• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tuskó Hopkins

basszus, el vagyok hűlve. :eek:
éppen most készülök egy szavanna gyökeres kompozícióra, mire látom lets Leviathan akváriumában a taknyot, erre most a tiedben a levest.
az enyém is hatalmas méret, most gondolkodom rajta, hogy a nagynyomásúval átmegyek rajta, mert tiszta föld, fűcsomó, egyéb. pedig tegnap leforráztam, és forgatgatva áztatom.
sok sikert a tönkhöz, ngyon ígéretes! (y)
Az enyém nem tudom miféle, csak azt, hogy valami keményfa.
Ez nálam most a "puhítás" egy-két napig még megy, utána jön egy alapos mosás a nagy nyomásúval, utána beépítem, előbb-utóbb úgyis elfogy belőle a festék.
A taknyot majd látjuk, egyelőre optimistán közelítem meg a dolgot: ha már nagyon sok évig alakította az időjárás, hátha nem fog olyan nagyon taknyosodni.
Mindenesetre @letsgodisco megoldása nagyon szimpatikus a corydoras pygmaeus-okkal, csak az lesz a kérdés, hogy ha végeztek, hogyan pecálom majd ki őket.
Jut is eszembe @inadsz : van a boltban ilyen csodafegyver?
 
Az enyém nem tudom miféle, csak azt, hogy valami keményfa.
Ez nálam most a "puhítás" egy-két napig még megy, utána jön egy alapos mosás a nagy nyomásúval, utána beépítem, előbb-utóbb úgyis elfogy belőle a festék.
A taknyot majd látjuk, egyelőre optimistán közelítem meg a dolgot: ha már nagyon sok évig alakította az időjárás, hátha nem fog olyan nagyon taknyosodni.
Mindenesetre @letsgodisco megoldása nagyon szimpatikus a corydoras pygmaeus-okkal, csak az lesz a kérdés, hogy ha végeztek, hogyan pecálom majd ki őket.
Jut is eszembe @inadsz : van a boltban ilyen csodafegyver?
de hát már miért kellene a pygmiket bárhonnan is kipecázni??? amúgy természetesen sehogy sem fogod tudni :)
 
Az enyém nem tudom miféle, csak azt, hogy valami keményfa.
Ez nálam most a "puhítás" egy-két napig még megy, utána jön egy alapos mosás a nagy nyomásúval, utána beépítem, előbb-utóbb úgyis elfogy belőle a festék.
A taknyot majd látjuk, egyelőre optimistán közelítem meg a dolgot: ha már nagyon sok évig alakította az időjárás, hátha nem fog olyan nagyon taknyosodni.
Mindenesetre @letsgodisco megoldása nagyon szimpatikus a corydoras pygmaeus-okkal, csak az lesz a kérdés, hogy ha végeztek, hogyan pecálom majd ki őket.
Jut is eszembe @inadsz : van a boltban ilyen csodafegyver?

Van 6-8 darab még belőle, igyekszünk hozni folyamatosan. Ha több kell akkor szólj és hozunk külön.
 
Van 6-8 darab még belőle, igyekszünk hozni folyamatosan. Ha több kell akkor szólj és hozunk külön.
Indulásnak elég lesz, szeretném stipi-stopizni szombatra őket:)
de hát már miért kellene a pygmiket bárhonnan is kipecázni??? amúgy természetesen sehogy sem fogod tudni :)
http://diszhal.info/Corydoras_pygmaeus.php
A későbbi lakókkal nem tudom, hogy fog kijönni (a remélhetőleg leendő kis garnélákat féltem tőle)
 
Nem bántják a garnélákat és csapatban úszkálnak. Víz közt is tudnak úszni nem úgy mint a többi cory.
No, ha ez tapasztalat, akkor megnyugodtam. Tündéri kis jószágok, akkor ők lesznek, meg otok a gerincesek az új akvában.:D(y)
 
Volt ma reggel egy áztatólé csere és eddig azt mondhatom, hogy a második levét már nem színezi olyan durván.
Holnap reggel még cserélek egyet, aztán vasárnap, vagy hétfőn jön a borotva. Addigra remélem, a letakarítandó részek kellően felpuhulnak az eltávolításhoz.
 
@Artemis & @Pecás: ajánlom a homokfúvást a tisztítás első fázisában! Minden, nem odavaló anyagtól megtisztítja a fát, csak az ép részek maradnak. A kéreg pl. ezzel 100%-ban leszedhető és nem kell vakargatni. Ipari korrózióvédelemmel foglalkozó cégnél próbálkozzatok. Szőlőtőkénél csodát tesz, olyan lesz mint szárazon a red moor. Ha ezzel megvagytok, utána lehet gőzborotvázni, bár szerintem felesleges. Sokféle anyaggal fújnak, az üvegszemcsés kerülendő! A legjobb a minél finomabb szemcséjű homok.
 
