• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új akvárium választása (növény mentes) - segítségek kérek

AquaSzut Aqua4Family 60 LED LIGHT 54 literes felszerelt akvárium szett - Díszállat és Horgászcikk termékek diszkont áron, akciósan!
ezt is nézegettem, ebben már alapból benne van a led fény, igaz kisebb is egy kicsit. na segt valaki, vagy nagyon nagy bűnt követtem el azzal, hogy itt mutogattam a műanyag növényeimet :D
 
hááát ez nagyon nem neke való, tényleg nincs időm rá és jelenleg nem ez a passzióm. maradok a kastélynál, a kis hidacskánál és a műanyag növényeknél. ha a lelketekbe tiportam akkor elhúzok innen, megveszem a szettet, a guppik meg el lesznek benne.
 
Részemről nem akarlak rábeszélni semmire, de amit mutattam 96 literes akváriumot az 0,5W/l világítással ment és volt olyan, hogy két hétig nem cseréltem vizet. Napi szintű moderált tápozás volt és ennyi. Nem volt hajszolva a növényzet és nem volt algásodás sem.
Mivel nem volt még külső szűrős akváriumod ezért el sem tudok képzelni, hogy egy akvárium takarítás nálunk nem abból áll, hogy fogom és kiszedek mindent az medencéből, elsikálom és visszarendezem. Ezért írtam, hogy olvasgass még mielőtt döntesz. És ezért írtam, hogy ahogy nekem 1 évvel ezelőtt még semmilyen tapasztalatom sincs úgy neked sem. A növényezés sokkal többet ad, mint a sima halazás. De tényleg ez volt utolsó "agitáló" hozzászólásom.
Csak egy tanács: Más akváriumos boltok kínálatát ne linkelgesd ide, mert nem szeretik. Jelzem joggal.
 
Sajnos a fórumra nem másolhatsz be semmilyen más webáruház vagy aukciós oldal linkjét, ezért törölték, és fogják. Az nem értem, hogy ha használtat veszel és vízköves, az miért baj? Ecet simán lehozza, és utána van egy akváriumod töredék áron. Nem tudom milyen szűrőt vettél, de minimális vízkő mindig lesz, az a szűrőpoharas gyantás vízszűrő szerintem nem csinál 0-ás vizet. Nálam Osmo szűrő megy, az 16ppm, az az 16 milligramm/liter oldott anyag tartalomra szűri a vizet, de ezt visszasózással felemelem 100-120 körülire, mert pl a garnéláknak, és talán a halaknak is kellenek ezek az anyagok
 
Nekem is guppyk vannak benne. Nulla tápozással és levegős szűréssel. Minimális költségvetés, ráfordítási idő is hasonló. 24 liter, a világítás 13W, az aljzat kavics. A növények igénytelenek, alga nincs. Szóval lehet így is. :D Jah és le van fedve, tehát nem is párolog.

 
valami spéci szűrő ez, 180ezer volt, 8 filteren megy át a víz és nem szűri ki a hasznos ásványianyagokat, amióta ez van nem vízkövesedik a vízforraló, csak úgy ragyog. az én akváriumomról semmi nem viszi le, próbáltam már mindennel, igaz savval nem :) ezért nem akarok használtat.
 
jaa, bocsi nem tudtam. azt hittem ez egy nyitott fórum, nem tudtam ,hogy vannak saját termékeik.
A fórumot a Green Aqua üzemelteti Növényes akváriumok, akvarisztikai felszerelések, galéria Green Aqua az ő termékein kívül gyártók weboldalait is belinkelheted, de más boltokat,aukciós oldalakt nem, a gyakoriakat még PÜ-ben sem tudod, mert az automoderáció törli

valami spéci szűrő ez, 180ezer volt, 8 filteren megy át a víz és nem szűri ki a hasznos ásványianyagokat, amióta ez van nem vízkövesedik a vízforraló, csak úgy ragyog. az én akváriumomról semmi nem viszi le, próbáltam már mindennel, igaz savval nem :) ezért nem akarok használtat.
Valószínűleg akkor neked is RO szűrőd van ;), de ha az akkor kiszűri, csak lehet benne egy olyan parton amit úgynevezett visszasózónak neveznek és ez juttat a vízhez ásványi anyagokat. Használt akváriummal kapcsolatban te tudod, hogy mennyit szánsz rá, de hidd el az ecet, vagy durvább esetben a sósav simán leszedni ;), vagy a Tetra pengés algakaparója.
 
