• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tuskó Hopkins

Pecás

Legenda
dscf2198-jpg.8953.jpg
Nos, a scape már augusztus közepén elkezdett érlelődni, amikor a párommal csavarogtunk a Rám szakadéknál.
A szakadékból kiérve egy pihenőhelyen elhelyezett ismertető táblán láttam, hogy van egy Árpád-vár a közeli csúcson.
Megmásztam, sajnos egyedül, mert a 35 °C-ban a párom nem vállalta, majd ahogy elindultunk lefele felfigyeltem több tuskóra, amiknek az évek markáns erezetet vájtak ki.
Az egyik ilyen tuskót a bakancs orrával meglöktem és meglepetésemre arrébb csúszott...:)
Alaposabban szemügyre vettem és eldőlt a sorsa: lecipeltem gyakorlatilag a tetőről Dömösig, annak is a Visegrád felőli szélén lévő szállásunkig, a Tekla villáig azzal az elhatározással, hogy ebből bizony egy jó kis scape fog kikerekedni.

Mostanáig ment az időhúzás, agyalás (no, ez most kezd igazán bedurvulni), üveg megrendelése, megint időhúzás, aztán a hétvégén összeragasztottam az akvát és belepassziánszoztam a tuskómat.
Ez lett belőle:
22307456545_eb0a52127e_b.jpg

A kincstári kuplerájt kéretik figyelmen kívül hagyni, a lényegre koncentrálva;)

Az elképzelés: egy olyan scape kialakítása, ami kiemeli a fa szépségét, mintázatát és ki szeretnék kalandozni emers irányba is, mivel szerintem ez a fa már-már kiált egy emers világért.

Amit jelenleg eldőlt:
akvárium: 60x52 cm, 28 cm magassággal 6 mm-es normál üvegből, sarok merevítéssel, ami itt látszik:
22120616769_dcb0be9aff_b.jpg

Azért csináltam így, mert nem akartam a teljes merevítés nélküliséget rizikózni, még ha adrenalin függő is vagyok ezügyben. Ennyi merevítés mellett viszont a technikát sem lesz nehéz betenni.

szűrés: DIY épített több rekeszes oldalpolc (ülepítő, matten, perlon, meg szerintem idővel némi Seachem Purigen is beugrik, meg még ki tudja mi minden) egyelőre egy 650 l/h teljesítményű szivattyúval a várhatóan kb 75 liternyi vízhez
kiemelés: valószínűleg 2 db akril 40/36-os csőből hajlított pipa
azt még nem döntöttem el, hogy a poppy, vagy a lilly lesz-e a nyomó ágon, majd megálmodom, ha már ott tartok

világítás: fémhalogén 70W-os, ha hinni lehet a szállítónak, akkor 5600K-es izzóval, ha nem válik be, akkor majd beszerzek én is valahogy egy Osram 6500 K-eset

táptalaj: Tropica

CO2: nagynyomású 5 kg-os palack, ipari mágnesszelep, ADA tűszelep, bubi számláló, difi (jó meccs lesz, ilyenem még nem volt:woot:)

talaj: még nem dőlt el

növények: kidolgozás alatt

lakók: még csak annyi biztos, hogy oto, amano lesz és ha minden kafán beállt, akkor @Tibi -t meg szeretném látogatni, ha lesz még eladó garnélája, egyelőre mást nem tervezek bele

Ha lesznek fejlemények, beszámolok, ígérem;)
 
Utoljára módosított:
Nos, a scape már augusztus közepén elkezdett érlelődni, amikor a párommal csavarogtunk a Rám szakadéknál.
A szakadékból kiérve egy pihenőhelyen elhelyezett ismertető táblán láttam, hogy van egy Árpád-vár a közeli csúcson.
Megmásztam, sajnos egyedül, mert a 35 °C-ban a párom nem vállalta, majd ahogy elindultunk lefele felfigyeltem több tuskóra, amiknek az évek markáns erezetet vájtak ki.
Az egyik ilyen tuskót a bakancs orrával meglöktem és meglepetésemre arrébb csúszott...:)
Alaposabban szemügyre vettem és eldőlt a sorsa: lecipeltem gyakorlatilag a tetőről Dömösig, annak is a Visegrád felőli szélén lévő szállásunkig, a Tekla villáig azzal az elhatározással, hogy ebből bizony egy jó kis scape fog kikerekedni.

