• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Virágzó akváriumi növények

sooska972

Kertész szaki
Nincs sok fotó az oldalon virágzó akváriumi növényekről, próbáljuk meg összegyűjteni ezeket egy rövid leírással együtt !Kezdeném a saját képeimmel,remélem a Ti képeitek jobbak lesznek :)

Echinodorus Ozelot virágok:



2-3 hetig virágzott,talán a cseresznyevirágra hasonlít a legjobban.

Aponogeton Ulvaceus virágok:

4-5 száron több kefeszerű virágot is hozott,talán kettesével.Kb. 3 hete virágzik,a virágok teljesen befehérednek mielőtt elhullajtják a viszonylag nagymennyiségű virágport.

Remélem nem a kipusztulás előtti utolsó próbálkozásuk :p
 
Igaz, hogy nem az akváriumban virágzik, de ennek a Wabi Kusának nem nevezhető tálban...
:D
Echinodorus Ozelot
DSCF1318.jpg


DSCF1332.jpg
 
Ezt nem tudtam. 2 hete kezdtem az "ipart". De van egy nagy anubiasom ami kezd regenerálódni és hajt új leveleket. Milyen sűrűn szokott virágozni? Mire van szüksége, hogy virágozzon? Köszi
 
Köszönöm, gyorsan át is futottam.Hát reménykedem, hogy nálam tetszik neki. Most épp hajtja az új leveleket tehát szereti, de a virágzás az lenne a csúcs élmény egy kezdőnek. Ha sikerül virágozni küldőm a fotót. Köszi, hogy megmutattad, hol olvashatok róla.
 
Sziasztok, lehet hogy hülye a kérdés,de tudna esetleg nekem valaki segíteni abban, hogy melyek azok az akváriumi növények, amelyek emersen is tarthatók, és emers állapotban virágot is hoznak?

köszönöm! :)
 
A növények visszavágása során észrevettem, hogy a bacopa monnieri kivirágzott. Sajnos csak egyetlen virága van, de valószínű jól érzi magát. Képet tettem az albumba.
Már csak a fonal algával kellene valamit kezdenem...

Újra virágzik (2010.04.21)
A kezdeti csoda nem múlt el.
A bacopa növényt a tavaszi virágok közé fogom sorolni, mert teljesen virágba borult. A többi szálon is megjelentek a virágok. Már 3 virág kinyílt, illetve van további 4 bimbós.
Van olyan szál, amelyen 2 virág is van.
Csodálatos látvány. A bimbók nagyon aprók, folyamatosan világosodnak. Kezdetben lila (kék) színű, majd folyamatosan világosodik, és kinyílt állapotában halvány lila, ami már majdnem fehér.
(kertészmérnöknek kellet volna mennem, nem sárgaáramszedősmérnöknek?!)
160_literes-69917.JPG
 
De kis szép :) Tuti jól érzi magát nálad :) Ott a háttérben látok én még egyet.
 
Back
Oldal tetejére