Utoljára módosított:
A szettek között vannak jók, ha arra használod, amire való. Valami olyat lenne érdemes venni, amihez csak tetőt, meg világítást adnak és a szűrést meg megoldanád levegős szivacsszűréssel, mattenfilterrel. Az még mindig jobb megoldás, mint a semmire sem jó belső motoros szűrők. Illetve azokat is meg lehet buherálni egy nagyobb szivacstömbbel. Alacsony igényű növények, mint pl. a vallisneria, jávai moha, anubiasok, igénytelenebb kriptók simán elvannak egy szett akváriumban is. Mivel a fény kevés, algásodni se fog, de a növekedés üteme is lecsökken. Az ilyen akváriumokat(ha nincs benne sok hal) hetekre magára lehet hagyni, ha van aki etesse a halakat szakszerűen, esetleg automatával megoldani. Költség is alig van az ilyen akváriumokkal, minimális áramszámla és a haleledel.
Az enyémnél a szivacsszűrőt 6 hónapja nem takarítottam, amit sehol sem ajánlanak, mégis működik. :D Ha nem próbálom ki magam, el sem hittem volna. 2-3 hetente van 25% vízcsere(ha el nem felejtem). Talajt nem porszívózok, mert a mulm jó a növényeknek. Vízértékeket mérni nem szoktam, mert minek, úgyis csak a falra másznék tőle. Ez olyan mentalitás, mint amikor azt mondják, hogy orvoshoz akkor megyek, ha visznek, de láthatólag mégis működik. :D Persze tapasztalat hiányában sok mindennel pofára lehet esni a low tech akvarisztikában is.
 
Amúgy a szűrést simán meg lehet oldani egy leválasztott szűrőrekesszel(oldalpolcos), vagy mattennel is, ami valljuk be ezerszer hatékonyabb a gagyi szettes szűrőknél, fillérekből meg van és low-techben 2-3 havonta ha hozzá kell nyúlni akkor sokat mondtam. Cryptok, Microsorumok, Anubiasok szerintem a legutolsó halasnál is vannak és ProFito-n simán elvannak, egy vasfára kötözve gyönyörűek tudnak lenni és fényágyú sem kell. Hidd el max 1 év alatt beszippant a növényezés és az egyszerű növények a kedvedet sem fogják elvenni, mert szinte garantált a siker. A vendégeket meg úgy kell majd elzavarni az akváriumtól ;).
Ha egy jól átgondolt low-tech akva heti 20 percnél többet elvesz az életedből akkor megeszem a kalapom. Ennyit meg szerintem megér egy ékszer a nappaliban. Én többet nézem az enyémet mint a TV-t.
Hittérítés vége:D.

Sok sikert és sok örömöt az új akihoz!;)
 
A szettek között vannak jók, ha arra használod, amire való. Valami olyat lenne érdemes venni, amihez csak tetőt, meg világítást adnak és a szűrést meg megoldanád levegős szivacsszűréssel, mattenfilterrel. Az még mindig jobb megoldás, mint a semmire sem jó belső motoros szűrők. Illetve azokat is meg lehet buherálni egy nagyobb szivacstömbbel. Alacsony igényű növények, mint pl. a vallisneria, jávai moha, anubiasok, igénytelenebb kriptók simán elvannak egy szett akváriumban is. Mivel a fény kevés, algásodni se fog, de a növekedés üteme is lecsökken. Az ilyen akváriumokat(ha nincs benne sok hal) hetekre magára lehet hagyni, ha van aki etesse a halakat szakszerűen, esetleg automatával megoldani. Költség is alig van az ilyen akváriumokkal, minimális áramszámla és a haleledel.
Az enyémnél a szivacsszűrőt 6 hónapja nem takarítottam, amit sehol sem ajánlanak, mégis működik. :D Ha nem próbálom ki magam, el sem hittem volna. 2-3 hetente van 25% vízcsere(ha el nem felejtem). Talajt nem porszívózok, mert a mulm jó a növényeknek. Vízértékeket mérni nem szoktam, mert minek, úgyis csak a falra másznék tőle. Ez olyan mentalitás, mint amikor azt mondják, hogy orvoshoz akkor megyek, ha visznek, de láthatólag mégis működik. :D Persze tapasztalat hiányában sok mindennel pofára lehet esni a low tech akvarisztikában is.

szia, na kb így vagyok én is ezzel a sportal :D vízcsere nálam már jó ideje nincs mivel annyira párolog a víz, hogy folyamatosan cserélődik, porszivózni én sem szoktam, a szűrőt meg csak akkor takarítom ha már nagyon kell. ami tuti, hogy a dekorációkat meg akarom tartani és be akarom üzemelni a kastélyom patakját és malom kerekét. egy kis növényes sarkot szeretnék csinálni a mostani műanyagok helyébe és egy fát is bele tennék, láttam itt egy pár embernél, hogy úgy volt befuttatva a fadarab mintha egy igazi kis fa lenne, ha ez nem nehéz akkor én is megcsinálnám.

