 1 cserép Heteranthera zosterifolia-t nem volt túl jó állapotban remélem azért fog fejlődni, jobb oldalra Rotala rotundifolia ment, rotalám már volt nekem emmersen egyszer ott szépen fejlődött, most kíváncsi leszek rá, azért ott mostohább körülmények között volt.
Középre a nagy kő helyére Echinodorus 'Aquartica' -t ültettem, elé emers hydro-t, a tál elejére pedig egy cserép HC-t, ő se volt túl szép.
Összesen: 5 cserép növényt ültettem, minden hely ki lett töltve. Most letakartam egy nagyobb tállal 1,5 hétig így lesz utána leveszem róla és spriccelni fogom csak.
Képek holnap.
 
schruz said:
attibva said:
Dani,
Várjuk a képeket!!! ;)
Nem, nem, követeljük őket! :D

:D Akkor a képek. Lámpa tuning vasnárnap. A növények nem túl szépek az Echino leveleit a fotózás után levágtam.
Ez a doboz(ka) volt egyedül megfelelő hogy lefedjem a tálat, jobb híján.



 
viktorlantos said:
Baba lesz ez. Echino miatt ne aggódj, át kell alakulnia kicsit megint. Jól passzol hozzá ez a japó alátét is. :thumbup:

Teljesen nyugodt vagyok ;)
 
Levágtam a Heteranthera sub levelit mert csúnyák voltak és egyúttal észrevettem hogy hozza az új hajtásokat is, ugyan így a rotala is növekedik de ő megtartotta a sub leveleit :eh: A hydro egyes része emersek voltak azok növekednek, de a a vízalattiak is hozzák az új hajtásokat, a hc is növekszik :)
Az echino látható 2 új hajtás, az egyik kisebb levél pedig lehet megmarad és nem kell levágnom. Képek este vagy holnap.
:wave:
 
Jah hogy ígértem képeket :oops:
Echino levelei nem maradtak meg így azokat le kellett hogy vágjam, de már látszik a levélhajtás, így még nem igazán mutat a tál, de szépül :)
A hydro nagyon jól érzi magát, rotala növekszik, HC picit nőtt, Heteranthera viszont elég lassú növény.





 
Szép. Még olyan természetes hatása van, hogy nem sűrűsödött be annyira.
A fotókért grat!
 
De nagyon nem írtam ide. Azóta átalakítottam a tálacskát. Jobban néz ki mint régen.
Talaj:
JBL Aquabasis Plus
ADA Amazonia
Bacter Ball por
Növények
Myriphyllum Mattogrossene
Myriphyllum Sp Red
HC
Glosso
Hydro
Moha
Rotala Rotundifolia

Sp Red még kényesebb mint a sima Myrio így abból már kevés van, de lehet teszek még vele egy próbát majd. Pár növény Schruz táljának a nyírásából van és emersen nem mindegyikre ismertem rá, majd megkérdezem Andrist ;)

Teljes képet majd mutatok :)

Myriophyllum mattogrossene emers by DanielSzente, on Flickr
 
Nagyon jó kép, szerintem a növényke Ludwigia brevipes, nekem is van, de nem vagyok biztos benne, de kizárásos alapon csak ez lehet!!;) S milyen szép virága van:), ha másért nem is, de hogy gyönyörűen virágozzon a tálunk már ezért érdemes egy Wabit elindítani!!
 
Back
Oldal tetejére