• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tuskó Hopkins

A revitalizálás keretében elkezdtem méricskélni, vegyes érzelmekkel értem a végére....
tds ~125
hőmérséklet 23-25 °C
pH 7 körül:mad::banghead:
kH 3-4 (3-nál már világos sárga a cseppteszt)
gH szerintem tönkrement a teszt cseppem, mert még az RO is 25 cseppnél sárgás-barna, nem vált zöldbe (korábban 6 körül volt, amikor még működött):mad:
PO4 ~0,4-0,5

A pH nagyon gáz, az RO vizem 6,2-es, az még elmenne. Sűrűbb vízcserékkel megpróbálom lennebb tornázni, de a biztonság kedvéért tettem égerfa tobozt is a szűrőbe.
Holnap vízcsere, rámérek előtte-utána is!
PO4-et fel kellene hozzam 1,0 környékére.

Miért akarsz mindenáron 7 alatti pH-t?
 
talált sülyedt:)

@Evereka írta, hogy sajnálja őket, azt gondoltam, hogy végleg elköltöztek :)

Esetleg kénsav a cserevízbe? Nekem nagy kedvencem :p

Edit: Tőzeglé? "Levéltea"? Mindkettőt használom, és tök jók. Szép színes a víz, jó az illata, a pH rendben van.

Edit 2: most néztem meg alaposabban. Manado van benne? Friss vagy használt? Az akadama jobb lett volna tisztán, nem?! Az égertoboz a szűrőben jó ötlet, de folyamatosan pótolni kell, és egy bizonyos mennyiség felett a víz olyan barna lesz, hogy azon fény nem megy át (de ezt Te is tudod) :)
 
Utoljára módosított:
:eek::eek::eek: Azert az emers reszert mindenkeppen respect, nagyon baba!!...
Köszönöm:happy:
A tuskó tetején lévő p. erectus-al ki is vagyok egyezve, már rendszabályoznom is kellett, mert mindent eltakart és alatta/előtte van egy pár szál stau (abból is van egy emers hajtás, amit meg is mutattam:)) riccardiával borított lávakő a választóvonala hátrafelé, előtte meg riccardia "terasz" foglalja keretbe, de a fára is szépen megtapadt a riccardia, ami kimászott a víz fölé is. Imádom!:woot:
A bal oldallal nem vagyok kiegyezve, ott még jócskán van tennivalóm. Tartok tőle, hogy a HM-hydro combót fogom segítségül hívni, hisz' velük már voltak kellemes élményeim, és mivel @Szaki jóvoltából most került hozzám egy kazal hygrophila polysperma rosanervig, ami ráadásul emersben is hajlandó szépen muzsikálni, a mostani halódó hygrophila polysperma és rotala rotundifolia csapatot szerintem meneszteni is fogom.
Már "csak" meg kellene csinálni:whistle::whistle::whistle:
No de este kármentés, ültetés, vízcsere, aztán reggel fotó:)
 
Szinte teljesen letisztult ma estére, az a 7 réteg perlon csak tud valamit:).
Jó sok dolgom lett, így a kertészkedést -és ezzel a víz újbóli összezutyulását- egy nappal el kell halasztanom.
Kérlek, érjétek be két képpel:
egy totál, majdnem szemből:
DSCF4345.JPG
kicsit homályos, kicsit tükröződik, de legalább látszik Mr. Hopkins:)

Imádom, ahogy a felszínen tükröződik a stau és a riccardia, no meg pár szál brasil is van ott:):
DSCF4348.JPG
 
Nincs kedvem lekapcsolni a pilácsot, mert az amanok olyan hancúrban vannak amióta feljöttem a játszósba -gyanítom, korábban is ment már a hancúr party- amit már nagyon rég nem láttam.
Van egy-két csajszi, akik éppen nem hurcolják a petéket, őket és egymást is úgyhajtják, hogy öröm nézni. Emeleteset még nem láttam, de ami késik, nem múlik:)
A kis cory pygmaeus-ok is be-beszállnak egy-egy kör erejéig, de olyan mókás nézni, amikor a jócskán nagyobb amano fickóval úszik a cory:woot:
Ezt a nagy nyüzsit visszaigazolásnak érzem: talán ezzel hálálják meg, hogy végre törődök velük.:)
 
