• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vörös Bolygó

Szia becherovka!

Csak eljutottál idáig (y) !

Ami nekem most nem tetszik (persze növényesítve nem biztos hogy ennyire feltűnő lesz) az a kövek egyenes vonalú elrendezése, ami akaratlanul is felhívja a figyelmet arra hogy ez egy háromszög akvárium.
Jó lenne őket kicsit összekócolni!
Tudom hogy több órás játék, de szerintem még növényesítés, feltöltés lőtt érdemes lenne vele kicsit foglalkozni!

Egyébként továbbra is szurkolok!

A.ttila
 
Nem a vasfa sajna nem fért bele az anyagi keretbe. Középen elöl egy bükkfa gyökeret látni(Rám-szakadék környékén szedtem, egy kidőlt fáról),a bal és a jobb sarokban pedig szőlőtőkék vannak, hátul a műszikla mellett jobbra egy félbe vágott akácgyökér díszeleg. A műsziklát csak a szürke pvc túlfolyócsövek eltakarására készítettem hungarocellből,a folyamatot fent láthatod. Sajna nem tudtam a kövekhez hasonló színt kikeverni, így eléggé rontja az összképet, de azért a két szürke csőnél jobb látvány sztem...
Mindenképpen jo elképzelés,én is megprobálkoztem egy teli hátteret késziteni 3 cm-es lépésálló hungiból az akiba,franko is lett ,jo lett a mintázata is ,színe is,feltettem száradni a kazánra ,azt jól meggörbült:),na azóta valahogy nem volt kedvem ujat csinálni még.De még nem vetettem el én sem teljesen a dolgot.lehet csinálok én is egyet ,ha neki merek állni az uj elrendezésnek.De tényleg jó dolgot csinálsz,szép lesz;)
 
Szia becherovka!

Csak eljutottál idáig (y) !

Ami nekem most nem tetszik (persze növényesítve nem biztos hogy ennyire feltűnő lesz) az a kövek egyenes vonalú elrendezése, ami akaratlanul is felhívja a figyelmet arra hogy ez egy háromszög akvárium.
Jó lenne őket kicsit összekócolni!
Tudom hogy több órás játék, de szerintem még növényesítés, feltöltés lőtt érdemes lenne vele kicsit foglalkozni!

Egyébként továbbra is szurkolok!

A.ttila

Szia Attila!
Teljesen igazad van, ami a kövek elrendezését illeti, én is pont erre az egyenes vonalú elrendezésre gondoltam amikor írtam, hogy nem vagyok teljesen megelégedve az összképpel. Sajna a köveknek több, mint a fele a fa dekorokat is tartja egyben, így csak 3-4 kővel tudok variálni, de azért még játszok a dologgal, hátha kijön valami jobb!
Köszi igyekszem! :)
 
Mindenképpen jo elképzelés,én is megprobálkoztem egy teli hátteret késziteni 3 cm-es lépésálló hungiból az akiba,franko is lett ,jo lett a mintázata is ,színe is,feltettem száradni a kazánra ,azt jól meggörbült:),na azóta valahogy nem volt kedvem ujat csinálni még.De még nem vetettem el én sem teljesen a dolgot.lehet csinálok én is egyet ,ha neki merek állni az uj elrendezésnek.De tényleg jó dolgot csinálsz,szép lesz;)

Tedd fel fordítva is, hátha visszagörbül! ;) Amúgy a tréfát félretéve ez nekem is a második nekifutás,mivel az elsőt az avatómosásnál (slagozás :D ) nem támasztottam ki és ahogy eldőlt szépen kettéreccsent, de úgy hogy kijavítani sem tudtam már, szóval nekiálltam még egyszer, miután az idegeim felvették a régi megszokott formájukat... :D
Szóval a következőnél te is jobban vigyázz,és szerintem ne gyorsítsd fel semmivel sem a száradást (én pl 10 fokban szárítottam egy hétig, miután lemostam),mert úgy hajszálrepedéses lesz a gyors száradás( és zsugorodás) miatt, és könnyebben lepattogzik majd a későbbiekben.
Sok sikert hozzá! :)
 
További négy órát játszottam a kövekkel, íme az eredménye:
18187439_462e17e696b13776b346c57aa5bcd874_m.jpg


18187435_c41e5ca33c9f6872905038c5204ad531_m.jpg

A harmadik most valamiért nem akar ide kerülni... :( Majd később
Remélem sikerült valamennyire megtörni az egyhangúságot, bár az némiképp abból is adódhat,hogy a talaj és a kövek szinte teljesen egyforma színűek. Ezt a növények beültetése valóban megváltoztatja majd, mint ahogy Kavicsos kolléga is írta. :)
Azért továbbra is várom a javaslatokat!
 
