• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vörös Bolygó

3,5köbméter vízcsere az első héten? ;) tetszik az elképzelés! (y)

Igen elég meredeknek hangzik, de nagyobb akiknál kissebb arányú vízcsere is elég, meg nem messze van egy kis iható vizű forrás is, viszonylag lágy vízzel,amiből a vízcserét tervezem. Igaz macerásabb idehordani a vizet, mint itthon kinyitni a csapot, de a vegyszermentes forrásvízért megéri sztem!
 
Tudod is mik a paraméterei a víznek? Legyél óvatos, mert attól, hogy emberi fogyasztásra alkalmas még akváriumba nem biztos, hogy jó. Például a klóros vizet megisszuk, de a halaknak mérgező. Vas, nitrát, nehézfém tartalomra figyelj. De bajt nem okozol, ha aktívszenen átszúrod a vizet.
 
Üdv! Nem semmi vállalkozás, le a kalappal :giggle: Legfelül, hátul középen az mi az? :eek:

Helló! A háttérre gondolsz sztem! :) Tudom nem a legtutibb, de sajna nem találtam olyan színű fugát,ami hasonlított volna a lávakövekre, így mag próbáltam inkább az autósötétítő fóliával leragasztott háttérüveghez alkalmazkodni a színnel... Amúgy taposásálló hungarocell lapokból van összeragasztva, aztán öngyulával, meg forrasztópákával igyekeztem természethű sziklaformát kialakítani belőle. Igazából azt kellett mérlegelnem, hogy mi üt el jobban majd az aki összképétől; két 40-es, szürke pvc cső (a szűrő túlfolyói) vagy ez a háttér. Aztán arra jutottam hogy talán így természetesebb hatása lesz majd. Itt van két félkész kép:
18157597_26095a568d31298d81547b70f3ec31f1_m.jpg

18157605_0dddcc4fbae92c3740427832c88501c1_m.jpg
 
Tudod is mik a paraméterei a víznek? Legyél óvatos, mert attól, hogy emberi fogyasztásra alkalmas még akváriumba nem biztos, hogy jó. Például a klóros vizet megisszuk, de a halaknak mérgező. Vas, nitrát, nehézfém tartalom.

Köszi, hogy óvatosságra intesz! A forrásban közvetlenül,ahol feltörik a víz nagyon sok kis rák van, és az utána következő patak szakasz is tele van növénnyel (nem békanyállal :D ) De az igaz, hogy ez még nem minden, de ha jól tudom a rákok(azt hiszem kandicsrákok) elég érzékenyek a vízminőségre. De javíts ki nyugodtan, ha nem jól tudom!
 
Hogy tesztelted:LOL:

:) Be a helyére az aki, oszt csurig tele vízzel! A szűrők elkészülése után ugyanez két hétig úgy hagyva, nem ereszt e valahol... Szal bíbelődtem vele épp eleget és berendezni sem lesz épp egyszerű! De szerencsére elég elvetemült vagyok, ami a hobbimat illeti! ;)
 
Ezen a vízcserén elgondolkodtam én is, de így, hogy van egy saját forrásod így könnyű...:D Egyébként helyileg hol van ez a forrás? Mármint hol laksz? Ráadásul akkor a halaknak meg is lesz a vacsora vízcserénél:D
 
Nah, véééégre! Ez is lassan testet ölt! :) Örülök neki, hogy sikerült már ilyen állapotba hoznod az akváriumot, várjuk a továbbiakat! Meg pár közelebbi képet! ;)
 
Ezen a vízcserén elgondolkodtam én is, de így, hogy van egy saját forrásod így könnyű...:D Egyébként helyileg hol van ez a forrás? Mármint hol laksz? Ráadásul akkor a halaknak meg is lesz a vacsora vízcserénél:D

17. kerületi vagyok, a forrás pedig Cinkotán van, de mivel minden héten legalább egyszer megyek arra, és van jó pár 5l-es flakonom,így megoldható a dolog! :)
Igen a kandicsrák bizti jó vacsi lenne ;) , csak sajna a természetben befogottak java hordoz egy a halakra nézve veszélyes parazitát(a neve most sajna nem ugrik be...).
 
Akkor most pár kép, először a technikáról:
18183805_81fc6ceebd73f959ef67aa3947e1284f_m.jpg

Az két fehér pvc cső,ami az aki háta mögött felállított két 160-as csatornacsőbe vezeti a vizet...
18183803_49122bad07a36f8cfd22207e57741134_m.jpg

Ebbe és a mögötte található ugyan ilyenbe. Legalul szivacs perlonnal, majd több mint a fele bio szűrő anyag és a legtetejében a vízpumpa. Ezeket elég körülményes takarítani,de mivel az akváriumban a túlfolyók fél-egy centivel a vízszint alól nyelik el a vizet, így nem tudnak majd túl gyorsan eltömítődni. A fenti képen látható Sera pedig az alsó mulmos, piszkos vizet szívja majd,de ehhez könnyen hozzá tudok férni a karbantartások végett, az aki alatti szekrényben! :)
 
Elég melós volt létráról pakolászni a köveket, meg a fákat, de azért pár délután ízadás után mindegyik a helyére került... Nem mondom, hogy teljesen meg vagyok vele elégedve, de a dekorok mérete miatt sok ötletem megvalósíthatatlan volt, a háttér is eléggé elüt az összképtől, na mag a fákat is rögzítenem kellett, mert igaz áztattam már őket és el is süllyedtek, de azóta sokat száradtak és tuti feljönnének feltöltésnél. Az meg tuti akut kétoldali agyérpattanást okozna nálam...
Azért osszatok nyugodtan, ha meg tudom valósítani a változtatásokat, akkor meg is teszem! :)
 
Csak mindent bele ,alig várom milyen lesz benépesedve:D Amugy ezek vasfák?ekkorákat nem is láttam még.Ja ,és az a hátsó kompozició mit akar jelenteni?Szürke kőfal imitáció akar lenni?:
 
Nah, véééégre! Ez is lassan testet ölt! :) Örülök neki, hogy sikerült már ilyen állapotba hoznod az akváriumot, várjuk a továbbiakat! Meg pár közelebbi képet! ;)

Igen végre! Másfél év, el sem hiszem, hogy már csak a flóra, aztán idővel a fauna van hátra. A hab(ok) a tortán, bár azért a többi mozzanatot is élveztem! ;)
Igyekszem!
 
Csak mindent bele ,alig várom milyen lesz benépesedve:D Amugy ezek vasfák?ekkorákat nem is láttam még.Ja ,és az a hátsó kompozició mit akar jelenteni?Szürke kőfal imitáció akar lenni?:

Nem a vasfa sajna nem fért bele az anyagi keretbe. Középen elöl egy bükkfa gyökeret látni(Rám-szakadék környékén szedtem, egy kidőlt fáról),a bal és a jobb sarokban pedig szőlőtőkék vannak, hátul a műszikla mellett jobbra egy félbe vágott akácgyökér díszeleg. A műsziklát csak a szürke pvc túlfolyócsövek eltakarására készítettem hungarocellből,a folyamatot fent láthatod. Sajna nem tudtam a kövekhez hasonló színt kikeverni, így eléggé rontja az összképet, de azért a két szürke csőnél jobb látvány sztem...
 
Back
Oldal tetejére