Nincs kedvem lekapcsolni a pilácsot, mert az amanok olyan hancúrban vannak amióta feljöttem a játszósba -gyanítom, korábban is ment már a hancúr party- amit már nagyon rég nem láttam.
Van egy-két csajszi, akik éppen nem hurcolják a petéket, őket és egymást is úgyhajtják, hogy öröm nézni. Emeleteset még nem láttam, de ami késik, nem múlik:)
A kis cory pygmaeus-ok is be-beszállnak egy-egy kör erejéig, de olyan mókás nézni, amikor a jócskán nagyobb amano fickóval úszik a cory:woot:
Ezt a nagy nyüzsit visszaigazolásnak érzem: talán ezzel hálálják meg, hogy végre törődök velük.:)
Biztos jó móka lesni őket...az Amanókat én is imádom kuksolni jó arcok nagyon....amiket most imádok, a mèzgurámi párom:love:
Ahogy kutatnak, matatnak, szelídek is, néha egymásra találnak, néha a maguk útját járják...gyönyörűek!
 
Szép halak:) mennyi idősek?
Volt már habfészek építés?
Még csak néhány hete vettem őket. Szerintem pár hónaposak,ha lehetnek. Nem építettek még, a felszínen elég erős az áramlás. Inkább azt figyeltem meg, hogy a középső régióban maradnak, bár a hím sűrűn felmerészkedik..;)
 
Egy kicsit csak tudtam kertészkedni.:)
A két hátsó sarok kezdetektől fogva egy hatalmas kérdőjel volt:
- a jobb hátsóban a tuskó - skimmer - kiemelő cső alkotta tér mindig is kívánt valami jó növényt, ami takar, ami elég erős, hogy a skimmer keltette áramlat ne bántsa, amit tudok úgy tartani, hogy a felszínt ne takarja ki teljesen.
Próbálkoztam több féle stemmel inkább kevesebb, mint több sikerrel: takarni takart, de nem szépen, nem úgy, ahogy szerettem volna. Miután a tuskóról végül leszedtem nind a két @stanci -tól kapott szépen kifejlődött buce tövet adta magát a megoldás: orchidea mellől pálca ki, buce töveket szétkaptam, mint foxi a lábtörlőt és most már talán jó irányba megyek: szerintem karácsonyra már jól fog kinézni
DSCF4349.JPG

- bal hátul a tuskó felfele ívelő alsó fele és az akva széle közötti alsó háromszög szintén régi fejtörés.
Ültettem ide is sok mindent, tűztem be pálcán microsorum p. tridentet (de lehet, hogy wiledov), fissit, h. pinnatifidát, lehet, hogy az egy év alatt mást is.
Végül a h. pinnatifida majd' kihalt, a maradékot most elültettem, hátha megmarad, fissit kivettem, mert mégsem tetszett, pedig szép nagy gombóc lett belőle (közel 10 cm átmérőjű), a microsorum maradt és ide is bucét tettem, ha már volt...:)
DSCF4350.JPG
Az az árva szál bonsai vissza fogja kapni a társait, de vissza is lesz vágva. Szerintem egy ritkás bonsai sáv nem lenne ott rossz.
Betettem kísérletképpen pár szál bacopa carolianat, ha nem viselkedik jól, akkor könyörtelenül ki fogom csípni, de kap egy esélyt.
Bal szélén még töröm a fejem, van pár jelöltem;)
- a tuskó előtti sáv szintén fejtörés elejétől kezdve:
Ranunculus nagyon-nagyon tetszik, de amikor 20+ cm-es szárat és 5-6-7 cm-es ernyőt növesztett, sőt a víz fölé is kijött, akkor mennie kellett
Cypto parva volt a következő jelölt: a szélen elmegy, hagytam is belőle, középen ő is túl nagy lett, mennie kellett
Crenata eddig jól viselkedik, bár vannak túl hosszú levelei neki is, de majd közelebbi ismeretséget köt az ollóval ha kell. Jelenleg ő tűnik befutónak, ezért egy vékony sávban végig is ültettem a felszakadt tövekből a tuskó előtt:
DSCF4351.JPG
Hétvégén (vasárnapra tervezem) felteszem az új lámpát: egy 4x24-es Quad-ot vadiúj OSRAM 865-ös (6500K) csövekkel és addig igyekszem kiporszívózni azt a sok-sok mulmot ami még mindig sajna bent van a rendszerben.
Parvula a kopár részre megvan, félre is tettem, az is a hétvégén fog jönni, hacsak addig nem jön meg a csipeszelős hangulatom.
Ma kb ennyihez volt időm, lelkierőm, no meg agyalok folyamatosan.
Remélem, majd az új piláccsal jobban fog látszani Mr Hopkins is: igazán megérdemli:)
 
