• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tribute to James Findley

A bevált receptet követtem. Napi vízcserék az első héten majd kétnapiak a 2. héttől kezdve. Folyamatos baktérium adagolással. A 15. napon egy próba amano garnéla bekerül a régiekből, ha rendben van minden, akkor jöhet az új állomány.

Ilyen fa kolosszus, mint ami most van még nem volt vízben nálunk. Valóban igaz lehet ha jobban belegondolunk, hogy a friss indítású szűrő, az amazonia, a növények átalakulása, esetlegesen a garnélák gyengélkedése egy olyan szerencsétlen helyzettel állt elő, aminek az ereményét már ismerjük. Törékeny volt az ökoszisztéma és annyi mérgező anyag volt a vízben kb, mint amikor a Föld kialakult. Újabb tapasztalás. De nem vagyok elkeseredve, mert itt a segítség :)

Aktív szén valószínűleg sokat gyorsított volna ahogy @nato írja, de utólag már hiába agyalunk rajta. Olyan ritkán van ilyen, hogy nem kering a mindennapi gondolatokban sajna.
 
Ma három dolog történt. Az kettő nagyon igéretes a másiknak nem örülök annyira.
Kezdem a jóval: rátérek a lágyvizes akvarizálásra. Szombaton majd kiokosodok a szentélyben. Egy hordót kell még vennem.
Megjelentek az első virágok a Hygrophila sp. Araguaián. Nagyon kis szép halvány rózsaszín szirmok. Nagyon szép. Igazán örülök. :)

A rossz: megjelent két hosszúkás háromszögfejű lény. Igen planária. A legutolsó növényvásárlásom 1 hónappal ezelőtt volt kb. Mostanáig vártak? Nem tudom. Mindenesetre talán várnék az írtásukkal hátha megeszik a halak, az amanok vagy akár a helena.
 
Sajnos a fonálalga ügy folytatódik. A hátra tett co2 porlasztó nem hozott megoldást. Érdekesség, hogy csak a flowval közvetlenül érintkező mohákon jelentkezik. Most hátra tettem a kifolyót, hogy a fa mögött nyomja el a vizet és már csillapítva forduljon és ne érje őket közvetlenül. A szűrő félgőzzel működik, kar középen. Úgy tűnik a mohák most nem mozognak. Hátha jó lesz így. Co2 előre jött, változatlan 2bubi/sec sebességel. DC mintapéldája a lime színnek, azzal nem hiszem, hogy gond lenne. Megnézzük így egy hétig vagy kettőig.

Ha valakinek lenne egy ultimate ötlete, szivesen fogadom.
 
Sziasztok!

Azt gondolom elmúlt a vész. Ami a legfontosabb az akvárium életében, hogy most már lágyvizes cserék mennek, egyelőre visszasózás nélkül. TDS pár órával a vízcsere után pontosan 100. Drasztikusan megnyírtam a mohákat. Ezzel egy menetben áthelyeztem a lilly-t a hátfalra. Találtam egy csomag bontatlan substrat pro-t így legrégebb óta magammal hurcolt szűrőanyagot lecseréltem erre. Egyszóval tettem érte, hogy elmúljon a zöld fonal alga. Foszfáttal egyre kevésbé kell utána mennem a tápoknak. Mérem azért, de szinten van mindig. A halak boldogok, a növények sűrűsödnek. A lágyvíznek hála a cuba fergeteges terjeszkedésbe kezdett. Még a végén talán szép is lesz :)
30307654633_de042f9cc6_h.jpgDSC_1015 by outpostagency, on Flickr
 
Ma megtörtént a fotózás. "A hibákat el tudom fogadni, hiszen mindenki követ el hibákat. De azt nem fogadom el, ha valaki nem is próbálkozik" - Michael Jordan. Az idei HAC-ra ez a mottóm.
IMG_20161228_145543_2.jpg

Némi alga hátráltatott eddig, de úgy tűnik szépen rendeződik minden a végére. Eddig a legkönnyebben karbantartható építményem. Némi levélvágás, egy kis igazítás, de nagyjából minden megy a maga útján. Az élővilág gyémánt neonokkal gazdagodott. Nagyon illenek ebbe a környezetbe. A fa végtelen táplálékot ad az oto seregnek. Én nem is láttam még ilyen nagyra nőni őket. Mindenki jó kis kövér :)

Szerencsére a kezdeti botladozások ellenére eseménytelenül telnek a napok. Tökéletes! :)
 
Így hogy felkerült a galéria, megmutatom én is milyen lett a végső fotó. Az akvárium egyébként éli a kis életét. Beállt a víz, nincs már alga. Jövő héten bontom... ... nem ám, csak viccelek :)
Az a baj, hogy nem elég korán lett indítva, így aki ránéz és azt mondja, hogy te Laci ez nincs még kész, sajnos azzal egyet kell értsek.
DSC_0017.jpg
 
Így hogy felkerült a galéria, megmutatom én is milyen lett a végső fotó. Az akvárium egyébként éli a kis életét. Beállt a víz, nincs már alga. Jövő héten bontom... ... nem ám, csak viccelek :)
Az a baj, hogy nem elég korán lett indítva, így aki ránéz és azt mondja, hogy te Laci ez nincs még kész, sajnos azzal egyet kell értsek.
View attachment 24173

A legszebbek között van! Gratulálok! :)
 
Back
Oldal tetejére