@Artemis & @Pecás: ajánlom a homokfúvást a tisztítás első fázisában! Minden, nem odavaló anyagtól megtisztítja a fát, csak az ép részek maradnak. A kéreg pl. ezzel 100%-ban leszedhető és nem kell vakargatni. Ipari korrózióvédelemmel foglalkozó cégnél próbálkozzatok. Szőlőtőkénél csodát tesz, olyan lesz mint szárazon a red moor. Ha ezzel megvagytok, utána lehet gőzborotvázni, bár szerintem felesleges. Sokféle anyaggal fújnak, az üvegszemcsés kerülendő! A legjobb a minél finomabb szemcséjű homok.
a homokfúvást én kerülném, ez gyakorlatilag lecsiszolja az egészet -- nem lesz annyira természetes látvány. Végül is leginkább a kéregtől szép egy fa :)
 
a homokfúvást én kerülném, ez gyakorlatilag lecsiszolja az egészet -- nem lesz annyira természetes látvány. Végül is leginkább a kéregtől szép egy fa :)
A természetből gyűjtött fáról beszélünk. Ki tudja mi rejtőzhet a kéreg alatt? Bár ezek inkább gyökérdarabok, nem nagyon van rajta külön díszítő értékű kéreg-elem. Kezdetben én is drótkefe+vízzel kínlódtam, de szerencsére rátaláltam erre! Egyszerűbb és gyorsabb (sokkal). Szerintem jobb, ha a medencén kívül marad (leválik), ami később csak gondot okozna a vízben.
 
@Artemis & @Pecás: ajánlom a homokfúvást a tisztítás első fázisában! Minden, nem odavaló anyagtól megtisztítja a fát, csak az ép részek maradnak. A kéreg pl. ezzel 100%-ban leszedhető és nem kell vakargatni. Ipari korrózióvédelemmel foglalkozó cégnél próbálkozzatok. Szőlőtőkénél csodát tesz, olyan lesz mint szárazon a red moor. Ha ezzel megvagytok, utána lehet gőzborotvázni, bár szerintem felesleges. Sokféle anyaggal fújnak, az üvegszemcsés kerülendő! A legjobb a minél finomabb szemcséjű homok.
Hát az az igazság, hogy ezen a tuskón óvatosan fogalmazva is évek óta nincs kéreg, mi több -végülis ezért tetszett meg- a fa rostjai közül a puhább részeket már kimarta az idő vasfoga, mintha "gravírozva" lenne.
A belseje is teljesen ki van korhadva, csak a legkülső pár centi kőkemény palást maradt meg.
Ezért választottam azt a megoldást, hogy ázik pár napig, felpuhul a még rajta lévő korhadt réteg, utána jön a nagy nyomású víz, ami a mozdítható részeket szerintem majd szépen leszedi.
A maradékra pedig itt lesznek a pimaeusok. @letsgodisco -nál szépen dolgoznak, @inadsz pedig a tegnap fáradságot nem kímélve kivadászta a GA teljes készletét:woot:
Dani jelentem, a bebugyolálás és a sok víz jól vizsgázott, tökéletes állapotban, mind túlélték a hosszú napot (23 óra körül értem haza:eek:)
@Luigi13 -éknak köszönöm a pikk-pakk összedobott vacsit, a jó szót, amiből soha nincs hiány, Nikinek külön a kitartását, remélem nem éltem vissza a vendégszeretetetekkel:), köszönöm a szép növényeket, már nagyobb edényben, több vízzel, fényközelben várják a nagy napot(y)

Amit ma reggel örömmel konstatáltam: a víz már nem lett zavaros és látványosan kevésbé barna, mint az előző áztató víz fordulókban. Azért egy halovány whiskey színe még van szegénykémnek, de azért a változás látványos és határozott:woot:
 
Azt meg kihúzza a Seachem Purigen. Nagyon kiváncsi vagyok, milyen lesz a végkifejlet!
Igen, beszéltük tegnap @inadsz -al és @Luigi13 -ékkal is a kérdést.
Először jó nagy adag perlon lesz, hogy amíg vannak még lebegő részecskék, kiszedem a "darabosát" vele, hosszabb távon tervben van a Seachem Purigen, mert afelől nincs kétségem, hogy sajnos nem két hétig fogja engedni a színét.
A fa viszont annyira szép, hogy ennyinek bele kell férnie.;)
 
