• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tuskó Hopkins

Jó rég nem volt helyzetjelentés...
Jelentem a hypo-t megvettem és mindjárt hirtelen felindulásból a domestos után kiáztatott, már a szűrőbe visszakívánkozó purigent beledobtam egy jó kis hypo-s fürdőbe.
Fél napig pihent ebben is, néha átmozgattam és a végére olyan színe lett a hypo-nak, mint a fehérbornak kb.
Utána természetesen átmosás - áztatás- átmosás - áztatás két napig, napi több alkalommal és a szűrőből kidobtam az eddigre már feketébe hajló perlont és a bent lévő régi purigent, betettem a friss purigent, 25% vízcserével fűszerezve és vártam.
A víz olyan fekete volt a víz- és Seachem Purigen csere előtt, hogy jó, ha 10 cm-t mondok az átlátszóságára.
Kb 3-4 nap és teljesen szép lett, most már olyan szép átlátszó, mint fénykorában, csak azt sajnálom, hogy nem volt lelkierőm lefotózni a fekete korszakot.
Ma megy vissza a harmadik puri is, mert már kb 3 napja csak vizet cserélek rajta, meg kap új perlont is. Vízcsere a hétvégén volt, azzal most nem bajlódok.
Nagyon el van vadulva, a héten muszáj lesz az ollót csattogtatnom. Este egy fotót lehet, hogy dobok róla.
@Evereka jelentem, a crenata is kikukucskált a vízből, nyomott is kb araszos levelet emers verzióban. Most fogja szétnyitni, szerintem olyan lesz, mint a lóhere három osztatú levele.
 
Mostanság szegény akva elég mostoha sorsú, de azért van jó hírem is: hosszú szünet után újra láttam piciket: egy blue boltot, egy red boltot és egy pandát, ami nem fekete-fehér volt, hanem sötétkék-fehér. Lehet, hogy majd változik, mert még csak 2-3 mm-esek, majd beszámolok.
Azért csak hozok két képet, mert már nagyon régen volt.
Ollóért kiált, (talán jobb szó, hogy ordít) a hét második felében most már mese nincs időt kell szánnom rá:
DSCF3649.JPG

a reggeli utáni ráérős, még sziesztázgató társaság:
DSCF3650.JPG
 
Jó rég írtam ebbe a naplóba...
Sok minden nem történt, sajna mostanság csak a legszükségesebb dolgokra jutott időm: a nagy melegekben elszállt "kiscit" a víz hőfoka, ezért 2 db 8 cm-es PC ventiből szerkesztettem egy hűtést, ami nem szép, viszont legalább ronda:
DSCF4121.JPG
Mindenesetre a célnak megfelel: sikerült kordában tartani a víz hőfokát és miután beüzemeltem, a kinti időjárás függvényében a 20-25 °C közötti tartományban maradtunk, igaz, napi 2-3 liter RO víz árán, de ez a legkisebb áldozat, amit megérdemelnek a lakók.

Valaki ma is szűknek érezte a kabátot:
DSCF4120.JPG
Üveg tragikusan koszos, a parvula elválasztására szánt pille-palack csík is feljött és az alga ezt a terepet is nagyon szereti...:mad:
No, ha majd a Baligród-ot befejeztem, ezt is gatyába rázom. Még az idén, ígérem.;)
 
Jó rég írtam ebbe a naplóba...
Sok minden nem történt, sajna mostanság csak a legszükségesebb dolgokra jutott időm: a nagy melegekben elszállt "kiscit" a víz hőfoka, ezért 2 db 8 cm-es PC ventiből szerkesztettem egy hűtést, ami nem szép, viszont legalább ronda:
View attachment 16182
Mindenesetre a célnak megfelel: sikerült kordában tartani a víz hőfokát és miután beüzemeltem, a kinti időjárás függvényében a 20-25 °C közötti tartományban maradtunk, igaz, napi 2-3 liter RO víz árán, de ez a legkisebb áldozat, amit megérdemelnek a lakók.

Valaki ma is szűknek érezte a kabátot:
View attachment 16183
Üveg tragikusan koszos, a parvula elválasztására szánt pille-palack csík is feljött és az alga ezt a terepet is nagyon szereti...:mad:
No, ha majd a Baligród-ot befejeztem, ezt is gatyába rázom. Még az idén, ígérem.;)
Van ám élet... Buja egy akva.
 
Érdekes dologra lettem ma figyelmes: a king-kongjaim közül többnek is fehérek a lábai végén lévő kis ollók, mint a kardinális garnéláknak.
Neki fogok gyűrkőzni valami használható képet csinálni, de magamat ismerve nem lesz könnyű.
Azt szeretném megkérdezni a többi boldog Taiwan-gazditól: nálatok is előfordulnak fehér ollójú king-kongok? Ez mennyire jellemző/gyakori náluk?
 
