• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Shadow Of Mount

Nagyon jó a kövek elrendezése. Hogyan védekezel az ellen, hogy feltöltéskor ne egyenlítődjön ki a talaj? Én még kicsit magasabbra raknám az aljzatot, mert feltöltéskor tömörödni fog.
A kövek alatti árnyékos részekbe nehezen tudsz növényeket telepíteni. Azok a részek sokáig üresek lesznek. Mit tervezel oda?
 
Arra hogy a talaj ne terültön szét és sodorja az áramlat arra kitaláltam valamit amit nehéz lenne leírni majd a képek beszélnek :D.Manadoval amúgy is nehézkes tudom hogy még kell főleg a kövek alá többet pakolni meg még emelni is.Majdnem a akvárium közepén van egy nagyobb árnyék oda nem is szántam növényt ott egy különleges tervet eszeltem ki :D
 
Ötletből nincs hiány :D de hogy jól néz ki és még működni is fog az ... de ha igen akkor marha boldog ember leszek :D
Amúgy nagy :clap: az új setupodnak
 
Ő, már én is várom, hogy milyen lesz . De ebben a hónapban már nem biztos, hogy belefér ;) . Kíváncsian várom a fejleményeket. Nekem már így is nagyon tetszik, sok sikert hozzá :thumbup: :wave:
 
birelone said:
Ha minden jól megy Mr Stevo akkor ebben a hónapban.De ember tervez ... Asszony (ki) végez :D
Oks, köszi az infót! Várjuk! ;) A kivégzéssel, meg csak módjával :D
 
Szia kérdésedre a válasz elindult igaz elég nagy késéssel ugyanis most 9 napos.de eddig lekopogom semmi probléma nem adódott pici alga itt ott volt de eltávolítottam,és ugy néz ki most minden a legnagyobb rendben forog a maga kis ökológiájában :D amúgy már csináltam fotókat szóval dokumentálva van a dolog csak még nem merészeltem feltenni :D de 3 hétnél felteszem.
 
Jól válogattad össze a köveket, és ügyesen is helyezted el azokat, gratula. Ha a növényválasztás is ilyen jól sikerül, akkor ütős kis akvárium lehet belőle.
 
Sziasztok
Elég régen írtam de úgy gondoltam most már ideje feltenni egy részletet hogy is alakulgat most az akvárium.Pár szó röviden az elmúlt hetekről ugyanis most egy hónapos és történt pár dolog.Az első héten semmi gond nem volt aztán megjelent a barna alga amivel kicsit most is küzdök de úgy látom visszavonulót fújt valószínű a szűrő miatt legalábbis én ennek tudom be de Viktor is megerősített benne.A 2-dik dolog pedig a fonalalga ami nagyon zavart de Fogkefe és egy két apró trükk és most már eltűnő félben van szintúgy.Szóval és Tettel :D kisebb döcögések vannak de eddig rendeben halad minden a növények jól vannak szépen fejlődnek még most is került bele egy két cserép újdonság ami sokat dob az összképen legalábbis szerintem.Na akkor jöjjön a kép egyelőre csak kis részletet a jobb sarokról ami kezd alakulni de van még mit formázni rajta.


6226173206_7a58afc111.jpg
 
Hát ez parádés, igazán természetes látványt nyújt! A köveid fantasztikusak .
 
Nagyon köszönöm mindenkinek a dicsérő szavakat.A kép ma készült délelőtt nem igazán állítgattam semmit csak úgy gyorsba fotóztam,de szerintem így is jól sikerült.
 
6353475797_cc57997413.jpg

Nos jó rég iram a fórumra de gondoltam leírok 1-2 gondolatot hátha érdekel valakit :D Szóval ezt a képet azért töltöttem fel ugyanis az akvárium teljesen más képet kap ami eddig volt,bár tudom azt is hogy idáig nem sok képet tettem fel de HAC után ez teljesen más lesz ugyanis mint régebben írtam, posztoltam az egészet szóval 1 hét 2 hét stb amúgy hihetetlen fejlődésen ment keresztül rengeteget küzdöttem a kövekre megtelepedett algákkal.Nem tudom miért de valahogy ez a Pagoda kő mágnesként vonza az algát.Aztán amit észrevettem az a lágy és a csapvíz különbsége ég és a föld, ha csapvízzel töltöm fel az akváriumot olyan mintha a meglévő algának küldtem volna még egy kis energia bombát. Viszont amióta lágy víz van teljesen más a helyzet észrevehető a különbség .Visszakanyarodva az akvárium más képet kap ,a kövek átrendeződnek(tek)kap egy pár új növényt is ami a régiek helyére kerül így szerintem még részletesebbé teszi majd a dolgokat ezen kívül indítok egy nanot is ami szintén iwagumi jelegű lesz ebbe 10 kg seiryu kő kerül növényileg pedig csak Hc tervezek esetleg Hydrocotyle sp Japan de még nem biztos.Viszont ami biztos az hogy az aljzat nem manado lesz mert hc ültetni bele igen botrányos, más növény ültetése viszont már kevésbé vérnyomást emelő dolog.Szóval véleményem szerint Hc manado ba való ültetése előtt kávét inni öngyilkosság :D
 
Back
Oldal tetejére