Jelentem, alakulnak a dolgok: vízcseréről vízcserére haladva látványosan szebb -értsd: kevésbé barna- a vizem.
Amin elkezdtem törni a buksimat: eddig sima csapvízzel töltöttem fel, aztán először szombat reggel, utána tegnap már azt csináltam, hogy a 960 literesből nyomtam ide azt a kb 70 litert és a friss víz meg ment a nagy akvába, mintha egy 6-8%-os cserét csinálna az ember. Nos ez a két víz nem lett zavaros.:)
Nem tudom, az lehet-e az oka, hogy már kevesebb a cucc a tuskóban, vagy lehet köze a dologhoz annak, hogy ez élő víz, ami egy évek óta működő, beállt akvából származik?
Amit tudok biztosra: ha új akvát indítok, azt mindig beoltom élő vízzel egy jól beállt akvából, így nem opálosodik be a vizem. (Anno kipróbáltam azt, hogy egy "steril" akváriumot feltöltöttem csapvízzel és nem csináltam vele semmit. Kb 3 nap és feltűnően zavaros volt a víz, hiába járt a szűrő. Öntöttem bele egy vödör élő vizet (380 literes kádról beszélünk;)) és kb egy nap alatt kristálytiszta volt a vizem. Más nem történt a korábbiakhoz képest, csak az a vödör víz került bele.
Esetleg valakinek van hasonló tapasztalata?
 
Jelentem, alakulnak a dolgok: vízcseréről vízcserére haladva látványosan szebb -értsd: kevésbé barna- a vizem.
Amin elkezdtem törni a buksimat: eddig sima csapvízzel töltöttem fel, aztán először szombat reggel, utána tegnap már azt csináltam, hogy a 960 literesből nyomtam ide azt a kb 70 litert és a friss víz meg ment a nagy akvába, mintha egy 6-8%-os cserét csinálna az ember. Nos ez a két víz nem lett zavaros.:)
Nem tudom, az lehet-e az oka, hogy már kevesebb a cucc a tuskóban, vagy lehet köze a dologhoz annak, hogy ez élő víz, ami egy évek óta működő, beállt akvából származik?
Amit tudok biztosra: ha új akvát indítok, azt mindig beoltom élő vízzel egy jól beállt akvából, így nem opálosodik be a vizem. (Anno kipróbáltam azt, hogy egy "steril" akváriumot feltöltöttem csapvízzel és nem csináltam vele semmit. Kb 3 nap és feltűnően zavaros volt a víz, hiába járt a szűrő. Öntöttem bele egy vödör élő vizet (380 literes kádról beszélünk;)) és kb egy nap alatt kristálytiszta volt a vizem. Más nem történt a korábbiakhoz képest, csak az a vödör víz került bele.
Esetleg valakinek van hasonló tapasztalata?
Nekem van tapasztalatom,a zavaros vizzel kapcsolatban.A kis 20 literest ugyan ugy csapvizzel toltottem fel mert elfogyott az RO es a nagy akvarium meg nem volt vizcseres.
Meg harom nap utan szurobacikkal terhelt vizzel sem akart tisztilni.
Aztan a nagy akvariumbol leengedett viz egyharmadaval csereltem es lam a csoda megtortent,kitisztult a viz,azert nem mindegy a szurobakteriumok szerepe [emoji4]
 
Nekem van tapasztalatom,a zavaros vizzel kapcsolatban.A kis 20 literest ugyan ugy csapvizzel toltottem fel mert elfogyott az RO es a nagy akvarium meg nem volt vizcseres.
Meg harom nap utan szurobacikkal terhelt vizzel sem akart tisztilni.
Aztan a nagy akvariumbol leengedett viz egyharmadaval csereltem es lam a csoda megtortent,kitisztult a viz,azert nem mindegy a szurobakteriumok szerepe [emoji4]
Viktor köszi a megerősítést. Ez a beoltás-dolog eddig mindenkinél működött:)
Ha minden jól megy, ma este következik a nagynyomásúval a takarítás, aztán pár nap és indul a mandula:woot:
 
Nos, megvolt a nagymosás, elég sok puhány rész lejött róla, de nem láttam értelmét a végtelenségig csapatni.
Lettek rajta világos foltok is, de sebaj, majd besötétedik az is.
Színe megy továbbra is, viszont a terhelő köveket már levehettem róla:)
Még pár vizet cserélek rajta, de terveim szerint a hét második felében jön a berendezés, ültetés:)
 
Kicsit el vagyok keseredve: jobban megy a színe, mint a csapatás előtt.:(
Megy a napi 100% csere, de a héten muszáj lesz elindítanom, nehogy tönkre menjenek a gyönyörű növényeim.
Szerintem vasárnap délután-este lesz belőle, de addig még jócskán van teendőm.
 
Back
Oldal tetejére