• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új akvárium választása (növény mentes) - segítségek kérek

Én tulajdonképpen azt nem vágom, hogy mi is volt a kiindulási alap? Mihez van szükség segítségre? Hiszen úgy tuti a berendezés, ahogy van. Lehet, elkerülte a figyelmemet, de mint felmerülő probléma, egyedül a vízkőről volt szó, nem? De az új szűrt vízzel már azzal se lesz. Felmerülő kérdést meg csak a légpumpás-kerekest láttam, az is pipa.
Szerintem a méret növeléséhez ezzel a berendezéssel nem lesz szükséged változtatni a technikán. A fűtő és egyéb - layout-független - eszközöknél a termékleírásban fel van tüntetve, hogy mekkora akváriumhoz ajánlott.
Ha az még a kérdés, hogy hol vedd meg a cuccokat, hát a GreenAquában :) De ott nem lesz ám Spongyabob meg lovaskatonák :D
Én ezekhez a dekorációs elemekhez javaslok valami jóval apróbb szemű kavics-aljzatot - az arányok miatt. Esetleg a forgó kerék még lapátolhatná is a dekorhomokot, hogy még realisztikusabb legyen a látvány. De ehhez kellene egy meder, amibe visszafolyik a homok, hogy a forgó keréknél ne fogyjon el a muníció.
 
Giccsakváriumot is lehet eredményesen működtetni, ha valakinek ez tetszik. Ízlések és pofonok. A növények segítenek a biológiai egyensúly kialakításában, de az akvarisztikában áram nélkül amúgy is halott minden, úgyhogy körülbelül ennyi köze van minden akváriumnak a természethez. Esetleg természetes hatásról lehetne csak beszélni. A giccsakváriumban is, ha megfelelő a szűrés és a telepítési szint és nincs toxikus dekoráció, akkor simán elvannak a halak. Ésszel kell azt is csinálni, mert ismerek olyan embert, aki a kétheti takarításnál kiveszi az aljzatot, a dekorációt, a szűrőt és mosószeres vízzel szépen elmos mindent. Szerencsétlen aranyhal elvan így is, de azért lehetne jobb sorsa is. Hát ilyen az élet. :)
 
Én ezekhez a dekorációs elemekhez javaslok valami jóval apróbb szemű kavics-aljzatot - az arányok miatt. Esetleg a forgó kerék még lapátolhatná is a dekorhomokot, hogy még realisztikusabb legyen a látvány. De ehhez kellene egy meder, amibe visszafolyik a homok, hogy a forgó keréknél ne fogyjon el a muníció.

Tényleg beszéljünk már inkább a kérdező számára is releváns kérdésekről. :)

Plazákban is lehet kapni, ilyen nehéz szemű homokot, ami alapos átmosás után már nem koszolja a vizet. Fel lehet kavarni, de ködölés nélkül visszapotyog a talajra. Ilyesmi kellene a kis malomkerékhez, meg persze egy légpumpa. Ha pedig van légpumpa, akkor ahhoz lehet csatlakoztatni további mozgó dekorációs elemeket.
 
@Jopet hát pl az, hogy eddig még nem mondta meg senki konkrétan, hogy ez meg ez a kellék tökéletes lesz a 72 literes akváriumhoz, mindenki csak tériteni akar :D :D, amit megértek, kedvesek vagytok. azt sem mondta még eddig senki rajtad kívűl, hogy az 50W-so fűtőt nyugodtan áttehetem az új akiba. szűrésre még mindig nem kaptam választ. nincs olyan belső szűrő ami levegőztet is, de úgy hogy a buborékokat egy kis csővel a malom kerékhez tudom vezetni, a kastély hátán van egy kis puca, oda kellene dugni a csövet, hogy menjen a cucc. legyetek konkrétak és nem stresszelem tovább a társaságot :D
 
jól szórakoztok rajtam, nem baj ezt vállaltam amikor elhatároztam, hogy ide írok :) a kavicsot mindenképp kicserélem, soha többé fehér kavics, igen pont aprót akartam és valami sötétet. annyira amatőr nem vagyok mint ahogy @pzs80 mondta, nálam inkább azért szenvednek a halak mert ritkán takaritok.
 
  • Like
Reactions: TZ
rakj bele egy szivacsszűrőt, az légpumpáról megy, a csövet meg kétfelé is tudod osztani és akkor bekötheted a kastélyba is.
 
Persze volt némi irónia a bejegyzésemben de tényleg csak kevés.
az 50W-so fűtőt nyugodtan áttehetem az új akiba
Igen, ezt azért merem mondani, mert nyilván lassabban fog melegedni a víz, mint a kisebb akváriumban, de a te élővilágod nem is igényelhet olyan stabil hőmérsékletet, mint egy növényes akvárium. Ha a lakásban van legalább 17-18 fok stabilan (inkább több), akkor lehet, nincs is rá szükség.
Szűrő és világítás-ügyben úgysem fogadod meg a drága termékekre utaló tanácsokat. Halottnak meg ne adj csókot, kár lenne költened a technikára. Az esztétika rovására mehet a kevés fény illetve a kevés szűrés is - algák elszaporodásával. Ha nem tetszik az eredmény, majd akkor újra jelentkezel tanácsért, de addig sem költöttél.
 
Fűtéshez általában literenként kell 1W, úgyhogy az a fűtő talán még pont elég lesz a 72 literesbe is, bár ha a szobahőmérséklet egész évben 20 fok fölött van, akkor az a legtöbb halnak megfelelő. Szűrésnél meg ha nem akarsz költeni sem rá és barkácsolni sem, akkor szerintem is a légpumpás szivacsszűrő a legjobb, amit kész alkatrészekből össze lehet rakni. Pl. ilyen szűrő: Szivacsszűrő - 2811 (21 cm x 9 cm) 1 490,00 Ft Green Aqua
 
jól szórakoztok rajtam, nem baj ezt vállaltam amikor elhatároztam, hogy ide írok :) a kavicsot mindenképp kicserélem, soha többé fehér kavics, igen pont aprót akartam és valami sötétet. annyira amatőr nem vagyok mint ahogy @pzs80 mondta, nálam inkább azért szenvednek a halak mert ritkán takaritok.

Vízcserére azért legyen gondod, mert ha jó is a szűrés, növények hiányában a nitrát nagyon feldúsul és az nem jó a halaknak.
 
Azért fontos cserélni is vizet, mert a párolgással csak a H2O fogy az akváriumból, minden más benne marad. Ha csak a párolgást pótolod, akkor rengeteg dolog - köztük károsak is - felgyülemlik a vízben. Tehát akkor is ki kell venni vizet, ha esetleg párolgás miatt fogy belőle.
 
Azért fontos cserélni is vizet, mert a párolgással csak a H2O fogy az akváriumból, minden más benne marad. Ha csak a párolgást pótolod, akkor rengeteg dolog - köztük károsak is - felgyülemlik a vízben. Tehát akkor is ki kell venni vizet, ha esetleg párolgás miatt fogy belőle.
jujj akkor az én akváriumoba sok minden lehet, júliusban volt vízcsere.
 
Huh, hát, nem akarok kötözködni, de a halaid ha tudnának beszélni, lehet nem tennéd zsebre amit mondanának... :(

Az egy dolog, hogy élnek meg nem döglenek ki, merőben más az, hogy jól is érzik magukat, már amennyire lehetséges egy mesterséges ökosziszémában. És ez a mi felelősségünk, akik akvarizálnak... A tiéd is.
Ez kb. olyan, mikor bezárnak egy vécébe mondjuk fél évre, ahol csak annyi friss levegőt kapsz, hogy éppen ne fulladj meg. Biztos komfortos... Annyi méreganyag meg retek lehet a vizedben, hogy a halaid vécében érzik magukat. 30-40-50%-os vízcsere maximum havonta, ez a minimum ha felelősségteljes állattartó vagy. :(
 
jelentem 50%os csere történt, nem volt csúnya a víz és az üveg sem piszkos, hátha nem volt olyan nagy a káosz.
 
Back
Oldal tetejére