• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Shadow Of Mount

birelone

Kertész tanonc
Sziasztok!

Egy kis rövid bemutatkozás magamról. Nigro blogjának köszönhetően engem is elragadott ez a kreatív hobbi.Most már 2 éve olvasgatok ,tanulmányozok. Indítottam több akit is inkább kevesebb mint több sikerrel.Viszont az akvakertész fórumnak sokat köszönhetek hiszen amióta olvasgatom azóta sok minden le tudtam szűrni mások hibáiból,vagy sikeréből.Így már később voltak elég (jó) eredmények is de egyenlőre nem éreztem úgy hogy publikálnom kéne.Viszont indítok egy újat amit szeretnék megosztani veletek.Még beszerzés alatt van pár dolog,de dolgozom rajta meg persze növényválasztásban is gondokkal küzdök de van pár mestere ennek a szakmának aki biztosan segít majd :D.

Adatok
Méretek: 100x45x45 merevítés nélkül átlátszó ragasztással

Szűrés : Eheim Professionel 2228 (gyári töltettel) akril ki és befolyók

Világítás: 5x39 watt egyedi gyártású.

Co2: Papillon reduktor 2 kg GA palack Aqua Medic külső reaktor. Aqua Medic mágnesszelep időkapcsolóra kötve

Talaj: Manado 25 kg ADA Bacter Ball , ADA Penac P

Táptalaj: Tropica 10 kg

Tápozás:: Green Aqua : Macro Micro Easy Carbo

Dekoráció : Pagoda Stone 35 kg

Akkor jöjjön egy kép , minőségbe nem a legjobb de dolgozom rajta.

5758457547_36bd2f62cb_z.jpg

http://www.flickr.com/photos/62896412@N ... hotostream
Utóirat a fekete tapadókorongot kicserélem átlátszóra :D
 
Wow hát ez igen szépen alakul! Most már kezdem érteni miért válogattál olyan sokáig. ;) Megérte :thumbup:
Nagyon szép lesz. :angel:
 
Úh, haversrác, ez már most ütős! :shock:
Kevesen használják ezt a fajta követ, a hardscape-edet elnézve nem értem, miért. Na de valami azt súgja, hogy lavinát fogsz elindítani.
Hajrá, kíváncsi vagyok a fejleményekre!
 
Csatlakozom az előttem szólókhoz! Nagyon durva a hardscape, tetszik! Kíváncsian várom a startot, növényekkel! ;)
 
Az igen. :clap:
Várom már az indítást, és azt, hogy milyen növények lesznek benne?! :thumbup:
 
Egyből a képet néztem és a látvány hűha! :lolno: :wtf: Nagyon ütős ez a hardscape, és nagyon jól eltaláltad a kövek illesztését erezetét. Ha nem jön be az akvakertészkedés, akkor gekko-t simán tarthatsz benne ;)
 
Hu, nagyon jól néz ki még így szárazon is.
Mi lesz ha még a növények is belekerülnek :thumbup:
 
Nagyon köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat.Megérte a sok meló vele :D Amint időm lesz mindent beszerzek és akkor indítom is remélhetőleg a következő hónapban.
 
Ahogy látom akkor sikerült összerakni az álmaid elrendezését!! ;) :thumbup:
Nagyon ütős lett, nagy gratula, ez egy olyan elrendezés amit sokáig el lehet nézegetni még így is! ;)
Majdnem sikerült azt a féle elrendezést megalkotnod, mint amit a Contest book-ban néztünk!! ;)
 
Sziasztok tényleg nagyon köszönöm mindenkinek.Igen végül is sikerált összeállítani amit elképzeltem bár még azért a neheze csak most jön.nah de mindent megteszek hogy ez ne végzőgyön csúfosan :D Növények terén már van némi elképzelésem
de marha sok kérdés merül fel még bennem pl a hc t nem a talajba ültetem, hanem egy két kőnek a tetejére vagy a peremére aztán ennek a lefogatásán még tipródok, bár Viktor ajánlott egy két dolgot legutóbb
(Ragasztó aminek a nevét elfelejtettem :D ).A növénylista azért nehéz mert térhatást szeretnék elérni a növényekből és ebből a szemszögből a növények színe (sötétzöld,Világoszöld,vöröses szín stb nem mind1. nah röviden tömören ennyi :D
hétvégén rakok fel elvileg rendes képet is közelebbit.
 
Pillanatragasztó gél formátumú. Ezzel könnyen pozícionálhatod és rögzítheted a növényt. Nem kell sok csak apró cseppek.
Csak vigyázz te ne ragadj oda, mert nem lesz aki befejezi az akváriumot.

Mire feltöltöd az akit a ragasztó is megszárad. Rengeteg profi kertész használja ezt a megoldást sikeresen. A növényeik pedig gyönyörűek.
 
köszönöm az infót Viktor.Az akvárium miatt nem izgulok hogy nem lesz befejezve ugyanis az asszony már ki van képezve minden téren szóval ha mást nem is de akkor ezt neki kell befejezni :D jah és remélhetőleg most már hétvégén eljutok hozzátok is Törökbálintra egy két dologért.
 
Ígértem teszek fel pár közelebbi képet ezen jól lehet látni hogy milyen jó textúrája van is ennek a kőnek.Szerintem lenyűgöző.


5767034749_67435944f2_z.jpg

5767037327_0aa1e230e8_z.jpg

5767578412_55e0e25e46_z.jpg
 
hatásvadász! ;) :thumbup:

tényleg szépek ezek a kövek. sajnos ritkábban látjuk akváriumokban, pedig sok lehetőség van bennük.
 
hatásvadász :D amúgy most jártam nálatok az üzletbe szerintem az általad használt palackot vettem meg mert itthon nézegettem és rajta van a számod :D
 
birelone said:
hatásvadász :D amúgy most jártam nálatok az üzletbe szerintem az általad használt palackot vettem meg mert itthon nézegettem és rajta van a számod :D

pff én töltettem, de ezek szerint elfelejtették levenni.

--- na jó most már elmondhatom mindig rajta hagyjuk a telószámainkat, hátha egy hölgy viszi el a palackot. ;)
...Eddig még sosem jött be. :lol:
 
Back
Oldal tetejére