Mostanáig ment az időhúzás, agyalás (no, ez most kezd igazán bedurvulni), üveg megrendelése, megint időhúzás, aztán a hétvégén összeragasztottam az akvát és belepassziánszoztam a tuskómat.
Ez lett belőle:
22307456545_eb0a52127e_b.jpg


A kincstári kuplerájt kéretik figyelmen kívül hagyni, a lényegre koncentrálva;)

Az elképzelés: egy olyan scape kialakítása, ami kiemeli a fa szépségét, mintázatát és ki szeretnék kalandozni emers irányba is, mivel szerintem ez a fa már-már kiált egy emers világért.

Amit jelenleg eldőlt:
akvárium: 60x52 cm, 28 cm magassággal 6 mm-es normál üvegből, sarok merevítéssel, ami itt látszik:
22120616769_dcb0be9aff_b.jpg


Azért csináltam így, mert nem akartam a teljes merevítés nélküliséget rizikózni, még ha adrenalin függő is vagyok ezügyben. Ennyi merevítés mellett viszont a technikát sem lesz nehéz betenni.

szűrés: DIY épített több rekeszes oldalpolc (ülepítő, matten, perlon, meg szerintem idővel némi Seachem Purigen is beugrik, meg még ki tudja mi minden) egyelőre egy 650 l/h teljesítményű szivattyúval a várhatóan kb 75 liternyi vízhez
kiemelés: valószínűleg 2 db akril 40/36-os csőből hajlított pipa
azt még nem döntöttem el, hogy a poppy, vagy a lilly lesz-e a nyomó ágon, majd megálmodom, ha már ott tartok

világítás: fémhalogén 70W-os, ha hinni lehet a szállítónak, akkor 5600K-es izzóval, ha nem válik be, akkor majd beszerzek én is valahogy egy Osram 6500 K-eset

táptalaj: Tropica

CO2: nagynyomású 5 kg-os palack, ipari mágnesszelep, ADA tűszelep, bubi számláló, difi (jó meccs lesz, ilyenem még nem volt:woot:)

talaj: még nem dőlt el

növények: kidolgozás alatt

lakók: még csak annyi biztos, hogy oto, amano lesz és ha minden kafán beállt, akkor @Tibi -t meg szeretném látogatni, ha lesz még eladó garnélája, egyelőre mást nem tervezek bele

Ha lesznek fejlemények, beszámolok, ígérem;)
szuper ez a dekor -- gondolom áztattad eddig.
 
szuper ez a dekor -- gondolom áztattad eddig.
Ki kellett főzni?
Hát eddig az eső áztatta, gondolom vagy' 15-20 évig. Ahhoz, hogy ki tudjam főzni, kb egy gulyás ágyú kellene, mondjuk valami ilyesmi:
760844.jpg

hozzá meg jól jön egy szakács néni is:
3186198111121044454_gulyasagyu_szepsegverseny1.jpg
:woot:

Na de mókát félre, ma este végre be tudtam tenni a leendő helyére és most töltöm fel vízzel, hogy kicsit ázzon, aztán a hétvégén irány az autómosó és a nagynyomású gőzborotva. Vannak rajta málladozó részek, de legalább a 90%-a kemény, úgyhogy egy alapos mosás/borotválás után szerintem nem lesz gond vele.
Ahonnan hoztam, ott tuti biztos semmi szennyeződés nem érte, maximum egy-két őz, szarvas, vaddisznó megjelölte feltartott hátsó lábbal;) Az meg bio, úgyhogy szerintem no para:)
 
