• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica 1-2-Grow dobozos növények

viktorlantos

Alapító
Admin
Amióta az Interzoon megjelent pár helyen láttam tesztelés jelleggel is ezeket a növényeket.
A legutóbbi remek demonstráció a lengyelektől ez:

http://www.aquascapingworld.com/forum/a ... arium.html

Ezek a növények dobozban érkeznek, zselés tápanyagban fejlődnek, mentesek mindenféle csigáktól és kórokozoktól. Teljesen sterilek.

A fenti link ezért érdekes, mert a kis dobozos növényekből elképesztő dzsungelt neveltek remek színekkel.
Hiába nah, a lengyelek európa akvakertész mesterei....

DSC07940.jpg


IMG_0140.jpg
 
Ezeket én is láttam a Tropica oldalán. Nekem az tetszett meg benne nagyon, hogy nem kell kínlódni a növények ültetése előtt azzal, hogy óvatosan kibogarászod a gyökereket a gyapotból, földlabdából. Ilyenkor jó eséllyel lehet eltépkedni véletlenül a gyökereket, ami igen kínos, főleg egy-egy előtéri növénynél. Itt meg csak leöblögeted, szétszabdalod, ültetsz, voilá. :)
 
Hmmm .. :)
A növényfajták mint egy fele eltűnt mire felnevelték..
Hiába reklámozni is tudni kell :D
Egyenlőre nekem nincsenek túl jó eredményeim ezekkel a növényekkel.
Egy kereskedőnek tuti semmi dolga vele és igen energia takarékos tartani .
Tehát inkább nekik találták ki ....
Beakvarizálásnál nálam kb 40% arányban működött a dolog. :cry: 60 % kuka :cry:
/eléggé fajtafüggő volt a dolog /
Ahhoz , hogy kidobjuk meg nem olcsó.Sőt....
A következő növények lennének zselében:
Semmi különleges :
Alternanthera reineckii 'Purple' : 60 %
Bacopa caroliniana : kommersz
Eleocharis ”parvula” : ez aránylag jól megmaradt
Glossostigma elatinoides : 50 %
Hemianthus callitrichoides ”Cuba” :elég ritkán
Hygrophila ”Siamensis : egyszerü
Lilaeopsis brasiliensis : könnyebben reagál a változásra a kőzetgyapotos
Limnophila sessiliflora : egyszerü
Ludwigia repens ”Rubin” : egyszerü
Marsilea hirsuta : nagyon lassan indult meg 50%
Myriophyllum mattogrossense :70%
Rotala rotundifolia : egyszerü
Staurogyne repens : 40%
Hygrophila polysperma ’Rosanervig’egyszerü
 
Vgábor said:
Hmmm .. :)
A növényfajták mint egy fele eltűnt mire felnevelték..
Hiába reklámozni is tudni kell :D
Egyenlőre nekem nincsenek túl jó eredményeim ezekkel a növényekkel.
Egy kereskedőnek tuti semmi dolga vele és igen energia takarékos tartani .
Tehát inkább nekik találták ki ....
Beakvarizálásnál nálam kb 40% arányban működött a dolog. :cry: 60 % kuka :cry:
/eléggé fajtafüggő volt a dolog /
Ahhoz , hogy kidobjuk meg nem olcsó.Sőt....
A következő növények lennének zselében:
Semmi különleges :
Alternanthera reineckii 'Purple' : 60 %
Bacopa caroliniana : kommersz
Eleocharis ”parvula” : ez aránylag jól megmaradt
Glossostigma elatinoides : 50 %
Hemianthus callitrichoides ”Cuba” :elég ritkán
Hygrophila ”Siamensis : egyszerü
Lilaeopsis brasiliensis : könnyebben reagál a változásra a kőzetgyapotos
Limnophila sessiliflora : egyszerü
Ludwigia repens ”Rubin” : egyszerü
Marsilea hirsuta : nagyon lassan indult meg 50%
Myriophyllum mattogrossense :70%
Rotala rotundifolia : egyszerü
Staurogyne repens : 40%
Hygrophila polysperma ’Rosanervig’egyszerü
Már értem nálam is miért csak 10-20% maradt meg a a dobozos Parvulából. Pedig rengeteg gyönyörű kis növény volt a dobozban. Három hét után ki kellett szednem az egészet, kiválogattam az élő új hajtásokat és visszaültettem. Idővel persze kialakult a parvula gyep, de nagyon kiábrándító volt az első kudarc.
 
