• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes VörösNeonos vadkertész

Még egy fontos változtatást is eszközölök:
-eddig Seachem Excelt adtam reggel a táppal együtt 1.5-2 milit, ezt leváltom Easy Carbora amit hazaérkezéskor 18:30-kor adok majd 2ml. (Ekkorra már megy a fény 2óra:30-perce)
-valamint le-dimmeltem egy egységgel a lámpát, ami elsőre nem észrevehető.
Szia. Én is excelt használtam és baromi sok algám lett már 1 hetes használattól. Át váltottam Easy Carbora azóta alig van és ami van az is agancs alga ami helyenként is csak kevéske szál :)
 
Még egy fontos változtatást is eszközölök:
-eddig Seachem Excelt adtam reggel a táppal együtt 1.5-2 milit, ezt leváltom Easy Carbora amit hazaérkezéskor 18:30-kor adok majd 2ml. (Ekkorra már megy a fény 2óra:30-perce)
-valamint le-dimmeltem egy egységgel a lámpát, ami elsőre nem észrevehető.

Ezzel kapcsolatban jó ha tudod, hogy az Excel 24 óra alatt bomlik le, a Carbo viszont 6 óra alatt, így utóbbinál arra a 6 órára muszáj a fénynek mennie.
Szép kis tank, jó ránézni. :)
 
Ezzel kapcsolatban jó ha tudod, hogy az Excel 24 óra alatt bomlik le, a Carbo viszont 6 óra alatt, így utóbbinál arra a 6 órára muszáj a fénynek mennie.
Szép kis tank, jó ránézni. :)

Igen igen, pont azért váltottam annak idején Carbo-ról Excel -re, mert a mindennapokban reggel 7:30-kor elmegyek otthonról és 18:30-kor érek haza. Az aki viszont 16:00-kor feloltja a villanyt és este 23:00-ig tolja neki. Reggel tápozok (3micro+3macro)
kérdés, hogy most az a 4,5 óra, elég a Carbo-nak. Máshogy nem tudom megoldani.
 
Egy hét után jelentem:

Múlogat az ecset! Módjával, de szorul vissza!
Változás történt az elrendezésben, bekerült némi dekor kavics előre, és a bal oldalon felszedtem a füveket, majd újra ültettem. Kellett, mert feljött a gyep és nem akaródzott neki visszatapadni.


Újdonság, hogy beraktam egy purigent is a szűrőbe.

20200311_170336.jpg
 
Utoljára módosított:
Mit tettél az ecset ellen?

Lényegében mindent, amit mondtatok
-állítottam az áramláson, kivágtam hátul a növényzetet, hogy jobban menjen körbe a Co2, kicsit emeltem is a beoldáson
-közvetlenül karbóztam a nagyon ecsetes növényeket, fát
-kicsit csökkentettem a fény erősségén
-váltottam Excel-ről Easy Carbo-ra
-tettem a szűrőbe egy Seachem Purigen-t
-vettem 10 süncsigát

persze korai lenne még azt mondani, minden szuper, de várjunk 1-2 hetet. Annyi alatt általában előjönnek a hibák. mindenesetre most elég jól néz ki szerintem ;)
 
Back
Oldal tetejére