Hát eddig az eső áztatta, gondolom vagy' 15-20 évig. Ahhoz, hogy ki tudjam főzni, kb egy gulyás ágyú kellene, mondjuk valami ilyesmi:
760844.jpg

hozzá meg jól jön egy szakács néni is:
3186198111121044454_gulyasagyu_szepsegverseny1.jpg
:woot:

Na de mókát félre, ma este végre be tudtam tenni a leendő helyére és most töltöm fel vízzel, hogy kicsit ázzon, aztán a hétvégén irány az autómosó és a nagynyomású gőzborotva. Vannak rajta málladozó részek, de legalább a 90%-a kemény, úgyhogy egy alapos mosás/borotválás után szerintem nem lesz gond vele.
Ahonnan hoztam, ott tuti biztos semmi szennyeződés nem érte, maximum egy-két őz, szarvas, vaddisznó megjelölte feltartott hátsó lábbal;) Az meg bio, úgyhogy szerintem no para:)
jaja, ismerős a probléma :D
 
Nagyon erdekes meret ez az akvarium lehet majd a melyseggel jatszani [emoji6]
A tusko ele mit tervezel vagy hogy lesz elrendezve kozepre hatra ?
 
Nagyon erdekes meret ez az akvarium lehet majd a melyseggel jatszani [emoji6]
A tusko ele mit tervezel vagy hogy lesz elrendezve kozepre hatra ?
A tuskó hátul lesz, max egy pár centit hozom majd előre, kb 4-5 cm, nem többet, de lehet, hogy inkább kevesebbet.
A tuskó alja ad egy vonalat, a talajjal kb ezt szeretném követni, egy nagyon enyhe domb lesz és jó nagy rét előtte.
Mellette, mögötte, benne, stb meg körvonalazódik, de még minden nagyon képlékeny.;)

Ötleteket azért megköszönök, hátha lesz olyan is, ami végül beépül:)
 
;)Milyen a másik oldala? A mi befelé van.
Megmutatod egy kép erejéig?
A belső oldala igazándiból két nagy üregből áll gyakorlatilag. Az az érzésem, hogy egy olyan fa volt anno, aminek egy tövéből két törzs nőtt ki.
Ki van rohadva rendesen, csak a külső, legkeményebb pár centi van meg belőle, a többi csak lyuk.
22281426876_1349f35cb8_b.jpg

22281424676_93dc7c7e4e_b.jpg

Ezeken a tegnapi képeken valamennyicske talán érzékelhető belőle.

Most már épp elkezdte jól megérdemelt strandolását Mr. Hopkins (á la @Evereka ;)), puttonyában nem elhanyagolható mennyiségű nehezékkel.
Ahogy elnézem reggelre olyan tea jellegű lesz a vize. Csak nehogy black water vonal legyen a végén:D
 
ez nem két hét lesz :D
...és a black water meg smafu az akva életének első felvonásában?
Szabi, van 4l-es Purigenünk, ha gondolod. ;)
Egy 20 literesunk is van még :D
Dani, szombaton tervezem, hogy meglátogatlak egy-két apróságért, no meg egy nézelődésre, esetleg kis beszélgetésre, de ennyit azért nem akartam költeni:eek:
vagy lehetne Seachem Purigen az Amazonia helyett :D
...no és ki tudja megmondani, hogyan lehet parvula minit ültetni purigenbe?:woot:
 
basszus, el vagyok hűlve. :eek:
éppen most készülök egy szavanna gyökeres kompozícióra, mire látom lets Leviathan akváriumában a taknyot, erre most a tiedben a levest.
az enyém is hatalmas méret, most gondolkodom rajta, hogy a nagynyomásúval átmegyek rajta, mert tiszta föld, fűcsomó, egyéb. pedig tegnap leforráztam, és forgatgatva áztatom.
sok sikert a tönkhöz, ngyon ígéretes! (y)
 
Back
Oldal tetejére