A fenti linkelés alapján valami nem volt okés nálad. Gábor pl azt írta nála aránylag jól megmaradt.

Jó lenne többet tudni a körülményekről, ahova került. Elképzelhető, hogy volt valami ami nem volt ideális a növényhez. Pl kevesebb fény, esetleg gyenge talaj? Vagy ideje előtt visszavágtad?

Látom már kell egy demoakit csinálnunk, hogy követni lehessen a fejlődést... Persze minden növénnyel előfordulnak kudarcok, mégis azt gondolom, hogy ha ez a módszer nem működne akkor sem a Tropica, sem az Anubias és kismillió növénytermesztő nem foglalkozna az ilyen kultiválással.

Nem lehet egyetlen érv az sem, hogy a polcon jól elvan és enni sem kér, mert ha egy növény tartósan rosszul szerepel a kedves vásárlónál, az rövidúton kikopik a kereskedő kínálatából.

Arra kell figyelni a vásárlásnál, hogy ne full elbarnult növények legyenek a dobozban, mert az arról árulkodik, hogy túl régóta vannak a dobozok a kereskedőnél és megindult a lebomlási folyamat.

Remélem azért idővel előjönnek majd a dobozos tapasztalatok és több visszajelzést is látunk majd. Külföldi fórumokon elég sok véleményt lehet olvasgatni.
 
Látom már kell egy demoakit csinálnunk, hogy követni lehessen a fejlődést...

Ne feledd, az egyik low tech Eheim nano, 1-2-Grow növényekkel működik nálunk, abszolút gond nélkül ;)

(Nekem is Cecska szólt szombaton, hogy a Terraplázán abból rakta össze az akit néhány hete ;) )
 
Nálam a 1-2Grow növények eddig (lekopogom) 100% arányban indultak be, és gyönyörűen fejlődnek. (piszok gyorsan) :)
Nalam is jol fejlödnek,talän csak a HC-m nem fejlödött,ki is dobtam.de mint tudjuk a sok fenyt kedveli.
 
Én 1-2 Grow Staurogyne-t kaptam. Rengeteg volt abban a pici dobozban, elültettem, kb. egy hét alatt duplájára nőttek a növények, gyönyörű a színük és az állapotuk. Nagyon hamar és nagyon szép a fejlődés. Meglepő!
 
Sziasztok, remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet. Beültetés nélkül, hogy célszerű eltartani ezeket a dobozos 1-2Grow zselés növényeket kb 1 hétig? A kis dobozokról le kell venni a fóliát, fölé a megfelelő világítás és kész, vagy a fólia (tető) marad? Tudom hülye kérdés de fontos lenne a válasz.
 
Sziasztok, remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet. Beültetés nélkül, hogy célszerű eltartani ezeket a dobozos 1-2Grow zselés növényeket kb 1 hétig? A kis dobozokról le kell venni a fóliát, fölé a megfelelő világítás és kész, vagy a fólia (tető) marad? Tudom hülye kérdés de fontos lenne a válasz.

Fólia marad, ne bontsd ki mert tönkremegy! Csak használat előtt bontjuk.
Ne legyen melegben, ne legyen nagyon hidegben. 18-22 fokon ideális.
Ha van némi fény az jó, most már direkt erős meleg napsütéstől nem kell tartani.
 
Fólia marad, ne bontsd ki mert tönkremegy! Csak használat előtt bontjuk.
Ne legyen melegben, ne legyen nagyon hidegben. 18-22 fokon ideális.
Ha van némi fény az jó, most már direkt erős meleg napsütéstől nem kell tartani.

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! :)
 
Back
Oldal tetejére