• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tuskó Hopkins

Kicsit el vagyok keseredve: jobban megy a színe, mint a csapatás előtt.:(
Megy a napi 100% csere, de a héten muszáj lesz elindítanom, nehogy tönkre menjenek a gyönyörű növényeim.
Szerintem vasárnap délután-este lesz belőle, de addig még jócskán van teendőm.
Szerintem nem lesz gond! Készíts be két nagy adag purigent és gyakran cseréld, frissítsd őket!
 
Szerintem nem lesz gond! Készíts be két nagy adag purigent és gyakran cseréld, frissítsd őket!
Ezen spekulálok én is, igaz még kicsit kivárok, de már nézegetem a GA oldalán, hogy mekkora tételben is rendeljek.
(tudod, @inadsz Dani rendkívül lelkiismeretesen múlt héten tett két ajánlatot: először a 4 literes, aztán a 20 literes zacsit ajánlotta;):eek::D)
 
Ezen spekulálok én is, igaz még kicsit kivárok, de már nézegetem a GA oldalán, hogy mekkora tételben is rendeljek.
(tudod, @inadsz Dani rendkívül lelkiismeretesen múlt héten tett két ajánlatot: először a 4 literes, aztán a 20 literes zacsit ajánlotta;):eek::D)
Túllőni sem kell a dolgot, mert 100 gramm is csodákra képest egy 200-as akiban! Felesleges pénzkidobás ha sokat veszel!
Max 500ml! Azt felezném két szűrőzsákba aztán tuti lenne a kristálytisztaság!
 
Én a 250-esen agyalok, ebben össz-vissz szűrővel együtt kb 80 liter víz lesz. Lehet, hogy annyi sem, mert most kb 70 liter a 100%-os vízcsere.
Azt gondoltam több zsákba szétosztani, aztán amíg egyik szolgálatban van, a másikat regenerálom.
Ami a Dani-sztorit illeti, remélem nem vetted komolyan. Csak idétlenkedtünk a múlt héten egymással.:)
 
Én a 250-esen agyalok, ebben össz-vissz szűrővel együtt kb 80 liter víz lesz. Lehet, hogy annyi sem, mert most kb 70 liter a 100%-os vízcsere.
Azt gondoltam több zsákba szétosztani, aztán amíg egyik szolgálatban van, a másikat regenerálom.
Ami a Dani-sztorit illeti, remélem nem vetted komolyan. Csak idétlenkedtünk a múlt héten egymással.:)
Szerintem a víz mennyisége itt tök mindegy! Vagyis nem mert egy bazi fa fogja színezni a kevés vizet!
Lényeg az hogy sok mindent kell megkötnie!
De kevéssel is meg tudod oldani( Akár 2x100ml),csak gyakrabban kell cserélni, ami a szűrőbontogatás miatt kényelmetlen egy kicsit!
(Nem vettem komolyan!)
 
Hidd el feladja hamar, én is küzködtem anno a jannus mohanikusz indításakor és akkor még a purigent se ismertem, vízcsere, vízcsere és vízcsere nem lesz ott gond
 
csak gyakrabban kell cserélni, ami a szűrőbontogatás miatt kényelmetlen egy kicsit
Mivel épített külső szűrő lesz rajta, csak annyi a lesz dolgom, hogy a szivattyú alól kikapjam vízcserekor, helyére a regenerált és móka indulhat. Kb 1 perc lesz:)
Hidd el feladja hamar, én is küzködtem anno a jannus mohanikusz indításakor és akkor még a purigent se ismertem, vízcsere, vízcsere és vízcsere nem lesz ott gond
Bízok ebben is, de azért már egyszer ki akarom próbálni ezt a purigent és ha már high tech akvának szánom, akkor bevállalok ennyit;)
 
Mivel épített külső szűrő lesz rajta, csak annyi a lesz dolgom, hogy a szivattyú alól kikapjam vízcserekor, helyére a regenerált és móka indulhat. Kb 1 perc lesz:)
Akkor nem szóltam! 2x 100 milis ami már zsákban van tökéletesen elég!
 
Kicsit el vagyok keseredve: jobban megy a színe, mint a csapatás előtt.:(
Megy a napi 100% csere, de a héten muszáj lesz elindítanom, nehogy tönkre menjenek a gyönyörű növényeim.
Szerintem vasárnap délután-este lesz belőle, de addig még jócskán van teendőm.
ez mondjuk logikus --
nagyon sokáig nagyon komoly szine lesz még -- nekem a talawa fával szerintem három hónap is megvolt, mikor egyszer csak ránéztem az akváriumra és vízszínű víz volt benne :) Szerintem az első egy két hónapban nem is kell majd purigennel bohóckodni -- addig a csendes beletörődés játszik :) De a végén meg fogja érni!
 
ez mondjuk logikus --
nagyon sokáig nagyon komoly szine lesz még -- nekem a talawa fával szerintem három hónap is megvolt, mikor egyszer csak ránéztem az akváriumra és vízszínű víz volt benne :) Szerintem az első egy két hónapban nem is kell majd purigennel bohóckodni -- addig a csendes beletörődés játszik :) De a végén meg fogja érni!
Az élőlények viszont legalább élvezni fogják. :)
 
ez mondjuk logikus --
nagyon sokáig nagyon komoly szine lesz még -- nekem a talawa fával szerintem három hónap is megvolt, mikor egyszer csak ránéztem az akváriumra és vízszínű víz volt benne :) Szerintem az első egy két hónapban nem is kell majd purigennel bohóckodni -- addig a csendes beletörődés játszik :) De a végén meg fogja érni!
Köszi az eggyüttérző biztatást:)
Az én tervem is az, hogy az elején "csak" extra adag perlon, napi kb 50-60% vízcsere fele-fele RO/csapvíz kombóval (előtte természetesen paramétereket bemérem egy próba vödörben), aztán ha már kevesebb a festék jöhet a full RO meg a Seachem Purigen is.
 
Az élőlények viszont legalább élvezni fogják. :)
Élőlények (a növényeket leszámítva) majd csak ha a víz paraméterek elég barátságosak lesznek...
Szerintem itt be fogom pótolni mérések terén az eddigi lezserségemet:banghead:
 
Köszi az eggyüttérző biztatást:)
Az én tervem is az, hogy az elején "csak" extra adag perlon, napi kb 50-60% vízcsere fele-fele RO/csapvíz kombóval (előtte természetesen paramétereket bemérem egy próba vödörben), aztán ha már kevesebb a festék jöhet a full RO meg a Seachem Purigen is.
hát a perlon ennek a jelenségnek olyan SE, mint halottnak a csók, mert az legalább nagyon bizarr :)
inkább a biológiai szűrőanyagokat tolnám az extra perlon helyén, esetleg aktív szenet az elején.
 
No, akkor szétnézek, hol van szénégető a közelemben:ROFLMAO:
Amúgy agyaltam a bio rio-n, de látom, hogy kifogyott a boltból.
JBL MicroMec CP e1500 biológiai szűrőanyag - 1.6 liter 3 990,00 Ft Green Aqua erről tud-e valaki érdemi infót?
Eheim szűrőanyag - Ehfi Carbon - szén szűrőanyag - 2 liter 2 190,00 Ft Green Aqua esetleg ezt a szenet használta már valaki?
szerintem kb. mindegy melyik, úgyis kiszeded -- és aktív szén mindegyik. Az ADA az csinos zacsiban van, azt tudom - bármilyen lesz, jobban jársz ha bezacskózod, mert tud úszkálni össze-vissza.
 
Back
Oldal tetejére