@Pecás ahogy időd engedi ,egy képet lőhetnél...
Az oldalpolcos szűrés ,hogy szuperál így hosszútávon?
Hát, nem az a verseny forma, ahogy most az akva kinéz és akkor még nagyon szolid voltam.
Ahogy a hét időjárása kinéz, sokat leszek a négy fal közé zárva, szeretném mutatható állapotba hozni és akkor ígérem, mutatok képet is.
A szűréssel meg vagyok elégedve, szerintem semmivel sem gyengébb, mint a gyári vödrös szűrők, de hát tudod, ez olyan: kinek a Mausi, kinek a Mauser.
Mindenesetre ha valakinek van ingerenciája kicsit barkácsolni, van helye az akva mellett/mögött, akkor reális alternatívának tartom.
 
Több mint egy hónapja, hogy utoljára fotóztam.
Mondjuk nem is véletlen, hisz' ennyire elhanyagolt képet még soha nem mutatott az akva.
Így 21 óra után a fiatalok talán már nincsenek képernyő közelben, szigorúan 18-as karikás képek következnek...
DSCF4300.JPG
DSCF4301.JPG
DSCF4302.JPG

Ha valaki ezeket a képeket elrettentő pedagógiai szándékkal (hogy: na ilyen szinten nem szabad elhanyagolni egy akváriumot!) beszúrja valami oktató anyagba, hát teljesen igaza van.
Most nekiállok és amit nagy hirtelenjében lehet, igyekszek korrigálni rajta: vízcsere, nyírás, gyomlálás, szűrő puceválás.
 
Jah kérem! Aki a heti vízcsere helyett főzni, kirándulni, szomszédolni, meg horgászversenyre jár arra előbb-utóbb ráköszön az alkony zóna... :D
Tessék (nem rossz) példamutató Legendának lenni, és szépen kitakarítani a csalitost!
 
50 éhes amano-t bele, reggelre kész is lesz.:D:p

Az emers rész viszont még mindig nagyon-nagyon jó!:rolleyes: Főleg az Erectusok nagyon mutatósak.:love:
Hát, amano hadsereg per pillanat nincs kéznél: marad az eredeti verzió: takarítok én. A dícséret mindenesetre jól esik emers ügyben :shame: legalább ennyi pozitívum legyen benne.
Jah kérem! Aki a heti vízcsere helyett főzni, kirándulni, szomszédolni, meg horgászversenyre jár arra előbb-utóbb ráköszön az alkony zóna... :D
Tessék (nem rossz) példamutató Legendának lenni, és szépen kitakarítani a csalitost!
Hát van itt igazság kérem szépen, de igyekszek megfelelni a titulusból eredő kötelezettségnek és úttörő becsület szavamra látható javulás következik.:D
Mondjuk innen csak felfele van, úgyhogy nem túl nagyvonalú az ígéretem;)
 
Azta Szabi tényleg nem sokat foglalkoztál a jó öreg Mr.Hopkinsal:LOL:,elkapott egy kis kórságot,és ágynak dőlt:).
Adj neki Carbot injekciós tűvel,attól meggyógyul.:whistle:
Viccet félretéve,látott már szebb napokat is a tuskó,de sebaj,vagyunk így egy páran akiknek nem marad annyi ideje az akváriumra ,mint amennyi kellene.(Én is küzdök némi algával.)
De nem féltelek ,tudod te mit kell tenni ,hogy újra egészséges legyen az öreg;):)
 
A parvula 2/3-át megnyírva ez a kép tárult elém:
DSCF4304.JPG
Hát sok mindenre fel voltam készülve, de arra, hogy a másfél-két centisre nyírt parvula fullra tele legyen mulmmal, ez kissé erős még az én cserepesre edzett lelkivilágomnak is.:mad::punch:
Le is megyek egy sörért, mert ezt nehéz elviselni. Itt kérem minimum heti két porszívózást kell beiktassak legalább egy hónapig.:banghead:
 
No, mostanra végeztem az elsősegéllyel:
- 25% vízcsere, közben
- parvula megnyírva
- bal szélről alternanthera bokor kiszedve
- tuskóról a maradék MC leszedve
- rotalák kissé megregulázva
- crypto parva nagy és algás levelek mérsékelt (alig láttam, olyan zavaros volt a víz) szelekciója
- mulm valamelyest kiporszívózva
- szűrő nagyvonalakban kitakarítva (Seachem Purigen regenerálás most nem volt, perlont holnap szabok bele
- skimmer kitakarítva
- RO elindítva, hadd csorogjon reggelig a vasszer

Következő forduló:
- mulm porszívózás (ez még jó sokszor lesz, mire kiszedem:mad::banghead:)
- 25% vízcsere
- a crypto wendtii kompact kigyomlálása, mert nem elég kompakt
- crypto parva nagy és algás levelek további szelekciója
- parvula nyírás finomítása
- gyomlálás, ültetés
 
Back
Oldal tetejére