A hosszú hétvégén szerintem végzek az átalakítással:)
Addig is vizet cserélgetek pár naponta, porszívózom a mulmot, most már láthatóan fogy:)
Mértem ma reggel egy gyorsat, csak két adatot: pH 6,5-6,5, tds 120 körül.
Közben a rutinszerű tápozást is viszem végre rendesen: mic, mac, EC, PO4, ferro és az erőteljes nyírás miatt kap napi 5 csepp http://www.greenaqua.hu/hu/ada-eca-50ml.html -t is
A crenata túl magas leveleit szintén le fogom csípni a középső részen és jobb oldalon, csak a bal oldali magasabb szálakat fogom meghagyni, mert ott a többi növény is magasabb lesz.
Várom már, hogy legyen időm a 4x24-est felszerelni, kíváncsi vagyok, mennyire lesz más a megvilágítás, hogy reagálnak rá a növények:)
 
A hosszú hétvégén szerintem végzek az átalakítással:)
Addig is vizet cserélgetek pár naponta, porszívózom a mulmot, most már láthatóan fogy:)
Mértem ma reggel egy gyorsat, csak két adatot: pH 6,5-6,5, tds 120 körül.
Közben a rutinszerű tápozást is viszem végre rendesen: mic, mac, EC, PO4, ferro és az erőteljes nyírás miatt kap napi 5 csepp http://www.greenaqua.hu/hu/ada-eca-50ml.html -t is
A crenata túl magas leveleit szintén le fogom csípni a középső részen és jobb oldalon, csak a bal oldali magasabb szálakat fogom meghagyni, mert ott a többi növény is magasabb lesz.
Várom már, hogy legyen időm a 4x24-est felszerelni, kíváncsi vagyok, mennyire lesz más a megvilágítás, hogy reagálnak rá a növények:)
Azert ezekkel a spot lampakkal sem rossz eredmeny ez;)
Van egy ismerösöm, kis allatboltja van, de nem is ez a lenyeg, ö szorakozott regebben akvariumi spot izzokkal, egeszen jo eredmennyel, van neked/nektek ilyen vilagitassal tapasztalatotok? Ö kifejezetten akvariumi spot lampaval vilagitotta meg az akijat, attol eltekintve, hogy lokalisan erösebb volt a megvilagitas, ertsd, nem Volt olyan egyenletes az elosztas, mint mondjuk T5-el, nöttek a növenyei eleg jol. Marka, tipus, ilyesmi mar nem remlik...
 
Azert ezekkel a spot lampakkal sem rossz eredmeny ez;)
Van egy ismerösöm, kis allatboltja van, de nem is ez a lenyeg, ö szorakozott regebben akvariumi spot izzokkal, egeszen jo eredmennyel, van neked/nektek ilyen vilagitassal tapasztalatotok? Ö kifejezetten akvariumi spot lampaval vilagitotta meg az akijat, attol eltekintve, hogy lokalisan erösebb volt a megvilagitas, ertsd, nem Volt olyan egyenletes az elosztas, mint mondjuk T5-el, nöttek a növenyei eleg jol. Marka, tipus, ilyesmi mar nem remlik...
Az az igazság, hogy alapvetően olyan akiknál használom, ahol nem nagyon vannak növények.
Három növényesben próbáltam ki:
- itt kiegészítő világításnak, mert a két hátsó sarokhoz nem nagyon ért oda a HQI fénye. Mivel kb tenyérnyi felületen volt érdekes egy-egy izzó fénye (7W-os 6000K-es GU10-es LED izzókat használtam ide) szerintem elfogadhatóan teljesítettek
- egy másik akva fölé (kb 70 literes) üvegből készítettem egy "állványt" és ebbe 5 db 7W-os 6000K-es GU10-es LED izzót tettem. Ezek már közel úgy világították be az akvát, mintha egy világítótest lenne fölötte. Low tech szinten itt is elfogadhatóan szuperált szerintem.
- a garnélás 5 rekeszesnél is a 7W-osok muzsikálnak jól, próbáltam 4,5W-os, 4000-5000K körülit is, de az gyertyaláng

Alapvetően a nano kategóriában, maximum annak a felső határa környékéig tartom jó választásnak, vagy kiegészítésnek, mint itt a hátsó sötét sarkoknál.
 
Van némi adósságom: két hete lesz szép lassan, hogy vettem friss gH, kH tesztfolyadékot és nem mértem meg a valós adatokat.
Ma végre pilácsot cseréltem: 70W-os HQI ment, 4x24W-os Quad jött a helyére.
Egyelőre nem akarok semmit mondani, még össze kell szokjunk, de egyenletesebbnek tűnik a fény.
A szokásos 25%-os vízcsere utáni adatok:
pH ~6,8 nem rossz, de ide taiwanok nem jönnek még egyszer
kH 2
gH 3 ezek mármindjárt más értékek, mint a régi vacak teszt folyadékkal
tds~120
hőmérséklet 22°C
Bedobtam ide a maradék pár CRS-emet, ők kevésbé kényesek a pH-ra, majd látom, mit csinálnak, egyelőre bújócskáznak.
Jött bele egy 20 fős cory pygmaeus ők is hol bújócskáznak, hol összeállnak csapatba. Továbbra is nagy szerelem:)
Jelenleg itt tartok:)
 
Halihóóóó @Pecás Szabolcs jelentkezzzz:)
Mi újság Mr.Hopkinssal??????Megvagytok????Nagy a csend körülöttetek,remélem minden rendben van.Azt ígérted ,hogy év végén már nem dolgozol annyit:LOL:.
BUÉK nektek(y)
Tudom, ígéret szép szó, ha megtartják úgy jó, de sajnos "kicsit" másképp alakulnak a dolgok.
Ma viszont akvarizálgatok, estére talán lesz megosztásra érdemes kép is;)
Az akva még megvan, "kicsit" elhanyagolt mindennapjait éli, ebbe már túl nagy dolgot nem művelek, elpötyög április-májusig, aztán rescape új helyen (csak a szobában kerül arrébb két méterrel, ott sem a radiátor sem az ablak nem fog bezavarni majd). Már van egy elképzelésem, de még finomításra szorul:facepalm:
Boldog Újévet Nektek is!(y)
 
Tudom, ígéret szép szó, ha megtartják úgy jó, de sajnos "kicsit" másképp alakulnak a dolgok.
Ma viszont akvarizálgatok, estére talán lesz megosztásra érdemes kép is;)
Az akva még megvan, "kicsit" elhanyagolt mindennapjait éli, ebbe már túl nagy dolgot nem művelek, elpötyög április-májusig, aztán rescape új helyen (csak a szobában kerül arrébb két méterrel, ott sem a radiátor sem az ablak nem fog bezavarni majd). Már van egy elképzelésem, de még finomításra szorul:facepalm:
Boldog Újévet Nektek is!(y)
Taiwanokkal mi újság????Remélem meg vannak,jól vannak;),Lámpa csere bevált?????
Részleteket kérünk bővebben,és fotót
 
Taiwanokkal mi újság????Remélem meg vannak,jól vannak;),Lámpa csere bevált?????
Részleteket kérünk bővebben,és fotót
Taiwanok sajnos nem bírták ki a hanyagságomat. Ez nagyon fáj:cry:
Azt viszont már megígértem magamnak, hogy ha a rescape meglesz sok dolog másképp lesz benne és újra lesznek taiwanok, mert nagyon beléjük szerelmesedtem.
Arról már elég sokat megtanultam, hogy mit szabad és mit nem velük. Ha fájdalmas is, de nagyon komoly tanulás volt.
Lámpa tetszik, az marad majd fölötte az új helyen is, de a karbantartások és a tápozás összevisszasága, no meg a CO2 hiánya azért nagyon mutatja az "eredményeket". (majd csövet is cserélek benne addigra, meg a csöveket tartó műanyag csipeszek helyett is valami tartósabb megoldást választok)
Kitartás Laci, estére mutatok majd ezt-azt, még ha nem fáklyásmenet is a dolog, ez is része a hobbinknak, ebből sokat tanulhatok/tanulhatunk.
 
Back
Oldal tetejére