• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tribute to James Findley

Nem aggódok. Azért vagyunk itt, hogy elmondjuk a gondolatainkat. Ebből születnek a jobbnál jobb alkotások majd. Ez tapasztalat. Ezért biztatok mindenkit, hogy ha van véleménye mondja el. Én szeretem olvasni.

A skimmert viszont megoldottam és ezért köszönet az ötletért!!! Az aquacompacthoz volt egy sarokidomom. El is felejtettem. Kipróbáltam és pont stimmel a skimmer kinyomócsövére. Úgyhogy a főgyökér mögött van a skimmer 90°-os könyökkel, tehát láthatatlan. Zseniális ötlet volt.

Nálam semmi sem egyszerű, tudod..
Az tuti! Csak ha valami jó és sokan mondják, hogy jó akkor kérlek ne szedd szét :)
 
A skimmert viszont megoldottam és ezért köszönet az ötletért!!!
Nem gondoltam volna hogy van hely a fa mögött. Ötletes a megoldás.
De amúgy semmire nem céloztam a terepmintás rucival, csak hogy a skimmernek is húztam egy vonalat - mintha hardscape részét alkotná. Tudom hogy igazából nem volt vicces, de nekem tetszett :) :facepalm:
 
Megindult az élet. Mondjuk nem pont úgy ahogy képzeltem, de akkor is. 1 hét még legalább, mire bekerülnek az algázók. Érdekes lesz a mutatvány. Tropica aljzat nem csinált ilyet, de hát tudjuk a különbséget. Megpróbáltam, vállalom.DSC_0277.JPGDSC_0278.JPG ilyen szépen se sikerült még beszinezni az ellenőrző folyadékot. Színskálát hozzá lehetne igazítani RGB 189 207 112 :)
 
Mennek a feles vízcserék becsülettel. Táp is menjen? Bizonytalan vagyok. Excelt tolom neki, de a mic/mac kombót feleslegesnek érzem még ennyi vízcserével és ammóniával a háttérben.
Errol mindig elternek a velemenyek. En inditaskor ugyanugy tapozok mint kesobb. Annyi h altalaban este van idom a vizcserere igy utana megy a tap, nem reggel. Foleg ha van zseles noveny, oket egy nagyon tapanyagdus kornyezetbol rangattuk ki epp.
 
Errol mindig elternek a velemenyek. En inditaskor ugyanugy tapozok mint kesobb. Annyi h altalaban este van idom a vizcserere igy utana megy a tap, nem reggel. Foleg ha van zseles noveny, oket egy nagyon tapanyagdus kornyezetbol rangattuk ki epp.

Nincs még zselés növény. De akkor tápozok rendesen, mert kifejlett leveleszöldség meg van gazdagon mindenhol. Alga miatt nem aggódok, úgyis lezabálják majd a takarítómunkások csak addig bírja ki minden.
 
Növénylistát még nem kaptunk. Az ott melyik Buce?
Igazad van, a növénylista elmaradt.
Amit kérdezel, az a Bucephalandra "mini needle leaf" Annyira lassú a növény, hogy fél év alatt nőtt 1,5 cm-es kis darabkáról nőtt ekkorára. Úgy kaptam, hogy volt rajta 1cm-nyi szár meg 0,5cm-es levél töredék. Most kb 4-4,5 centi lehet.

A többiek pedig:
- Anubias petite
- Bucephalandra "wavy leaf"
- Cryptocoryne Petchii pink
- Cryptocoryne parva
- Microsorum Pteropus Trident
- Microsorum pteropus Narrow
- Microsorum pteropus
- Pogostemon Helferi
- Vesicularia ferriei Weeping
- Fissidens Fontanus
+ némileg később még kevéske crypto illetve hemianthus callitrichoides cuba lesz még benne.
 
Azt tudom, hogy a Buce-k lassúak, ráadásul a kislevelűek még annál is lassabbak. Mini needle leaf-re tippeltem, csak gondoltam rákérdezek, legyen biztos. :) Köszi!
 
Újítottam kicsit magam számára. Emers irányba is szerettem volna elmozdulni. Erre a nagy fa pont tökéletes választás, hiszen számtalan hely van a növények rögzítésére. Tomival agyaltunk (illetve ő agyalt én meg azt mondtam, hogy bacopa. Szóval elég egyoldalú volt az agyalás megint :) ) egy kicsit melyik növénynek van szép virága így két zöldség maradt a kosárban:
- Pogostemon erectus - lila virága lesz
- Hygrophilia 'araguaia' - ennek is szép lila virága lesz
illetve bónusz trackként: Mit találtam az Aldiban? Érted? Az Aldiban... Külön felhívnám a figyelmet a növényjelölő cimkére. Hagyok időt. :)
Nagyon szép sárga virága van emersen. Kiváncsi leszek rá. Egyelőre a páromnál vendégeskedik. Épp, hogy csak a gyökere lóg a vizbe. Egyelőre tartja magát.
IMG_20161002_134628.jpg IMG_20161002_134806.jpg
 
Újítottam kicsit magam számára. Emers irányba is szerettem volna elmozdulni. Erre a nagy fa pont tökéletes választás, hiszen számtalan hely van a növények rögzítésére. Tomival agyaltunk (illetve ő agyalt én meg azt mondtam, hogy bacopa. Szóval elég egyoldalú volt az agyalás megint :) ) egy kicsit melyik növénynek van szép virága így két zöldség maradt a kosárban:
- Pogostemon erectus - lila virága lesz
- Hygrophilia 'araguaia' - ennek is szép lila virága lesz
illetve bónusz trackként: Mit találtam az Aldiban? Érted? Az Aldiban... Külön felhívnám a figyelmet a növényjelölő cimkére. Hagyok időt. :)
Nagyon szép sárga virága van emersen. Kiváncsi leszek rá. Egyelőre a páromnál vendégeskedik. Épp, hogy csak a gyökere lóg a vizbe. Egyelőre tartja magát.
View attachment 18349 View attachment 18350
Melyik aldiban találtad, és mikor? :)
 
Ahhh és ezt vízben árusítják? Vagy emers növénykent? Bocsi hogy értetlenkedve csak még ilyet nem láttam nalubk sehol... Ez az egyfajta növény volt?
 
Vannak most az Aldiban akváriumi növények, de többnyire drágán, vagy már -a következő készlet érkezése előtt- leakciózva mert tönkrement. Sajnos csak az ötlet volt jó, a megvalósítás kevésbé. :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Hmmmm érdekes... És szted ezek lehetnek akiba rögtön? Holnap meglesem erre félénk is... Hátha van még. ;) Köszönöm.
 
Back
Oldal tetejére