• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Second One

@eMZé @meleagris a jobb felső és a legalsó ág közé képzelnétek el az ágat? Ugye ne érjen túl a legalsón? Inkább a kettő közé a jobb hátsó sarok felé mutatva? Fotoztam a red moort amibol gondoltam, hogy a göcsört feletti ágat vágom le és valahogyan beapplikálom a helyére. Holnap valahogy lefűrészelem és küldök képet(y)
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    225.8 KB · Megtekintések: 5
  • image.jpeg
    image.jpeg
    177 KB · Megtekintések: 5
Mint emlîtettem a kis nanot is szétszedtem, ami az utobbi időben egy Riccardia erdő volt.
Pár adat róla, Dennerle 20l kocka, Drift wood fával, ami egy széttárt szárnyú madárra emlékeztet leginkább:LOL:
Ada Amazonia, Dennerle táptalaj, 2db Aqua lighter nano lampaval, Eheim 2213 benne Eheim substrat. Növények, szinte ugyanaz mint a nagyban. A fa még súlyozva van, raktam rá egy egy növénykét, de igy még nagyon kopasz szegény úgyhogy dzsungelesítenem kell. Ebben nincs Co2, nem is lesz csak folyékony formában. Lávaköveket itt is bedörzsölöm Riccardia mohával. Ma 4 napos. Ma visszaköltözött bele pár Csoki garnéla.
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    200.8 KB · Megtekintések: 5
  • image.jpeg
    image.jpeg
    227.8 KB · Megtekintések: 6
a jobb felső és a legalsó ág közé képzelnétek el az ágat? Ugye ne érjen túl a legalsón? Inkább a kettő közé a jobb hátsó sarok felé mutatva?
Igen oda és természetesen jobbra dőljön. Nincs valami kisebb ágas bogas fád?
 
Igen oda és természetesen jobbra dőljön. Nincs valami kisebb ágas bogas fád?
Hát körülnézek, de Te gondolom több vékonyabb szálra gondolnál, na az úgy látom nincs:(
Ezt az alábbit szereztem a héten a majdani következő scape-hez:rolleyes:
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    161.6 KB · Megtekintések: 5
Mint emlîtettem a kis nanot is szétszedtem, ami az utobbi időben egy Riccardia erdő volt.
Pár adat róla, Dennerle 20l kocka, Drift wood fával, ami egy széttárt szárnyú madárra emlékeztet leginkább:LOL:
Ada Amazonia, Dennerle táptalaj, 2db Aqua lighter nano lampaval, Eheim 2213 benne Eheim substrat. Növények, szinte ugyanaz mint a nagyban. A fa még súlyozva van, raktam rá egy egy növénykét, de igy még nagyon kopasz szegény úgyhogy dzsungelesítenem kell. Ebben nincs Co2, nem is lesz csak folyékony formában. Lávaköveket itt is bedörzsölöm Riccardia mohával. Ma 4 napos. Ma visszaköltözött bele pár Csoki garnéla.
Szia!
Mind a két akvárium nagyon tetszik! Gratula!(y)
A nanoról kérdezném, mennyire van visszafogva az áramlás a szűrőben? Nyomóoldalon zártál vagy sem? Vagy a lily miatt nem is kell?
Milyen lily pipe-t használsz?
 
Történt egy kis baj, ma fénycsöveket cseréltem a jó kis kínai Quad lámpában, és ahogy vettem ki a csöveket, sorra törtek el a fénytől megsárgult műanyag patentok. Amennyire tudtam, a cserét követően visszaragasztottam a letört darabokat, helyenkét egyelőre rögzíti, de 1 csőnél nem sikerül helyreállítanom és ráhajlik a plexire:mad:
Szerintetek ez igy nagyon nagy baj? El fogja olvasztani a plexit a fénycső vagy bírni fogja?
Erre azt a módszert szoktuk alkalmazni,hogy a csere ugy zajlik ,hogy lecsavarod az oldalát a lámpának,lehúzod a csövekről a vezetékeket,és oldalirányba szépen ki lehet húzni őket,mindenféle műanyag sérülése nélkül.Aztán az új csöveket szépen betolod a helyére ,és visszateszel mindent.;)
 
Erre azt a módszert szoktuk alkalmazni,hogy a csere ugy zajlik ,hogy lecsavarod az oldalát a lámpának,lehúzod a csövekről a vezetékeket,és oldalirányba szépen ki lehet húzni őket,mindenféle műanyag sérülése nélkül.Aztán az új csöveket szépen betolod a helyére ,és visszateszel mindent.;)
Igen, ez az első törésnél eszembe is jutott de néztem az oldalát és oly sok volt a csavar rajta, kb. 4db :)most meg szívok miatta, hát ez van:oops:
Találtam egy helyet ahol árulják, mert a GA ba csak 2-3 hét múlva lesz...de úgy látom bírja a plexi:whistle:
 
