• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Ha erős a szűrő, akkor nem kell folytatni. És akkor sem aszűrőt folytatnám, hanem a levegőt redukálnám a skimmer alól.
 
Sziasztok..segítségeteket szeretném kérni..112 literes akimhoz oase 350 thermo szűrő van..vásároltam egy aqua nova üveg lilly pipeot..Az akim tetején áll a hártya ,és nem nagyon mozgatja a felszínt..kis fodrozodást látok,de nem nagyon..kevés lenne a szűrő,vagy rossz a pipe..milyet érdemes venni?köszönöm válaszotok
 
Sziasztok..segítségeteket szeretném kérni..112 literes akimhoz oase 350 thermo szűrő van..vásároltam egy aqua nova üveg lilly pipeot..Az akim tetején áll a hártya ,és nem nagyon mozgatja a felszínt..kis fodrozodást látok,de nem nagyon..kevés lenne a szűrő,vagy rossz a pipe..milyet érdemes venni?köszönöm válaszotok
Magasságon kell igazítani. A vízfelszíntől csak annyira legyen lejjebb a lilly felső pereme, hogy egy kis örvényt tudjon csinálni a felszínen.
 
Sziasztok..segítségeteket szeretném kérni..112 literes akimhoz oase 350 thermo szűrő van..vásároltam egy aqua nova üveg lilly pipeot..Az akim tetején áll a hártya ,és nem nagyon mozgatja a felszínt..kis fodrozodást látok,de nem nagyon..kevés lenne a szűrő,vagy rossz a pipe..milyet érdemes venni?köszönöm válaszotok
@bobek1982 A hartyasodas nem fogod tudni megszuntetni csak szkimmerrel. Pl Eheim Skim 350. Az uveg cumod jo kell legyen, ne abban keresd a hibat!
 
Majdnem kint van a vízből, és nem csinál örvényt..lehet az üvegcső kialakítása rossz..gagyi 😔
Akkor talán kicsi a nyomás ami kijön a szűrődből. Nem feltétlen kell az az örvény, hogy eltűnjön a hártya. Csak valahogy mozgassa a felszánt, hogy visszakeverje a vízbe a fehérjét ami fent kiül. Persze az örvény a legegyszerűbb megoldás. Nálunk nem lily van hanem Poppy az még jobb erre és az nem is tud örvényt.
 
Na erre beinvesztáltam egy greenworks lilly pipeot😔
Az jó döntés volt nincs ezzel baj. Nem tudom elképzelni, hogy ha felemelnéd úgy a lily-t, hogy a felső 1cm kilóg a vízből akkor megmarad a fátyol. Tuti eltűnik. Aztán hétről hétre tolod lejjebb. Nincs fojtás a szűrődön?

Egyébként a fátyol tervezési hiba miatt is lehet. Ha a táptalaj felett vékony az amazónia akkor átmegy rajta és koszt csinál a víz felszínén. Legalább 3-4cm-nek kell lennie az amazóniának.
 
Van az 5 cm is..nincs rajta folytás..azt mondták hogy az oase 350 és elég hozzá..hat nem tudom..a jelenlegi aqua nova lilly pipe íve nem ugyanolyan ..kb egyenes én úgy nézem ..lehet ez a gond
 
Van az 5 cm is..nincs rajta folytás..azt mondták hogy az oase 350 és elég hozzá..hat nem tudom..a jelenlegi aqua nova lilly pipe íve nem ugyanolyan ..kb egyenes én úgy nézem ..lehet ez a gond
Sracok akar hogy is rakosgatjatok a lily-t, maradni fog hartya. Egy skimmer napi 2-3x fel oras idozitessel tokeletesen folozi a felszint. Annyira felesleges a befolyoval kinlodni, nem lesz tokelese soha.

Eheim sik 350-et neki, ha nem valik be, atveszem toled, amennyiert vetted..
 
Sracok akar hogy is rakosgatjatok a lily-t, maradni fog hartya. Egy skimmer napi 2-3x fel oras idozitessel tokeletesen folozi a felszint. Annyira felesleges a befolyoval kinlodni, nem lesz tokelese soha.

Eheim sik 350-et neki, ha nem valik be, atveszem toled, amennyiert vetted..
Teljesen igazad van, vagy eheim skimmer kell vagy az elszívó ágba épített skimmer.
De ha nincs neki akkor hozott anyagból dolgozunk. Egy durva esőztető mellett nincs fátyol az akván (cserébe sok szakálalga). Mivel a felemelkedett olaj és fehérjét visszaforgatja a vízbe és a szűrő előbb utóbb beszippantja és ott ragad.

Ha elcseszte az építkezést és a táptalaj miatt 6 óra alatt combos fátyol keletkezik akkor (talán) az esőztető sem elég.

Nekem működik akvám skimmer nélkül Poppyval. Hártya nélkül. Sokaknak így megy. S ha nem zavarod lilyvel poppyval vízfelszint akkor jön a hártya.

Ismétlem igazad van. Legegyszerűbb a skimmer. S a poppyval lilyvel működtetett csak akkor működik, ha amúgy a scapenek nincs hibája. Nem jön valahonnan több rohadás mint kell (pl egy oda nem illő élő fa ami rohad).
 
Teljesen igazad van, vagy eheim skimmer kell vagy az elszívó ágba épített skimmer.
De ha nincs neki akkor hozott anyagból dolgozunk. Egy durva esőztető mellett nincs fátyol az akván (cserébe sok szakálalga). Mivel a felemelkedett olaj és fehérjét visszaforgatja a vízbe és a szűrő előbb utóbb beszippantja és ott ragad.

Ha elcseszte az építkezést és a táptalaj miatt 6 óra alatt combos fátyol keletkezik akkor (talán) az esőztető sem elég.

Nekem működik akvám skimmer nélkül Poppyval. Hártya nélkül. Sokaknak így megy. S ha nem zavarod lilyvel poppyval vízfelszint akkor jön a hártya.

Ismétlem igazad van. Legegyszerűbb a skimmer. S a poppyval lilyvel működtetett csak akkor működik, ha amúgy a scapenek nincs hibája. Nem jön valahonnan több rohadás mint kell (pl egy oda nem illő élő fa ami rohad).
Nyilvan teljes mertekben Neked is igazad van, viszont en csakis azert eroltetnem a szkimmert, mert a vizfelszin fodrozasaval sokkal tobb co2-ot hajtunk ki a vizbol, amit alapbol eleg nehez megfelelo mennyisegben beoldani.
 
sziasztok..szeretném kérdezni,hogy az üveg szívóágon már háromszor odaszívott halat..mit lehet ez ellen tenni..ez normális?
 
Back
Oldal tetejére