• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vörös Bolygó

becherovka

Kertész szaki
Sziasztok!

Másfél év tervezgetés, alapanyag gyűjtögetés és szerelgetés után úgy fest eljutottam az akim indításáig! :)
A méretei és az anyagi kereteim miatt egyenlőre CO2 nélkül.

akvárium méretei: sarokakvárium; 140×140(hátlapok)×20×20(letörések)×170(front)×80cm(magasság), nettó 998 liter.

Világítás: 2×55w, 2×34w 6500 kelvines powercompact csövek tükrös DIY armatúrával, plusz egy 10000 kelvines, 18 wattos T8-as cső a pirkadat-alkonyat hatás imitálására.

Szűrés: 2db DIY külső szűrő 160-as csaticsőből 90cm hosszban, amiből kb. 65 cm a hasznos hossz. Ennek a fele bio szűrőmassza(egyenlőre Ubbink substrat, lávakőzúzalék és agyaggranulátum vegyesen), a másik fele szivacs és perlonvatta. Ez a két szűrő két az akiban elhelyezett túlfolyóból kapja a vizet, ami ennek köszönhetően a szűrőben teljesen egy szintben van az aki vizével, így a kiegyenlítődés elvén töltődik újra a vízpumpák által visszanyomott víz. Ezeket két Techna 1050l/h pumpa hajtja. Mivel ezek kb 5cm-rel vannak csak az aki vízszintje alatt, így szinte a teljes vízhozamukat ki tudom majd használni! Amint sikerül képeket is fellőnöm érthetőbb lesz ígérem! ;)
És még egy gyári Serafil 1100-as csak mechanikai szűrőanyaggal.

Talaj: 1,5-3mm-es agyaggranulátum kb 100l :) , táptalaj nincs.

Dekoráció: 50 kg lávakő, szőlőtőkék, bükkfa gyökerek és egy kettévágott akác gyökér.

Tápozás: egyenlőre márka nélkül folyékony tápokat és carbo-t tervezek.

Növények: folyamatban...

Képeket is mellékelek, amint kialakult a végleges kép!
 
Eredetileg nem terveztem ekkorát, de nagyon baráti áron sikerült hozzájutnom az üveghez szekrényestül állványostul...
Azóta csak a technikára költöttem, azt alakítgattam és persze művelődtem(ami ezen a fórumon már napi szenvedélyemmé vált :) ) most pedig jöhet az élővilág! :)
 
Eredetileg nem terveztem ekkorát, de nagyon baráti áron sikerült hozzájutnom az üveghez szekrényestül állványostul...
Azóta csak a technikára költöttem, azt alakítgattam és persze művelődtem(ami ezen a fórumon már napi szenvedélyemmé vált :) ) most pedig jöhet az élővilág! :)

Én is nagyon kíváncsi vagyok, mert ebből a sztoriból az üveg a "legolcsóbb" ;-)
 
Gyorsan lőttem egy képet a telómmal... Az etetőszék nem lesz része az akvárium berendezésének, az csak egy tükröződés az üvegen! ;) később ha kialakítottam a végleges képet, rakok fel jobb fotókat is!
18152453_36b356093c199a33dca97f1b32bad57c_m.jpg
 
Gyorsan lőttem egy képet a telómmal... Az etetőszék nem lesz része az akvárium berendezésének, az csak egy tükröződés az üvegen! ;) később ha kialakítottam a végleges képet, rakok fel jobb fotókat is!
18152453_36b356093c199a33dca97f1b32bad57c_m.jpg

Üdv! Nem semmi vállalkozás, le a kalappal :giggle: Legfelül, hátul középen az mi az? :eek:
 
Back
Oldal tetejére