Igen, ez az első törésnél eszembe is jutott de néztem az oldalát és oly sok volt a csavar rajta, kb. 4db :)most meg szívok miatta, hát ez van:oops:
Találtam egy helyet ahol árulják, mert a GA ba csak 2-3 hét múlva lesz...de úgy látom bírja a plexi:whistle:
Nem az a gond ,ha néha egy-egy kudarc éri az embert ,hanem az ha nem tanul belőle.Gondolom legközelebb már te is inkább kicsavarod azt a "sok" csavart.;)Nem mellesleg én is törtem már el igy klipszet,én kötegelővel fogattam fel ideiglenesen
 
Az tuti, hogy többet nem pattintgatom, pedig párszor már lett cserélve, hát eddig bírta. Mondjuk az a besárgult műanyag árulkodó volt...
Kötegelő? Az van itthon mert vettem, mihez tudtad rögzíteni vele?
 
Hát körülnézek, de Te gondolom több vékonyabb szálra gondolnál, na az úgy látom nincs:(
Ezt az alábbit szereztem a héten a majdani következő scape-hez:rolleyes:
Nem rossz az amit lefotoztal, ha le tudod vagni a ket hosszu agat, es azt beilleszteni oda, ahova @eMZé is mondta. Nem hiszem, hogy olyan nagyon agas bogas kellene (bar @eMZe nagyobb szaki mint en:)), csak probald meg vagy az egesz gyökeret vagy csak a ket agat ugy beilleszteni, hogy meglegyen az az ugynevezett atvezetes az also felsö között.
 
Egy kis helyzetjelentés:

Sikerült kicserélnem a Quad lámpám csőtartó patentjait, a moon ledek összekötő részei gyakorlatilag elporladtak, azokat száműztem mert úgysem működtek, hihetetlen gagyi anyagminőség. Megfogadom @Evereka tanácsát, ezentúl csakis az oldalsó rész leszerelésévek cserélek csövet. Úgyhogy minden a helyén ismét:)
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    241 KB · Megtekintések: 4
  • image.jpeg
    image.jpeg
    98.1 KB · Megtekintések: 4
Íme 21 napos korában az akvárium. Szépen fejlődik minden, elkezdtem adagolni a Green Aqua Micro-macrot, foszfátport, easy carbot. Szombaton elutaztunk e hét szombatig, bízon benne, hogy nem lesz semmi bajés nem járok úgy mint tavaj nyáron, hogy vizcsere után leléptünk otthonról 3 napra és mire visszaértünk az egyik öreg toldalék cső kimozdította a lilyt a tappancsokkal együtt és az összes víz a szőnyegen landolt....
Olyan mocsárszag terjengett a lakásban, hogy :eek::nailbiting:huuuuu és a növények nagy részét jól elégette a lámpa.
De ez szerintem nem hiányozhat egy "ügyes" akvarista repertoárjából:rolleyes:
 
Betettem még két fát amit javasoltatok, egyet középre felfelé, egy másikat pedig jobbra, de az sajnos még felszáll, lentebb szeretném, de még sokat kell áznia.
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    254.3 KB · Megtekintések: 4
A jobb oldal átalakítása miatt azon a részen a parvula kicsit ritkább de majd behozza a hátrányát idővel.
 
Tudja valaki, hogy ennek a növénynek mi a neve? Hasonlít a blyxara, de vaskosabb a levele és egyenlőre nem csinál semmit, alul van egy egy barnásabb levele, amit majd levágok.
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    272.4 KB · Megtekintések: 4
A kis nano is szépen fejlődik, a fára kötöztem egy kis Fissit...
A Riccardiat mind a két akimban várom, hogy jól beinduljon, nagyon keveset raktam (dörzsöltem) be, hogy magától fussa be a köveket..
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    291.6 KB · Megtekintések: 4
Mint említettem 1 hétre magára maradt az akvárium. Érdekes módon azon a red mooron jelent meg a penész, ami folyamatosan víz alatt volt az elmúlt 3 évben, no meg van egy kis zöld alga, foszfát port nyomom, remélem arra visszaszorul majd. A frontüveg alján van egy kis diatom de nem vészes, azt gondolom az áramlás oda nem úgy jut el a két hátsó sarok emelése miatt. Pár fotó a penészről és a diatomról.
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    177.2 KB · Megtekintések: 4
  • image.jpeg
    image.jpeg
    232.9 KB · Megtekintések: 5
Back
Oldal tetejére