• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Feketedő növények és kavicsok

A kerámia gyűrű egy biológiai szűrő, nem? Mechanikai szűrésre a szivacs van.
A kerámiagyűrű a szivacs és a krumplis zsák is mechanikai szűrést végez elsősorban(biológiait sokkal kevésbé).
A biológiai szűrőanyagok olyan speciális anyagok, amelyek a méretükhöz képest hatalmas felülettel rendelkeznek, porózus felépítésük miatt. Ezért rengeteg hasznos lebontó baktérium telepedhet meg bennük.
 
Szia!

Attól is kehetnek ilyen tünetek? Holnaptól lecsökkentem a felére az adagot.

Olyan mint ha napi 10000 kalóriát vennél magadhoz és nem mozognál mellette!
Csak a felesleges anyagokat a növények nem tudják zsír formában raktározni, ezért azon az algák híznak!

A.ttila
 
Szia!



Olyan mint ha napi 10000 kalóriát vennél magadhoz és nem mozognál mellette!
Csak a felesleges anyagokat a növények nem tudják zsír formában raktározni, ezért azon az algák híznak!

A.ttila

Köszönöm. Heti 50% vízcsere nem távolítja el a felesleges anyagokat?
 
Javítsatok ki, ha tévednék, de egy low-tech alacsony növénysűrűségű akváriumot nem biztos, hogy Green Aqua Macro-Micro-val tápoznék. Kis fénnyel, kis Co2-vel a bent lakó növények is lassabb ciklussal léteznek, felesleges turbóra kapcsolni őket. ProFito jobb választás lehet Carbo-valkiegészítve. ;)
 
A Happy Carbo-t felejtsd el, az nem EasyCarbo. Használtam, borzalmas eredménnyel, nem tudom mit tartalmaz, de ezzel többen is vagyunk így. Nem jó!
 
A Happy Carbo-t felejtsd el, az nem EasyCarbo. Használtam, borzalmas eredménnyel, nem tudom mit tartalmaz, de ezzel többen is vagyunk így. Nem jó!
Tehát dobjam ki a szemétbe? Az sem 2 fillér volt. A happy Carbo semmire sem jó? Van egy bontatlan easycarbom is. Mától lecsökkentettem a tápozást 2-2 ml-re.
 
Tehát dobjam ki a szemétbe? Az sem 2 fillér volt. A happy Carbo semmire sem jó? Van egy bontatlan easycarbom is. Mától lecsökkentettem a tápozást 2-2 ml-re.
Itt áll egy a polcomon nekem is fél éve, hiányzik belőle kb. 10ml. Egyszer rászánom magam, és eladom a neten valakinek. Az EasyLife Carbo-ja jobb anyag, jobb eredményekkel, nem rábeszélni szeretnélek, csak segíteni. ;)
 
Javítsatok ki, ha tévednék, de egy low-tech alacsony növénysűrűségű akváriumot nem biztos, hogy Green Aqua Macro-Micro-val tápoznék. Kis fénnyel, kis Co2-vel a bent lakó növények is lassabb ciklussal léteznek, felesleges turbóra kapcsolni őket. ProFito jobb választás lehet Carbo-valkiegészítve. ;)
A GA táp alkalmas Low-tech akvárium tápozására is. A High-techhez kiszámolt egy napi adagot kell heti egyszer adagolni vagy szétosztani több kisebb adagra.
 
A GA táp alkalmas Low-tech akvárium tápozására is. A High-techhez kiszámolt egy napi adagot kell heti egyszer adagolni vagy szétosztani több kisebb adagra.
Akkor nekem bőven elég 1-1 nyomás.
Már csak azt nem tudom, hogy a feketedést milyen alga okozza. Szerintem ez nem ecset. Ez alga egyáltalán?
 
Nekem is ilyenem van.
Az aki 54 literes, super opti-black! :D, quad 2x24W 6500K+növényes csővel, 5 órában 17:00-tól 22:00-ig megy, a szűrés pedig atman 3335 (600l/h). A tápozás profito+easycarco az előírt adagolás szerint. Főleg a szívócsok körül lévő bacopa leveleken alakul ki, de az aki közepe felé is előfordul a valisneria és az anubias levelein. :(
Az aljzat aprószemű kavics, vasfa és fekete pala dekorral, ha ez számít.

Kérdés, milyen alga lehet és mi a megoldás?

Sajna a nagynyomású nem opció, az élesztős úgyszintén elvetve. Esetleg a tropica 60 búvárharangos őrület. Utóbbinak van értelme, létjogosultsága ekkora "hatalmas" vízben?
 
Én időközben talajcserét végeztem. Manado és táptalaj alá. Remélem lesz pozitív hatása. :)
 
Nálam komplett reset lesz, úgy scape, új távlatokkal, új lehetőségekkel, de remélem nem az algának... :p
 
Back
Oldal tetejére