• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízelőkészítők használata

Használtok vízelőkészítőt?

  • Igen, használok.

    Votes: 217 68.9%
  • Inkább pihentetek.

    Votes: 48 15.2%
  • Nem használok ilyen "vegyszereket".

    Votes: 37 11.7%
  • Más módszert használok a víz előkészítésére.

    Votes: 13 4.1%

  • Total voters
    315
Akár mèg ez is lehet a befutó, egèsz jókat írnak róla. Bár azt nem èrtem mièrt van szüksèg egy hètig adagolni, ès mièrt tanácsolják vízcserèk alkalmával is hozzá tenni.
A klórt és a káros anyagokat eltávolítja a frissen utánatöltött csapvízből.
 
mièrt tanácsolják vízcserèk alkalmával is hozzá tenni.
A sima csapvízzel cserélsz, abban mindig van klór. még ha nem is fehér, az meg kinyírja a bacijaidat a szűrőben.
Ha RO vízzel cserélsz akkor persze szükségtelen.
 

idézet a cikkből: "1 gramm aszkorbinsav/378 liter víz, akkor bizonyosan semmilyen probléma nem lesz sem a halakkal sem a víz Ph-ja nem fog számottevően csökkenni"

Akkor már egyszerűbb és biztonságosabb az RO. (Én 80 litert szoktam csinálni, abba 0,2g kellene; ki van csukva, hogy ki tudjam mérni rendesen... Persze, @Nigro a ki tudja még mire használt szuperprecíz mérlegével tudná :D )
 
idézet a cikkből: "1 gramm aszkorbinsav/378 liter víz, akkor bizonyosan semmilyen probléma nem lesz sem a halakkal sem a víz Ph-ja nem fog számottevően csökkenni"

Akkor már egyszerűbb és biztonságosabb az RO. (Én 80 litert szoktam csinálni, abba 0,2g kellene; ki van csukva, hogy ki tudjam mérni rendesen... Persze, @Nigro a ki tudja még mire használt szuperprecíz mérlegével tudná :D )

Illetve kérdés még nekem, hogy vajon az egyéb klórszármazékokat is semlegesítené-e az aszkorbinsav?
 
Az Esay Life FFM vízelőkészítőről szeretnék kérdezni.
Valahol olvastam, hogy baktérium kultúra is van benne.
Ha ez igaz, akkor is lehet pihentetett vízhez adagolni úgy, hogy 2-3 napot áll a víz és már az elején beleöntöm?
 
Az Esay Life FFM vízelőkészítőről szeretnék kérdezni.
Valahol olvastam, hogy baktérium kultúra is van benne.
Ha ez igaz, akkor is lehet pihentetett vízhez adagolni úgy, hogy 2-3 napot áll a víz és már az elején beleöntöm?
Valaki?
 

Nem használtam, így csak véleményt mondok. Szerintem használjunk külön vízelőkészítőt és külön baktériumkultúrát. Viszont... az állás közben a klór egy része távozik, de nem mind, a sőt a klóramin pl. egyáltalán nem távozik el, így a vízelőkészítő adagolása később sem felesleges, de alapvetően nem erre találták ki. Arra készült, hogy azonnal mentesítsük a csapvizet a klórtól, és rögtön felhasználható legyen szükség esetén. (Ámbár a vízelőkészítés sem csak a klórtalanításról szól - de ezt most nem keverem ide.) Az egyéb adalékok (nehézfémmegkötők, vitaminok, stbstb finomságok) szerintem haszontalanok, mert annyira híg lesz a végén az oldat (cserevíz + maradék akváriumvíz együtt), hogy igazából nem lesz jelentősége. Így tehát az FFM szempontjából marad a klórtalanítás és a baktérium oltás. Ha megvetted, használd úgy, ahogy tetszik, ha nem vetted meg, akkor vegyél külön vízelőkészítőt és baktériumkultúrát. Szerintem :)