Akkor ideje lenne összerakni az akit, akkor megveszem 18ezerért a 72 literes akváriumot, tetővel és 15W fénycsővel (ezt majd átszerelem erősebb ledesre, hogy ne a világitáson múljon), a jelenlegi 50W-os fűtőm elég lesz bele?
 
Amúgy a szűrést simán meg lehet oldani egy leválasztott szűrőrekesszel(oldalpolcos), vagy mattennel is, ami valljuk be ezerszer hatékonyabb a gagyi szettes szűrőknél, fillérekből meg van és low-techben 2-3 havonta ha hozzá kell nyúlni akkor sokat mondtam. Cryptok, Microsorumok, Anubiasok szerintem a legutolsó halasnál is vannak és ProFito-n simán elvannak, egy vasfára kötözve gyönyörűek tudnak lenni és fényágyú sem kell. Hidd el max 1 év alatt beszippant a növényezés és az egyszerű növények a kedvedet sem fogják elvenni, mert szinte garantált a siker. A vendégeket meg úgy kell majd elzavarni az akváriumtól ;).
Ha egy jól átgondolt low-tech akva heti 20 percnél többet elvesz az életedből akkor megeszem a kalapom. Ennyit meg szerintem megér egy ékszer a nappaliban. Én többet nézem az enyémet mint a TV-t.
Hittérítés vége:D.

Sok sikert és sok örömöt az új akihoz!;)

ha már linkelni nem szabad(szerintem ez buta korlátozás) akkor mondj nekem konkrét szűrőket, hogy tudjak rákeresni, jó lenne Karácsonyra müködőképessé tenni az új akit.
 
Ezeket nem megvenni tudod hanem megépíteni. A mattenfilterről Pecás írt egy nagyon jó összefoglalót, az oldal vagy alsópolcosakról is találsz bőven rajzokkal itt a fórumon, a kereső egyből ki fogja dobni őket.

Itt egy rajz arról amit én csináltam, ehhez kb évente kell hozzányúlni.
Növényes - Alderaan | Page 2 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

Pusztán egy üveges kell hozzá aki összeragasztja. Egy Matten-t szerintem te is be tudsz ragasztani, csak 2 üvegcsík kell hozzá, meg egy tábla szivacs, esetleg ha nagyon durvulni akarsz a belsejét meg lehet tömni vmi bio szűrőanyaggal és egy picike vízpumpa kell csak hozzá ami szerintem 3000 forintból simán megvan.
Itt egy kis szösszenet róla:
Édesvízi garnélák - Garnélás akvárium szűrése
 
Szia!
Merre laksz? - Esetleg meglátogathatnál hozzád közel lakó növényfejet, betársulhatnál közös sörözésbe, kapnál közeli boltról ajánlást, stb.
Még egy - kellemetlen - kérdés: mennyi pénzt szánsz rá?
 
Szia!
Merre laksz? - Esetleg meglátogathatnál hozzád közel lakó növényfejet, betársulhatnál közös sörözésbe, kapnál közeli boltról ajánlást, stb.
Még egy - kellemetlen - kérdés: mennyi pénzt szánsz rá?
Vásárosnamény - Bereg megye
kb 20-22ből lehet szettet venni, 18ért szűrő nélkül, nos ha a szűrőre kellene áldozni beválallnám csak jó legyen, de csak belsőt akarok, mivel nem akarok dzsungelt.
 
Ezeket nem megvenni tudod hanem megépíteni. A mattenfilterről Pecás írt egy nagyon jó összefoglalót, az oldal vagy alsópolcosakról is találsz bőven rajzokkal itt a fórumon, a kereső egyből ki fogja dobni őket.

Itt egy rajz arról amit én csináltam, ehhez kb évente kell hozzányúlni.
Növényes - Alderaan | Page 2 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

Pusztán egy üveges kell hozzá aki összeragasztja. Egy Matten-t szerintem te is be tudsz ragasztani, csak 2 üvegcsík kell hozzá, meg egy tábla szivacs, esetleg ha nagyon durvulni akarsz a belsejét meg lehet tömni vmi bio szűrőanyaggal és egy picike vízpumpa kell csak hozzá ami szerintem 3000 forintból simán megvan.
Itt egy kis szösszenet róla:
Édesvízi garnélák - Garnélás akvárium szűrése
nagyon profi, de nem nekem való, köszi.
 
Back
Oldal tetejére