• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Valahol úton a High - tech felé :) Help me :D

Sziasztok!

Először is szeretnék köszönetet mondani, hogy tagja lehetek ennek a közösségnek.

Bemutatkozás:
Czigler Ádám vagyok, 23 éves Veszprém megye É-NY csücskében egy pici eldugott faluban élek.
A közelemben 2 db bolt található ahol érdemes vásárolni. Ebből az egyik Green akvás dolgokat forgalmaz.
A Témát azért nyitottam, mert nem találtam ennyire komplex témát csak ehhez hasonlót.
Magyarországon élünk, dolgozunk magyar fizetésért. Szerintem nem árulok el titkot ha azt mondom az Aquascaping nem a legolcsóbb hobbik közül való. Szeretem, Imádom :whistle::love::love::love:.

A tervem a következő: Egy Amano-féle High - tech akvárium felépítése 54L-ben lépésről - lépésre.
Kb. 4 hónapja kezdtem barátkozni az akvarisztikával. Ez szerintem sokatoknak úgy 10-16 évesen megvolt. ;)
A jelenlegi helyzet:
Akvárium: "Mezei" 54L szabvány méret: 54x35x27
Szűrés: a jó öreg 2213 440l/H 1L Mátrix 100ml Seachem Purigen + valami háló az alján Mech.-nek. 0-24-be megy. (Kevés... ezt akarom most fejleszteni.)
Fűtés: Termosztátos 200W 27C° a bacik miatt.
Fény: Ody kompakt 36W 7 órába megy most, van még egy ebből a lámpából, de GA-s tanácsra lekapcsoltam, mert jött az alga bácsi.
Aljzat: 9L amazónia I
Víz: Desztillált víz + Eső víz + Csapvíz keveréke. 7.0 PH 6 GH 3 KH. Heti 30% csere.
Tápozás : Profito 2 naponta 10ml, Liqui Carbo 5ml naponta + 3 tabi 2 naponta Aquaplant-ból. 2 hetente Neptun tabik a talajba 6-8 db.
Dekoráció: 2 kg Dragon - Ohko kő + 2 kg Seiryu kő.
Állatkák: valami csigák 4 db-ot raktam bele, postakürt csiguszok azt hiszem. Neon halak 16 db Otto-k 8 db és 1 db Repülő róka.
Növények:
Rotala Macrandra + Indica, Littorella Uniflora, Althernanthera Reineckii 'mini', Ammania Bonsai, Eleocharis acicularis 'mini', Gömbmoha, Staurogyne Repens, Anubias barteri v. Nana Petite,

Most tervezek egy Tetra EX 1200-as szűrő vásárlást. Aztán az üzletekből, esetleg használtan egy nagynyomású CO2 rendszer építését.

Tengernyi kérdésem összegezve felteszem a kérdést:
Hogyan tehetem jobbá illetve hogyan fejleszthetem magasabb szintre az Akváriumom?

Bármilyen kritikát, tanácsot, tippet, ötletet meghallgatok és természetesen előre is köszönöm.

Üdv: Ádám
Én is üdvözöllek itt a fórumon, és gratulállok az akvádhoz!
Végig olvastam a naplód ,de kizárt dolognak tarom ,hogy az Eheim 2213 kevés lett volna. Nálam a 96litert (sajnos túltelepítve) hónapokig az vitte. 2l substrat pro + 1l biomech volt benne. Most egy Tetra 1200 plus ketyeg alatta.
Mondjuk a tetra 800 is nagyon jó választás szerintem.
A kezdeted nagyon tetszik ,kíváncsi leszek mit hozol ki belőle!
További sok sikert kívánok, olvass sokat és érezd jól magad itt a fórumon eme remek segítőkész közösségben.

U.i. Várom a friss képeket!

Üdv!
Karcsi
 
Üdv újra [emoji4]
Már régen nem írtam a naplómba. Őszintén köszönöm a segítségetek/támogatásotokat. [emoji16][emoji3]
Leírom a változásokat:
Pont ma csináltam háttérnek egy "mohafalat" jól néz ki. 2 - 3 hét és szépen összenő remélem.
Jávai és karácsonyfa keveréke.
Megjött az ex 800 plus 3 liter mátrixal illetve 100ml purigennel ketyeg. Szép tiszta lett a víz.
Tf mic+mac +liqui carbo megy.
Napi 3.6ml mic 1.2ml mac és 2x 1ml carbo.
Bekapcsoltam a 2. Ody 36w ot is, 10 órába megy a kettő. Enyhe algásodás tapasztalható, de nem vészes. Erre kiagyaltam a heti 2x25% vízcserét. Sok a bubi az akiba ami nekem kimondottan tetszik.
25 C° uralkodik a medencében
Erről egy 25w aquel gold gondoskodik.
Még mindíg nincs nagynyomású CO2, de ha továbbra is így ketyeg az aki nem is tervezek.
Állatkák:
1 kuli kuli (heti 1x köszönünk egymásnak [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] parádés jószág)
5 tejút dánió vagy galaxy razbóra
(Nagyon szépek, imádom őket, valódi kiscsillagok az éterben upsz picit elvont lett pacsi [emoji122][emoji111])
5 otto
(A kis Zen mesterek. Nyugisan pihiznek a nap nagy részében)
6 sziámi alga "daráló"
(0-24 be zabálnak)
Így elég színes lett a kis élő közösség. [emoji106]
És akkor itt az ideje 1 képnek:
71e10f5777b2fd155965ac596d1cf4c5.jpg



Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
 
Én is üdvözöllek itt a fórumon, és gratulállok az akvádhoz!
Végig olvastam a naplód ,de kizárt dolognak tarom ,hogy az Eheim 2213 kevés lett volna. Nálam a 96litert (sajnos túltelepítve) hónapokig az vitte. 2l substrat pro + 1l biomech volt benne. Most egy Tetra 1200 plus ketyeg alatta.
Mondjuk a tetra 800 is nagyon jó választás szerintem.
A kezdeted nagyon tetszik ,kíváncsi leszek mit hozol ki belőle!
További sok sikert kívánok, olvass sokat és érezd jól magad itt a fórumon eme remek segítőkész közösségben.

U.i. Várom a friss képeket!

Üdv!
Karcsi
Szia.
Köszönöm.
Sokat olvasok főleg, ha éjjel dolgozom.
2213 egy jó barátnál ketyeg tovább.
Raktam fel 1 képet :)
ca818e7d9353a85f65d5ca8b9d4581c0.jpg
Decemberben átalakítom a teljes akváriumot:

ef6faf9ac883eb560b47ee23a4d03b6f.jpg

A meglévő növényeket megtartom, illetve 3-4 stem növény telepítését tervezem + moha + anubias-ok + ".... Taiwan sp." microsiorum (nah ezt tuti nem jól irtam [emoji6][emoji23]) fárakötözhető...

A lényeg, hogy már fejben látom az akit.
[emoji6]


Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
 
Szépen haladsz.(y) Figyelj majd az átrendezésnél, hogy ne legyen túl mesterkélt/szabályos a layout és az apró részletekre, amivel sokat adhatsz az összképnek. Ha teheted adj magadnak időt mikor elkezded vagyis ne sürgessen semmi körülmény. Sok sikert!;)
 
Hi! Azt írtad még az elején, hogy 2 bolt van amit látogatsz, ill. ahol érdemes vásárolni a közeledben.
Megkérdezhetem hol vannak, melyek azok? Én eddig csak Veszprémben voltam, de hátha akad jobb is.
 
Hi! Azt írtad még az elején, hogy 2 bolt van amit látogatsz, ill. ahol érdemes vásárolni a közeledben.
Megkérdezhetem hol vannak, melyek azok? Én eddig csak Veszprémben voltam, de hátha akad jobb is.
Szia! Hát igazából én Pápára járok sokat ott 1 maradt meg ahol érdemes...(spar-nál) jó fejek az eladók lejön, hogy szeretik csinálni (nem egy törökbálint szint, de a kezdetekhez minden szükséges van GA-s dolgokat forgalmaznak, ha valami nincs épp megrendelik vagy beszerzik, tehát full korrektek nálam 5 csillag) , a másik leáldozóba van. Hamarosan Győrben is szétnézek... [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
 
Köszi, és bocs az off-ért. Pápa az kicsit messze van nekem, de lehet hogy megnézem egyszer.
Füred környékén nem igazán van jó bolt. 1 van Veszprémben, ahová tudok menni halakért és garnélákért...de csak kényszerből.
Még szerencse, hogy neten minden mást be lehet szerezni :D
 
Back
Oldal tetejére