Hát, annyi biztos, hogy egy ilyen háromszög akit nehéz úgy berendezni, hogy a dekoráció ne kövesse az aki formáját. A növényekkel majd szerintem remekül el lehet nyomni ezt a szimmetriát.
A hátfalra telepíthetsz majd növényeket. Mohát, staurogynét, vagy mást. Akkor már nem lesz annyira feltűnő, hogy kicsit kilóg a színe az összképből. Meg aztán a természetben is van egy-egy szikla, ami elüt a környezetétől.
Szép lesz a "kicsike", hajrá Zoli!
 
Igen és a háromszög alakra még a dekorok mérete és formája is rátesz egy lapáttal... A háttér elrejtése növényekkel jó ötlet, Anubias, Microsorium és karácsonyi moha tuti kerül majd rá bőven,köszi a tippet! ;)
Igyekszem-igyekszem! :)
 
Hajrá Zoli! Nah, akkor a vízpróba legalább megvolt. Nem baj ha opálos, majd letisztul.
Tigris lótuszt hol dekkoltatod?
 
Nagyon drukkolok neked, én a low end akváriumokban hiszek, nyár körül indítom a 400L+ ökosziszémát...:)
A mostani 150L-ben hasonlóan meredek domborzattal kezdtem, de az ADA Amazónia nem tudta tartani az eredeti lejtést a páncélosharcsáim túrkálása és a meggyhasú sügereim fészeképítése miatt. Ha fontos lesz neked a domborzat megtartása, szerintem figyelned kell majd a halválasztásra.
Tényleg, halak frontján mi az elképzelés?
 
Hajrá Zoli! Nah, akkor a vízpróba legalább megvolt. Nem baj ha opálos, majd letisztul.
Tigris lótuszt hol dekkoltatod?

Szia!
Igen már most is tisztább picivel a víz!
A lótusz és a többi szépség, amit tőled kaptam, a 150-es akimban várja a hétvégi költözést, a végleges helyükre, de itt is megadok minden szükségeset a számukra, csak a hely lett hirtelen szűkös kissé, de majd a nagyban kinyújtózkodhatnak! ;)
Amúgy a lótusz már hozott két levelet is azóta! :)
 
Nagyon drukkolok neked, én a low end akváriumokban hiszek, nyár körül indítom a 400L+ ökosziszémát...:)
A mostani 150L-ben hasonlóan meredek domborzattal kezdtem, de az ADA Amazónia nem tudta tartani az eredeti lejtést a páncélosharcsáim túrkálása és a meggyhasú sügereim fészeképítése miatt. Ha fontos lesz neked a domborzat megtartása, szerintem figyelned kell majd a halválasztásra.
Tényleg, halak frontján mi az elképzelés?

Szia!

Köszönöm, azért van bennem félsz rendesen, hogy bírni fogok e a dologgal!
400 liter? Az sem apró! Nagyából, mint Möbiuszé (nekem már volt szerencsém látni,csodaszép! :) ) lesz vele mit csinálnod! Low-techben is lehet gyönyörűt alkotni, igaz kizár jópár növényt, de azért így is lesz miből válogatnod! ;)
Igazából nagy lejtő nincs az akimban, inkább pár lépcső, meg terasz, amiket a sziklák tartanak meg, ezek miatt tűnhet meredeknek kissé. A talajnak csak kis lejtése van itt-ott, megaztán a szekrény teteje 8-10 centivel feljebb van, mint az aki alja, szóval nekem elöl is legalább 15 centi a talaj vastagsága, ezt túrhatnák éppen, valószínű visszaömlene, de amúgy jó az észrevételed! (y)
Halak terén Ázsia felé hajazok, eddig három fajta, amit biztos látni fogtok 1-2 hónap múlva a naplómban:
-Puntius Dedisonii
-Botia Lohachata
-Trichopodus Microlepis
Még sok esélyes van, de nem szeretném nagyon kutyulni őket, összeférhetőség és származás szempontjából sem. Főleg nagyobb termetű csapathalakat szeretnék, békés természettel! Ennyi! :)
 
