• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízelőkészítők használata

Használtok vízelőkészítőt?

  • Igen, használok.

    Votes: 217 68.9%
  • Inkább pihentetek.

    Votes: 48 15.2%
  • Nem használok ilyen "vegyszereket".

    Votes: 37 11.7%
  • Más módszert használok a víz előkészítésére.

    Votes: 13 4.1%

  • Total voters
    315
Sziasztok,
meg szeretném kérdezni, hogy nektek milyen a szaga a seacheam prime vízkezelőnek? a puri regenerálásnál használom, viszont majdnem, hogy csak csatorna szaga van a prime-nak. kb 1 éves és nem tudom, hogy megromolhatott vagy csak ilyen volt az alap szaga.
köszönöm
 
Sziasztok,
meg szeretném kérdezni, hogy nektek milyen a szaga a seacheam prime vízkezelőnek? a puri regenerálásnál használom, viszont majdnem, hogy csak csatorna szaga van a prime-nak. kb 1 éves és nem tudom, hogy megromolhatott vagy csak ilyen volt az alap szaga.
köszönöm

Korábbi prime kénes szagú volt. Ez még az a széria.
 
Sziasztok,
meg szeretném kérdezni, hogy nektek milyen a szaga a seacheam prime vízkezelőnek? a puri regenerálásnál használom, viszont majdnem, hogy csak csatorna szaga van a prime-nak. kb 1 éves és nem tudom, hogy megromolhatott vagy csak ilyen volt az alap szaga.
köszönöm
Nekem is büdös szaga van.
 
A legbüdösebb vízelőkészítő egyébként amivel találkoztunk pályafutásunk során :)

Hogy ez a koncentrátum miatt van, vagy az extra funkciók miatt passz.... viszont nem ködöl és 1 kupak 200 litert kezel le. Ezt egyetlen más vízelőkészítő sem tudja.
 
Easy Life FFM klórtalanító vízelőkészítőt kezdtem használni. Csöpögtettem a szintelen oldatot megadott mértékben, és csak reménykedtem az eredményben. Majd valamelyik nap használat elött felborult a zárt palack és használat közben csodálkozva láttam, hogy egy tej szerű folyadék van benne. Én eddig soha nem ráztam fel, mert a flakonon sem volt feltüntetve. Akkor szerintetek ülepítve hatástalan az egész szer?
 
Easy Life FFM klórtalanító vízelőkészítőt kezdtem használni. Csöpögtettem a szintelen oldatot megadott mértékben, és csak reménykedtem az eredményben. Majd valamelyik nap használat elött felborult a zárt palack és használat közben csodálkozva láttam, hogy egy tej szerű folyadék van benne. Én eddig soha nem ráztam fel, mert a flakonon sem volt feltüntetve. Akkor szerintetek ülepítve hatástalan az egész szer?
Használat előtt minden folyadékot érdemes felrázni, legyen az bacikultúra, növénytáp, vízkezelő, cseppteszt, vagy bármi más...
 
Ma elolvastam az Easy Life FFm hivatalos honlapján közzétett technikai paramétereket. Szerintem sokunk elsősorban a víz klortalanítása miatt használja, közvetlen vízcserénél. Az oldalon azt írják, hogy 4ppm (mg/l) klórt tud megkötni, normál adagolásban és ehhez 8 órára van szüksége. Kicsit elkeseredtem, hogy nálunk pl. 27 mg/l klór van az ivóvizben, így a normál adagolás nem sokat ér. Szerintem marad az éjszakai pihentetés...
Amiben igazán jó az a kadmium, a réz, és a cianidok. Ha kadmium van az ivóvízben az már rég rossz. réz az lehet a csövekben, de cianid megint csak nincs. Továbbá azt írja hogy a káros E-coli baktériumok 97%-át ártalmatlanítja. A szűrőbacikkat vajon megóvja mint a pásztorkutya a bárányokat?
 
Az Easy Life FFM klórtalanítónak milyen színűnek kellene lennie? Korábban teljesen átlátszó volt, de mostanában szürkés és használat után a víz is opálosabb lett mint azelőtt. Mi történhetett vele megromlott? A lejárati idő 2017.
 
Az Easy Life FFM klórtalanítónak milyen színűnek kellene lennie? Korábban teljesen átlátszó volt, de mostanában szürkés és használat után a víz is opálosabb lett mint azelőtt. Mi történhetett vele megromlott? A lejárati idő 2017.
Használat elött fel kell rázni!!! Az egy normális üledék ami így visszasűrűsödött.
 
Sziasztok! Új akvárium beüzemelèsèhez szeretnèk választani vízelökèszítőt. Nem annyira a klórtalanítas èrdekel, mert azt egy olcsó asztali víztisztító már tudja, hanem azoknak a baktèrium kultúràknak a bevitele, melyek csak hetek alatt alakul ki az akváriumban. Termèszetesen ez után is ki kívomom várni a min. három hetet, de úgy gondolom nem árt ha ezek a szervezetek már az akvárium indításakor jelen vannak. Ehez kèrem a segítséget.
 
Akár mèg ez is lehet a befutó, egèsz jókat írnak róla. Bár azt nem èrtem mièrt van szüksèg egy hètig adagolni, ès mièrt tanácsolják vízcserèk alkalmával is hozzá tenni.

Tapasztalatból mondom, hogy jó....


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére