• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica workshop április - Dánia

Közben fent van a többi akvárium is:

Csak emlékeztetőnek 2 óránk volt totál minderre. De ezek az akváriumok sehol sem lennének Mick (Tropica) karbantartásai és utólagos finomításai nélkül.
Mindez Juwel szettben 4 csöves CO2-vel stb.

Tropica Aquarium Plants - Layouts

ImageGen.ashx

ez lett belőle...

ImageGen.ashx



ezt építettük mi

ImageGen.ashx


90 nap múlva

ImageGen.ashx




ImageGen.ashx


ImageGen.ashx




ImageGen.ashx


ImageGen.ashx




ImageGen.ashx


ImageGen.ashx
 
Üdv! Lehet hogy kimaradtam valamiből a Tropica workshopon a GA-ban, vagy szokás szerint elfelejtettem, de kérdem én: milyen talaj ez? :eek:

Valamilyen holland dekorhomok volt ahogy néztem.
Nincs még meg a Tropica agyagos aljzata és a srác aki gondozza kicsit tart is tőle.
Homokos aljzatnál (semleges víz) TDS alapján tápoz. Agyagos aljzatnál ez nem menne.
De a végeredmény jó lett. Mondjuk mindegyik akvárium teljesen sík semmi komoly emelkedő stb.
 
Szóval az aksikkal kapcsolatban gondolom előjön a kérdés.

Hogy gyári szettel hogy lehet ez?
Belső szűrővel hogy lehet elég?
Tropica táppal hogy működhet?
Agyagos talaj nélkül hogy lehet ilyen sűrű a növényzet?
Tropica táptalaj nélkül! hogyan lehet ilyen szép minden?
Vagy Seachem Purigen nélkül és belső szűrővel miért ilyen tiszta a víz?

De akkor sorban válaszolok is :)

1. Gyári szett. A juwelnek ez egy jobb szettje volt gondolom valami aktuális cucc ha már direktbe a juwel küldte. Ezért pl fényből egész jól volt méretezve a szett. Ha jól rémlik a komplett tetőt le lehetett venni így ültetni sem volt gáz, bár a mi akváriumunkba ha jól emlékszem keresztmerevítők miatt alig fértünk be a fákkal. Szóval fény volt elég ezekhez a növényekhez.

2. Belső szűrő. Azt tudom hogy Mick szétdolgozta az agyát vízcserékkel. Kb 2x annyit foglalkozott vele mint amennyit mi szoktunk egy aki indításnál. Nem látjuk hét közben és általánosságban milyen a víz és mennyit takarították a szűrőt. Szerintem a végleges fotók előtt is több orás karbantartás volt, hogy így nézzenek ki az akváriumok.

3. Tropica táp.... ebben picit szkeptikus vagyok. A leírás szerint pl a mi akváriumunknál hetente 3x adagolta túl a gyári ajánlást a Premiumból és 2x a Spec-ből. Mindkettőt használta - ezt eleve így szokták sok fénynél. De amiért szkeptikus vagyok, az az, hogy Mick porokkal tápoz a TDS-hez. Szóval én inkább úgy érzem ez kicsit a külvilágnak szólt, hogy Tropica táp.

4. Homok aljzat. Utáltuk, hogy nem lehet vele építkezni. Beöntöd és kész. Nagy növényt nem volt jó ültetni bele, de pl a kis finom levelűekkel gyorsan haladtunk és a homoknak köszönhető, hogy semmi nem jött fel indítás után. Működik így is, egész jó is lett, de látszik, hogy sok akváriumba utólag került bele még sok sok növény, hogy meglegyen a kellő hatás a 90. napra. Nagyon picik a fotók így nem látod hogy milyen sűrű a gyep pl. Egy nagyított kép sokat elárulna a történésekről. Szóval működik ez is, de!
A Tropica lágy vizet használ. Tápból szinte pontosan tudják mennyit adagolnak. CO2-t is picit jobban finomhangolják. Így nincs talaj táp raktározás, nincs pH stabilizálás stb stb.
De menet közben amikor a riportokat kaptuk azért írta, hogy küzdelem van keményen pár akváriumban.

5. Tropica táptalaj kimaradt! A gyorsaság miatt nem volt idő ezzel szórakozni. És a legtöbb akváriumban nem is volt meg hozzá a kellő talaj magasság.
Megint azt tudom mondani, hogy napi kontrol volt a tápozással. És annyit öntöttek bele amennyit a műszer indokolt. Így nem volt tápanyaghiány.

6. Szűrőanyag, Puri. Nem volt, illtve az sosem derül ki mi volt a szűrőkben de tudom, hogy sok akváriumnál még bőven féltáv után is szívtak a színes vízzel. A fotón szerintem a durva karbantartás olyan hatást csinált mintha tökéletes lenne a víz. Ezt fotózáshoz így is kell, de ezért nem lehet következtetéseket levonni.

Végeredményben 2 dolog volt fontos a projectben.

A Juwel azért küldte az akváriumokat, hogy valami szép készüljön belőle. A Tropica pedig nem engedhette meg magának, hogy ne a maximumot hozza. Ezért is segítettünk. Ők pedig 3 hónapig szerintem brutál módon dolgoztak az akváriumokkal, hogy határidőre kész legyen és ne lehessen belekötni.

Igen így is működik. De már magam előtt látom azt a szegény csókát aki most veszi élete első akváriumát és a Juwel katalógusban vagy akváriumokon ezekkel a fotókkal találkozik.... aztán valahogy sosem lesz neki ilyen a látvány.
Mert aki ezeket csinálta, és karbantartotta pontosan tudta hogyan védje ki a rendszer gyengeségeit. Már ott megbukik a dolog, hogy aki karban tartotta el sem tudja magyarázni a jóembernek, hogyan tápozott.....
 
Back
Oldal tetejére