Ha egy lótusz beindul....;)

Hát igen, de ez még az előző gazdija érdeme, szóval a Tiéd! (y)
Ha egy hónap múlva is úgy néz majd ki, mint ahogy Tőled elhoztam, majd akkor dicsekedhetek vele! De megteszek mindent, hogy így legyen! ;)
 
Úgy legyen! ;) Ha nagyon elkezd felfelé nőni, nyugodtan vágd vissza, akár 3-4 levélre. Kicsit gondolkodik, aztán gyönyörű nagy leveleket hoz. Nem tartozik az extrém igényes növények közé.
Amúgy már kérdezni akartam, ez melyik aljzat, amit beraktál?
 
Sikerült szereznem 1,5-5 minis natúr agyaggranulátumot még tavaly, én ezt használom aljzatnak. Ha jól tudom a növényes talajok( táp és általános egyaránt) is ugyanilyen égetett agyagból vannak, csak más színű, szemcseméretű, na meg a táptalajok ugye növénytáp tartalmúak. A legfontosabb tulajdonságuk azonban közös, hogy porózusak és ezáltal képesek a vízből tápanyagot felvenni-leadni, így egyfajta pufferként működnek. A vizet pedig úgyis tápozni fogom,az meg eljut a talajon keresztül a gyökerekhez is,így én ezért nem használok táptalajt. Pedig sok előnye van,talán majd a legközelebbi átrendezésre beruházok rá! Most azonban a nagynyomású CO2 rendszer a következő a fontossági listámon! Meg idővel egy kis fény tuning ;)
 
Nem tudom, a növényes általános talajok esete úgy tudom, azért nem ilyen egyszerű, nem sima égetett és színezett agyag golyócskákról van szó. Ez az aljzat ezek szerint teljesen "steril", olyan, mintha sima homokot raktál volna be. Az igényesebb növényeknek biztosan kevés lesz, de tápanyag tablettákkal/golyókkal részben orvosolható a probléma.
 
Teljesen igaz, hogy nem ugyan az a kettő, a különbség főleg az állagban van. Viszont azért a homoknál biztos hogy jobb az agyaggranulátum, hisz ha nem lenne, akkor hydrokultúrákban sem használnának agyagot, csak homokot, kavicsot... Próbaképp ültettem bele növényeket(igaz nem vizit) és az okát nem tudom miért, de kétszer jobban nőnek, mint a virágföldben, mindezt úgy hogy semmi tápot nem kapnak, csak esővizet!
Amúgy is szeretek kísérletezni, ha pedig nem jön be be, akkor ti lesztek az elsők utánam, akik ezt megtudjátok, hogy ne követhessétek el ugyan ezt a hibát! :)
 
Sziasztok!
Egy kép az áprilisi ültetés utáni állapotról:
18367345_971302407f17ca233f764b0c190c7d74_l.jpg

és egy a mostaniról:
19174541_6954f19379a1f687f2bf35ef0dae6995_l.jpg


Az ültetés óta átestem egy kegyetlen fonalalga áradaton,ami mostanra teljesen eltűnt,úgy fest kezd szépen beállni a rend! :)
Hal még csak két fiú guppi, ellenben rengeteg RC van hála érte Stevonak és így utólag szeretném megköszönni a sok növényt és segítséget Möbiusnak és Pigának is!
Tápozás: házi keverésű makro és fitohorm mikromax, nagynyomású co2 van, de egyenlőre még nem üzemel.
Mindenkinek jó kertészkedést,szép nyarat!

Üdv.: Zoli
 
Uh... :eek: o_O Ezzz nem semmi Zolikám! Nagyon komoly lett! :D Örülök, hogy a kezdeti bajokat hamar orvosoltad, és mostanra már szinte csak hátradőlve kell figyelnie az akváriumot a családnak. ;)
 
Back
Oldal tetejére