• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Az első igazi Wabi tálam

koda97

Kertész szaki
Már kb egy hónapja tanulmányozom,figyelgetem schruz naplóit és nagyon megtetszett a wabizás, ezért úgydöntöttem hogy csinálok én is egy wabi tálat.
Ez a tál annyiból kicsit "csalós" :D, hogy olyan termesztőtől rendeltem a növényeket ahonnan már vaskosan és emers formában érkeznek és némelyiken még bimbók is vannak.
A tál adatai:
Tál: Do!Aqua Plant Glass Cylinder 30x5cm
Talaj:3 liter ADA Aqua soil Malaya és alatta kb 0,3cm JBL Aquabasis Plus táptalaj
Világítás: 23w 6500k daylight izzó egy ZooMed terrárium armaturában :D amit, majd ha a tál kikerül a dobozból akkor fellógatok fölé.
"Üvegház": Egy Praktikeres "átlátszó" műanyag tároló doboz amihez adnak egy tetőt is amire én vágtam egy nagy lyukat, hogy bemenjen a fény.A tál mellett van 2db vízestál így elvileg van folymatos páratartalom utánpótlás és emellett persze megy a napi 2 spricc.
Növény lista:
-Lilaeopsis brasiliensis
-Rotala rotundifolia
-Ludwigia repens
-Ludwigia glandulosa
-Hygrophila corymbosa "Angustifolia"
-HC
-Glossostigma elatinoides
-Ceratopteris thalictroides
-Bacopa monnieri
-Bacopa lanigera
-Alternanthera reinickii

Ezek a képek ma készültek, 4 napos a tál,de már most elég "dzsungeles" :) :

IMG_0617_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0618_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0620_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0621_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0628_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És végül 2 Hygrophila corymbosa "Angustifolia" virág amik ma estére nyíiltak ki :D
IMG_0619_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Hát ez király lett! Mondjuk tényleg egy picit csalós, lehet nagyobb kihívást és élményt nyújtott volna, ha nálad fejlődnek ilyen állapotúra a növények. Bár lehet egy wabi tál fenntartása sem oly egyszerű. Szóval a lényeg: GRAT! :thumbup:
 
Nagyon jól sikerült, szép kis salátástál :D Amit egyenesbe jövök az akváriumommal nekem is alkotnom kell egy ilyet! Gratula :thumbup:
 
Nem csalás ez Koda, gratulálok! Ha nincsenek megfelelő körülmények akkor az erősebb emersed növények is képesek elszáradozni. Csak így tovább. Bár a képek ha jól értem a 4 napos tálat mutatják be. Hogy áll most a tál? Rég nem postoltál.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére