• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízelőkészítők használata

Használtok vízelőkészítőt?

  • Igen, használok.

    Votes: 217 68.9%
  • Inkább pihentetek.

    Votes: 48 15.2%
  • Nem használok ilyen "vegyszereket".

    Votes: 37 11.7%
  • Más módszert használok a víz előkészítésére.

    Votes: 13 4.1%

  • Total voters
    315
Tuti bisztos igazad van Proci.Én pont azért tudom megcsinálni,hogy nem használok vízkezelőt,mert nem észlelem a clort.Baján mindig is kiváló minőségű vÍz volt.Más városban néha még érezni is lehet a "hipó" szagot és mondják,hogy rossz a víz,inni sem jó.
 
Üdv Mindenkinek!

A használók csoportba tartozom. Eddigi hozzászólásaimból is kiderült, hogy az akváriumban a halat részesítem előnybe a növények helyett. Bár, hatásotokra az 50 - 50 %-os mértéket (kecske jól lakik .....) igyekszem megvalósítani. "Béla bácsi a halas" szerint a 24 órás pihentetésre sincs szükség (nem osztom) mivel a víz ivóvízzé átalakítása során használt klór "gyógyszerként" hat a halakra. A vízcserénél az 50 - 50 %-ot (Ro + csapvíz + vízkezelő) használok különféle vízkezelőkkel. Mióta hetenkét 30 %-ot cserélek (= 340 l akvárium, korábban ugyanennyit havonta) a vitorlások "megbolondultak" és 3-4 hetente ikráznak.
DE a csapvíz nehézfém tartalma tekintetében egy kicsit Tamás vagyok. Az ugyanis sekélyes kémiai ismeretem szerint( bármely!!!) szervezetben összegződik és mérgezést okoz. lsd. növényvédőszeres mag - egér - ragadozó madár. Így az alkeszeknek van igazuk??? "A ivóvíz öl, butít, nyomorba dönt???

...aki holtig tanul
 
Jómagam is a víz védelmezőinek táborába tartozom.
Mindenesetre, azt tudjuk, hogy ki a Duna vizét issza, mijét issza vissza? :D

És hogy némi komolyságot is rakjak a mondandómba. A nehézfémek leginkább a régi réz vezetékekről oldódnak be. Tehát hiába jó a víz a víztározóban, ha mire a csapba ér beszennyeződik. Ez az érzékeny garnélákra is veszélyes lehet. Azonban így is elég sok a homály nehézfém ügyben. Anno írtam egy postot a vízcseréről és akkor találtam egy oldalt, ahol a sötét oldalról közelítették a vízkérdést. Egyébként a vízművek mindent cáfolnak és dokumentumokkal, mérésekkel alá is támasztják igazukat. Tegyen rendet aki akar, én maradok a víz védelmezőinek népes táborában, és használom a vízkezelőt. ;)

Untitled-1-298x300.jpg
 
Üdv Nigro!

...és ÉN milyen vízkezelőt igyak? :!:

...aki holtig tanul.


ui. a viccet félretéve érdemes nekünk is külön pluszba szűrni azt a vizet amit iszunk és amibe fürdünk.
 
Sziasztok!

Valamikor írtam a magyarországi vizekkel kapcsolatban egy hsz.t Key-hsz. hoz fűztem itt olvasható:https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=19&t=38&start=20. A vízelőkészítő használatával eggyetértek. Sajna szakmai ártalom is a víz védelme, de a hazai vízminőség igen is kiváló! Az országunk alatt hatalmas nagyon jó minőségű vízkészletek rejlenek amire sokan áhítoznak és majdnem ezt is eladta a politika, bár uniós pénzek fedezeteként jelzálogba adták!!!!! Eggyes országokban ha a palackozott agyonkezelt víz ilyen jó minőségű lenne ,seggüket a földhöz vernék öröműkben nemhogy a csapvizük!
-A vízhálózat mint Nigro is írta hagy kívánni valót maga után, de a toxikus mértéket nem éri el a beoldódás!
-És zárszóként: Mi magunk nagymértékben hozzájárulunk a vizek szennyezéséhez, tehát egy pici odafigyelés mindenkitől és sokat javulhat idővel a helyzet /csak a legszükségesebb mennyiségű vegyszerek használata, kocsinkat ne a kert végi patakba mossuk stb../ ezek a vegyi szennyeződések okozzák a legnagyobb gondot.
-
Egy kis érdekesség eggyes vízműtározóknál kalászhalkat tartanak/persze akváriumban/ az álltalunk is fogyasztott vízben, kezeletlen állapotában, ők rögtön reagálnak a vízminőség legapróbb változásaira is!
Üdv w-rig!
 
Hi w-rig!

off: Először is éljenek a vízügyesek! Főleg most az árvizí védekezéskor. Persze mi is sokat tehetünk a víz megóvása érdekében pl. Nem ivóvizet használunk el a "mellékhelységben". A kalászhal (vörös, kék, boseman) tartása csapvizes akváriumban csak jó ötlet, de tapasztalatból mondom nem különösebben igényesek.

Üdv:

...aki holtig tanul
 
jó papp said:
Hi w-rig!

off: Először is éljenek a vízügyesek! Főleg most az árvizí védekezéskor. Persze mi is sokat tehetünk a víz megóvása érdekében pl. Nem ivóvizet használunk el a "mellékhelységben". A kalászhal (vörös, kék, boseman) tartása csapvizes akváriumban csak jó ötlet, de tapasztalatból mondom nem különösebben igényesek.

Üdv:

...aki holtig tanul

Szia!
Bocs de nem vagyok vízügyes! Vízbányászattal és kútfúrással foglalkozom.
A kalászhal tartás nem az én találmányom, gondolom oka van azért alkalmazzák őket -sok helyen láttam , tapasztalt szakemberek találták ki ők tudják miért.

Üdv w-rig
 
A vízelőkészítő gyakorlati alkalmazásáról lenne kérdésem.
Még a friss víz akiba kerülése előtt kell belerakni, vagy a feltöltött aksiba is lehet?

Én mindig előtte kutyulom bele külön, parás vagyok, de vajon szükséges ez?
 
Hali!
Én az Easy Life vízkezelőjét használom,mégpedig elégedettséggel.Nem méricskélek olyan értékeket,amik ezzel kapcsolatosak lennének,de az mindenképpen meggyőző,hogy pár órát hagyom állni a lekezelt vizet,mielőtt vizet cserélek..és a vödör alján néhol "kosz" gyűlik össze és ami a vödörben marad 2-3 liter víz,amit valamelyik nap beleöntöttem a tankba és érdekes opálos színe volt.Szóval ez engem mindenképpen meggyőzött,hogy megfelelő vízkezelőt érdemes használni.
 
Szerintem ez teljesen lakhelyfüggő hogy hol milyen a csapvíz, és mennyi klórt és egyéb anyagokat raknak bele.
Mondom a konkrét példákat, és ez kizárólag Pécsen belül!
20 éves panel: másik akváriumban pihentetem, szellőztetem, 2 napig és utána is olyan szaga van az akváriumnak ha beleszagolok mintha az uszodában lennék. :(
Ízre pedig teljesen ihatatlan, évekig ezt ittuk anno, de az utóbbi 5-6 évben olyan drasztikusan büdös és rossz ízű a csapvíz hogy egyszerűen nem tudjuk meginni.
Vízkő a fürdőszobában szinte napi szinten szemmelláthatóan gyarapszik.
1km-el arrébb másik panelban már valamivel jobb a helyzet de ott is ihatatlan a csapvíz.
Így kétlem hogy a halaknak is jó lehet :wtf:
Ez a legfiatalabb panelrész pécsen, bele se merek gondolni mi lehet az idősebb helyeken.
Mecsek, kb 3-4 éve lett csak közművesítés, itt a csapvizet össze sem lehet hasonlítani a panelossal, simán iható, nem is büdös, és negyedannyi vízkő képződik. (UGYANAZ a vízszolgáltató mint a paneloknál)
De, hosszú ideig használtam esővizet is (ciszternába gyűlik), itt term. nem volt vízkő amit le kellett volna törölni az akváriumról, már ha csak ezt nézzük is nagy előny, a növények szerették és a halak is.

OFF: Ausztria a hegyekben: itt gleccserből szedték a sógorok a csapvizet, nah onnantól kezdve nem ittunk mást. lityós palackba raktunk csapvizet, felét megittuk kb, 4 hét múlva a lezárt palackba beleszagoltunk, semmi szag és ugyanolyan íze volt a víznek mintha akkor engedtem volna ki.
Csak próbálja ki valaki itthon akárhol milyen szaga lesz a csapvíznek ha egy lityós üvegben áll 4 hetet... 3kg vízkő rakódik az üveg falára.
4 hónap alatt semennyi vízkő nem képződött a fürdőszobában, szóval így is lehetne csinálni.
Mondjuk itt nincs gleccser.... :D OFF vége.

Használok e vízelőkészítőt? Feltétlenül...
Egyedül az esővízbe nem...
 
egyesek szerint a makroban levo K azaz KH2Po4 es Kno3 ; allitolag semlegesiti a vizben levo klort? kinek mi a tapasztalata/velemenye errol?
 
barbus said:
egyesek szerint a makroban levo K azaz KH2Po4 es Kno3 ; allitolag semlegesiti a vizben levo klort? kinek mi a tapasztalata/velemenye errol?

Az ADA Brighty K termékére is mondanak hasonlókat. Lehetséges, de azért rámérnék egy klór teszttel és azonnal kiderül :)
 
Szerintem inkább reakcióba lép a klórral így képezve ionos kötést és az így létrejövő KCl (kálisó) már nem veszélyes a halakra. Azt hiszem :geek:
 
csak azert kerdem mert ma az 50 % - os vizcseret vizelokeszito nelkul csinaltam ( ami egybkent jbl biotopol) , mondhatom a halak jol megereztek habar kemenyen tapoztam rogton a vizcsere utan ...szerintem megsem annyira igaz. Sajnos klor tesztem nincs most ,hogy ezt igazoljam :thumbdown:
bar az is lehet nem minden hal erzi meg egyforman , az en esetemben trigonistigma espei szinte becsikeringot jar az aki szelen :lol: :lol: .
 
Lenne egy olyan kérdésem,hogy van valami "minőség-hatékonyságbeli" különbség az Easy Life FFM vízelőkészítő és a Tetra Aquasafe között? Mert itt a környéken nem tudok beszerezni FFM-t viszont a Tetra az megoldható lenne helyben is.Mert nem szeretnék minőségbeli romlást behozni :D
 
T.Tamás said:
Lenne egy olyan kérdésem,hogy van valami "minőség-hatékonyságbeli" különbség az Easy Life FFM vízelőkészítő és a Tetra Aquasafe között? Mert itt a környéken nem tudok beszerezni FFM-t viszont a Tetra az megoldható lenne helyben is.Mert nem szeretnék minőségbeli romlást behozni :D
A Tetra nemcsak a klórt, de a Kloramint is eltávolítja a vízből, amivel szintén kezelik a csapvizet. Easy Life FFM-ről nem tudom, hogy "csinál-e" ilyet. Viszont Seachem Purigen regenerálásához nem ajánlatos, mivel kék színű, és a seachem színtelen vízkezelő használatát javasolja. Szerintem a Tetra kevésbé gazdaságos, mint az Easy Life, de ha nincs más a közelben jó alternatíva.
 
Back
Oldal tetejére