• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

30x30x30 kockát Spin kifolyóval le lehet folytatni egy Oase Filtosmart 100ast 600l/h hogy egy Beta nem kapjon frászt? És a szűrő se égjen le? Vélemény? Tapasztalat? Köszönöm :)
 
30x30x30 kockát Spin kifolyóval le lehet folytatni egy Oase Filtosmart 100ast 600l/h hogy egy Beta nem kapjon frászt? És a szűrő se égjen le? Vélemény? Tapasztalat? Köszönöm :)
Spint szerintem ne.
Nekem tavaly januárban ledarálta a koronás bettám úszóit.
Poppy jó, abból ki tud "menekülni".
 
Szerintem maradjunk a realitás talaján: egy 27 literes akváriumnak legfeljebb 135 l/h tényleges megforgatás kell. Pláne egyetlen bettával... Egy Eheim 2211 vagy 2213 bőven sok hozzá. A spint választanám ÉS tennék rá hálót, hogy ne tudja berántani a bettát, vagy a poppy-t, de annyira kiemelve a vízből, hogy a víz belezuhanjon az akváriumba, és ne csináljon előremenő áramlást. (Személy szerint egy levegős szivacsszűrőt választanék a "jut is marad is" elv alapján :) )
 
Nálam a 2213 üveg poppyval, a 40*22*35-ös akváriumban csak erősen visszafojtva használható, határozottan búg a rotor (veszek is tartalékot, ha esetleg meghalna, mielőtt el tudom költöztetni Nyolcaskát). És még így is látom az uszonyán, hogy annyira nincs oda a dologért. Bár az is igaz, hogy sokszor úszik bele az áramlásba saját maga, lenne ott bőven nyugodt vízmozgású hely is.
 
Ahogy látom elég nehéz úgy szerintetek is 🤣 Spin már úton van, nem gondoltam hogy centrifugát csinál Bettanak... Oase fütöm van, és megoldok mindent egybe. Nem igaz hogy nincs egy normális külső szűrő nagy vödör térfogattal és gyenge áramlással...
 
Utoljára módosított:
Ahogy látom elég nehéz úgy szerintetek is 🤣 Spin már úton van, nem gondoltam hogy centrifugát csinál Bettanak... Oase fütöm van, és gondolt megoldok mindent egybe. Nem igaz hogy nincs egy normális külső szűrő nagy vödör térfogattal és gyenge áramlással...
De van. Hailea H-12. Nagy vodorrel rendelkezik 1200 l/w a tudasa.
 
nagy vödör térfogattal és gyenge áramlással...
De van. Hailea H-12. Nagy vodorrel rendelkezik 1200 l/w a tudasa.
Ez inkább a "még rosszabb" véglet, nem? Ugyanolyan erős a pumpája, mint a T1200-nak, de kb. fele a vödörmérete.
Nem ismerem a szűrőt, de neked elhiszem hogy jó :) A napokban láttam - csak már nem tudom hogy hol - hogy valaki keskeny szűrőt keresett. Oda viszont lehet hogy jó lenne.
 
Ez inkább a "még rosszabb" véglet, nem? Ugyanolyan erős a pumpája, mint a T1200-nak, de kb. fele a vödörmérete.
Nem ismerem a szűrőt, de neked elhiszem hogy jó :) A napokban láttam - csak már nem tudom hogy hol - hogy valaki keskeny szűrőt keresett. Oda viszont lehet hogy jó lenne.
Nem mondtam ilyet, hogy jó.🙄😁
 
Ez inkább a "még rosszabb" véglet, nem? Ugyanolyan erős a pumpája, mint a T1200-nak, de kb. fele a vödörmérete.
Nem ismerem a szűrőt, de neked elhiszem hogy jó :) A napokban láttam - csak már nem tudom hogy hol - hogy valaki keskeny szűrőt keresett. Oda viszont lehet hogy jó lenne.
Én kerestem, de 2 cm többlet van ennél :)
 
Back
Oldal tetejére