EDIT: Amúgy Te hol látod azt, hogy tartalmaz bacikultúrát? :D
 
Nem használtam, így csak véleményt mondok. Szerintem használjunk külön vízelőkészítőt és külön baktériumkultúrát. Viszont... az állás közben a klór egy része távozik, de nem mind, a sőt a klóramin pl. egyáltalán nem távozik el, így a vízelőkészítő adagolása később sem felesleges, de alapvetően nem erre találták ki. Arra készült, hogy azonnal mentesítsük a csapvizet a klórtól, és rögtön felhasználható legyen szükség esetén. (Ámbár a vízelőkészítés sem csak a klórtalanításról szól - de ezt most nem keverem ide.) Az egyéb adalékok (nehézfémmegkötők, vitaminok, stbstb finomságok) szerintem haszontalanok, mert annyira híg lesz a végén az oldat (cserevíz + maradék akváriumvíz együtt), hogy igazából nem lesz jelentősége. Így tehát az FFM szempontjából marad a klórtalanítás és a baktérium oltás. Ha megvetted, használd úgy, ahogy tetszik, ha nem vetted meg, akkor vegyél külön vízelőkészítőt és baktériumkultúrát. Szerintem :)

EDIT: Amúgy Te hol látod azt, hogy tartalmaz bacikultúrát? :D

Még nem vettem meg, így nem tudtam ellenőrizni a leírtakat, de itt olvastam:
 

Attachments

  • upload_2016-12-12_13-40-9.png
    upload_2016-12-12_13-40-9.png
    11.5 KB · Megtekintések: 2
Sziasztok egy másik fórumon merült fel, hogy nálunk a bejövő vízen van egy sóval működő vízlágyító és ennek a 3-4 kh-s víze nem jó akváriumba. Kérdésem, hogy miért nem jó és mit kell tenni vele , hogy jó legyen. Elég a Sera aquasafe vagy nem?

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Sziasztok!

Víz előkészítő kiölheti a szivacsban lévő bacikat? Név szerint a JBL Biotopol C. Adagoltam víz cserekor a cserélendő mennyiségbe, hagytam állni kb 20-30 percet és úgy cseréltem. Ez két napja történt, és egyre ködösebb a víz. :(
 
nem kéne neki bántani a bacikat. De csakugyan fura hogy a vízelőkészítővel együtt jelentkeztek a bajok.
Növényeid rendben vannak? Nem tettél be újabb lakókat? Valami lehet leterheli a vizet és ez okozza a gondot
 
Vízelőkészítő nem nagyon ölheti ki a bacikat, az csak megköti a vízben levő káros anyagokat...
 
nem kéne neki bántani a bacikat. De csakugyan fura hogy a vízelőkészítővel együtt jelentkeztek a bajok.
Növényeid rendben vannak? Nem tettél be újabb lakókat? Valami lehet leterheli a vizet és ez okozza a gondot

A jávai moha szálai között és rajta is megjelent pár napja a cérna alga. Gondolom minden mindennel összefügg, de mégsem ilyen egyszerű az egész. Semmi változtatás nem történt a víz előkészítő alkalmazásán kívül, a montecarlo továbbra is foszlik, a sessili növekszik folyamatosan. Tény hogy bent ragadt pár NovoPrawn golyó két napra mert későn vettem észre, de kiszippantottam őket. 50 liternél nem hiszem hogy 2-3 szem bomló golyócska ekkora trét csinál. :( Esetleg próbáljak egy víz cserét holnap víz előkészítő nélkül és megnézni mi történik? Aztán a következő ciklust pedig újra víz előkészítővel megcsinálni, és ha előjön akkor ez a ludas.

csak megköti a vízben levő káros anyagokat

Akkor esetleg a megkötött káros anyagok csapódhatnak így ki?
 
passz, de ha nagyon zavar az opálosodás akkor cserélj vizet előkészítő nélkül azt kiderül mi lesz :)
 
Nem olyan veszes egyebkent, de azert eszreveheto. Engem csak a garnelaim egeszege erdekel, ha ez nem art nekik akkor siman kivarom a kovetkezo vizcsere idejet is.

Nem lehet hogy a vizelokeszito hirtelen megvaltoztatta a pH-t es ezzel kicsit borult az egyensuly az akiban?
 
Nem olyan veszes egyebkent, de azert eszreveheto. Engem csak a garnelaim egeszege erdekel, ha ez nem art nekik akkor siman kivarom a kovetkezo vizcsere idejet is.

Nem lehet hogy a vizelokeszito hirtelen megvaltoztatta a pH-t es ezzel kicsit borult az egyensuly az akiban?
Nem.
 
Back
Oldal tetejére