• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Természetesen tereprendezés-függő a dolog, de pont ez lenne a lényege a befolyónak, hogy a lehető legmélyebbre nyúljon, hogy az aljzat közelében is jobb legyen az áramlás és onnan is a lehető legjobban szívja a mulmot.
@Szépe Kálmán végül csak nem mondtad meg a normál befolyó hosszát :)
Bocsánat, lemértem a rövidet is meg a hosszút is.
A hosszabb 29-30cm a rövidebb 19-20.
Felfele tudod mozgatni de a lényeg hogy minél lejjebbről szívja a vizet.
 
Használ valaki a népszerű kínai oldalról rendelhető ÜVEG skimmert? Ami lent és fent is szív? Van értelme, működik? Ki tudja váltani a motoros felszínleszívót? Nem bántja nagyon a CO2-t? Köszi! :)
 
Használ valaki a népszerű kínai oldalról rendelhető ÜVEG skimmert? Ami lent és fent is szív? Van értelme, működik? Ki tudja váltani a motoros felszínleszívót? Nem bántja nagyon a CO2-t? Köszi! :)
Itt, a 32. oldalon írtam róla használható infókat (több bejegyzésben is, ezért nem linkelem) ;)
ps: tudom, hogy az "olvass vissza" dumára vágytál, de most ezt nem kapod meg (vagy hát így mégis?) :D
 
Itt, a 32. oldalon írtam róla használható infókat (több bejegyzésben is, ezért nem linkelem) ;)
ps: tudom, hogy az "olvass vissza" dumára vágytál, de most ezt nem kapod meg (vagy hát így mégis?) :D

Tökéletes válasz! Köszi, a keresővel mindent IS megtaláltam, ezt nem :)
 
Használ valaki a népszerű kínai oldalról rendelhető ÜVEG skimmert? Ami lent és fent is szív? Van értelme, működik? Ki tudja váltani a motoros felszínleszívót? Nem bántja nagyon a CO2-t? Köszi! :)
Én is ezt használok, és tökéletesen működik.
 
Tökéletes válasz! Köszi, a keresővel mindent IS megtaláltam, ezt nem :)
Használok 2 félét, egyik jó másik nem annyira. Amelyik jó, az viszont nehezen pucolható, mert 90 fokban csatlakozik az üveg. Ez a jól működő kapható a GA webshopjában is.
 
Köszi a választ mindenkinek! Végigolvastam a hozzászólásokat az uccsó 3-4 oldalon, és lebeszéltem magam róla :D (kössz, @Jopet , jövök eggyel), ugyanis az akva 45*30*30, ki van zárva, hogy elférjen. Szóval most ott tartok, hogy egy "violet inflow"-t rendelek inkább a poppy mellé, és marad a csúnya, de bárhova tehető Eheim skimmer. Persze, csak ha nem beszéltek le erről is...?! ;)
 
Menj már :)
Nem akarlak rábeszélni (dönts belátásod szerint), nem azért írom, csupán felmerültek itt korábban ilyen "elférési" kétségek, amit el szeretnék oszlatni. Én is simán használtam ugyanebben a méretű akváriumban. Most pedig direkt lemértem, optimálisan is (ahol a bekanyarodó rész rá van ültetve az akvárium-üveg felső élére) elfér 28 cm-ben. De lehet rajta emelni is, 4 cm emeléssel még mind a két tapadókorong használható, azaz 24 cm-ben is elfér. Egy koronggal rögzítve még feljebb is emelhető.
 
Köszi a választ mindenkinek! Végigolvastam a hozzászólásokat az uccsó 3-4 oldalon, és lebeszéltem magam róla :D (kössz, @Jopet , jövök eggyel), ugyanis az akva 45*30*30, ki van zárva, hogy elférjen. Szóval most ott tartok, hogy egy "violet inflow"-t rendelek inkább a poppy mellé, és marad a csúnya, de bárhova tehető Eheim skimmer. Persze, csak ha nem beszéltek le erről is...?! ;)

Pont ugyanilyen paraméterekkel rendelkező akvában használom nagy megelégedéssel, kb. 5 cm talaj emelés is volt alatta az előző setupban, az akvára volt ültetve a kifolyószár teljesen.
 
Sziasztok!

Segítségetekre/véleményetekre lenne szükségem.
Palodarium indítása a cél, kb. az üveg feléig feltöltve. Külső szűrővel szűrném, mivel van itthon egy használaton kívül. A kifolyó (nyomó ág) viszont elgondolkodtatott. Mivel a vízszint alacsonyan lesz, így hagyományos kifolyók nem igazán jönnek szóba.
Két verzió jut eszembe. Az egyik, hogy egyedileg gyártatott Lily-t használnék, aminek az egyenes ága alacsonyabban ér véget, nem az akvárium tetején.
A másik verzió, ha kifolyónak is hagyományos befolyót használnék.
Elvben ugyan akkora felületen, ugyan akkora sebességgel, ugyan annyi víz tud közlekedni ki is, mint be, tehát elméletileg ebből nem lehetne probléma.
Mi erről a véleményetek?
 
Back
Oldal tetejére